3 טיפים מנצחים: כך תשדרגו את קורות החיים שלכם

3 טיפים מנצחים: כך תשדרגו את קורות החיים שלכם

עצות לכתיבת קורות חיים

רבים מתייחסים אל כתיבת קורות חיים כסוג של מטלה הכרחית שחייבים לבצע אותה בלית ברירה ולכן,  זה לא מפתיע שקורות חיים רבים נראים אפרוריים ומשעממים. קורות חיים חסרי ברק עשויים להיות בדיוק המכשול שמפריד ביניכם לבין ראיון העבודה הבא.
נשאלת השאלה, מה צריך לעשות כדי שקורות החיים יבלטו מעל לשאר ויקצרו לכם את הדרך אל המשרה הנכספת?

כתיבת קורות חיים – לא מה שחשבתם

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר ללמוד איך לכתוב את קורות החיים שלכם, היא פשוט ללמוד מהגדולים איך עושים זאת יותר טוב.
דרך אחת היא להתחיל לקרוא מאמרים המסבירים איך משפרים את קורות החיים. לרוב אתם תמצאו שם המון טיפים שיכולים להפוך את קורות החיים שלכם בדיוק למה שחברות ההשמה מחפשות. ללמוד מהגדולים הוא תהליך שלוקח זמן, יש לקרוא בקפדנות ולשנות ולערוך את הקובץ בהדרגה עד שמגיעים לתוצאה הסופית המושלמת.

השקיעו בעיקר ולא בתפל

חשוב לציין  שלפעמים עודף יצירתיות יכול לפגוע בכם. בחברות ההשמה יושבים אנשי מקצוע, שקוראים עשרות קורות חיים מידי יום, ויצירתיות, לפעמים, לא רק שלא מועילה – אלא גם עשויה להיתפס כניסיון להרשים וכחציית גבולות. המקום היחיד להיות יצירתיים היא בהתנסחות וחשוב שהיא תכבד את האדם הקורא.
זכרו, לאדם שקורא את קורות החיים שלכם יש זמן מוקצב להשקיע בקורות החיים שלכם לכן חשובים:

  • סדר וארגון
  • הבלטת העיקר באופן תמציתי וברור

למשל, התייחסות לחודשים ותאריכים מדויקים היא מיותרת, אם עבדתם במשרה מסוימת שנתיים ושלושה שבועות, אין זה באמת משנה עבור אנשי המקצוע בחברת ההשמה, לכן מומלץ לציין רק את השנים בהן הייתם במשרה.

 אין הנחתום מעיד על עיסתו

תמיד תנו לאדם המכיר אתכם היטב או אפילו לחברות השמה מקצועית להעיף מבט נוסף בקורות החיים, שלכם לפני שאתם לוחצים על "שלח קורות חיים" ישירות למעסיק. לפעמים אתם כותבים ומשכתבים כל כך הרבה פעמים שקשה לראות את התמונה הכוללת או שגיאות. עין חדשה, רעננה, יכולה לעזור לכם לפשט את הטקסט, להתנסח ברור יותר או פשוט לדאוג שלא יהיו לכם שגיאות.

 שיהיה בהצלחה!