ניהול קריירה-לימודי הנדסה אזרחית והנדסת בניין

ניהול קריירה-לימודי הנדסה אזרחית והנדסת בניין

במקביל, ניתן לראות יותר ויותר מכללות בכל הארץ המפתחות מסלולי לימוד הממחים בתהליך הבניה - משלב הרעיון ועד לביצוע. כמו בכל תחומי ההנדסה, ישנם שני מסלולי לימוד: מסלול ההנדסאי ומסלול מהנדס. לימודי ההנדסאי בניין כוללים לימודים של שנתיים ומקנים תעודה המאשרת חתימה על מבנים בעלי עד 4 קומות. לעומת זאת מסלול מהנדס כולל 4 שנות לימוד אשר מקנים בסופם תעודת מהנדס ורישום בפנקס המהנדסים.

היכן לומדים?

המוסדות בהם ניתן ללמוד הנדסאותבניין: במכללה למנהל, טכניון, מכללת ספיר, מכללות אורט ברחבי הארץ,, מכללת אריאל בשומרון, מכללת תל חי, רופין והמכללה הטכנולוגית באר שבע.

הנדסת בניין והנדסה אזרחית ניתן ללמוד ב: מכללת ספיר, מכללת אריאל בשומרון, מכללתסמי שמעון בנגב, הטכניון ואוניברסיטת בן גוריון.
בחלק ממוסדות הלימודניתן לבחור במסלול משולב, המציע לבוגרי לימודי הנדסאות את האפשרות להשלים לתואר מהנדס במסלולמקוצר.

מעסיקים רבים מעדיפים להעסיק בוגרי אוניברסיטאות, ובייחוד בוגרי הטכנייון.

מה זה בכלל הנדסה אזרחית והנדסת בניין?
תחוםהנדסת הבניין כולל בתוכו בניית שכונות ובתי מגורים צמודי קרקע ורבי קומות. לעומת זאת, הנדסה אזרחית כוללת את תחום תשתיות מים וביוב, כבישים וגשרים, ותשתיות תקשורת.ישנם ממשקים רבים בהם שני התחומים מתחברים יחד: כמו למשל, תחוםהבניה הציבורית הכולל בניית בתי חולים, מוסדות לימוד, קניונים ועוד

ומה עושים עם זה? השמיים הם הגבול!
אם אתה טיפוס יצירתי, שאוהב לשרטט, ליצור ולתכנן מקומך בענףהתכנוןבאחד ממשרדי התכנון השונים. אנשי התכנון הם אלה העורכים את התוכניות, משרטטים את המבנה, אחראיים על הקונסטרוקציה של המבנה כך שיהיה עמיד בפנינזקים, יציב וחזק. לרוב משלימים את התמונה האדריכלים האחרים על עיצובוהחיצוני והפנימי של המבנה, כולל חלוקת חללים פנימיים לתאים בעלי שימושיםשונים וכן מבואותיו של המבנה, חלונותיו, פתחי המילוט שלו וכו' בתחוםהתכנון נמצא יותר מהנדסים העוסקים בתכנון ברמתו המקצועית, והנדסאיםהמתרגמים את התכנון לשרטוטים באמצעות התוכנות השונות.
אם אתה אוהב אתההכנות אך לא את העבודה בשטח- תאום תכנון זה בשבילך. ההערכות לפרוייקט , הכוללת ברובה עבודה אדמיניסטרטיבית של השגת היתרים מהרשויות, הכנת מכרזיםלקבלני המשנה ושאר הגורמים ובניית הלו"ז לפרוייקט הבנייה, הינה חלק חשובובלתי נפרד ותוכל לקחת חלק בו. אך אם אתה דינאמי, איש שטח, שאוהב להזיזעניינים, מקומךבפיקוח. הנדסאים ובעלי הסמכת "מנהל עבודה" הם אנשיהשטח הנמצאים באתר ומוודאים שהכל מתבצע לפי התוכניות. לרוב הם אחראיים עלצוותי העובדים ומפקחים על עבודתם, ומתאמים בין הגורמים השונים המצויים בשטח (חשמל, מים ואינסטליציה וכ´ו

ביצועיסטים, אסרטיביים שחיים את השטח ואוהבים לקדם תהליכים הינם אנשיהביצוע. הנדסאים ומהנדסים מומחים באחד מהתחומים (מגורים, תשתיות, ציבורי ותעשייתי) היוצאים לשטח ואחראיים על הביצוע עצמו, ניהול קבלני המשנה, וניהול אתרהבניה על כל המשמעויות שלו, הם אלה המוציאים את הרעיון לפועל. בהמשך תוכללהתקדם לתפקיד של מנהל פרוייקט ולהוביל תהליך בנייה תוך תאום והנעת הגורמיםהרלוונטים מתחילתו ועד סופו. חברות מבצעות וחברות יזמיות מובילות במשקישמחו לקלוט לשורותיהם הנדסאים ומהנדסים טריים ובעלי ניסיון למגוון תפקידיםאלו בשלב הביצוע.
אפריקה, מרכז אמריקה, אירופה? רק תבחר!
חברות ישראליות פועלות כל הזמן בשוק העולמי. פרוייקטים של שכונות מגורים, עורקיתקשורת, אתרי נופש ועוד מבוצעות ע"י החברות המובילות בישראל. נוכחותם שלהנדסאים ומהנדסים הנכונים לרילוקיישן לאתרים השונים הינה נדרשת בכל החברותהעוסקות בדבר, ולכך כמובן נלווים תנאי שכר יפים, מגורים ומחייה, וכמובן- החוויה!
אז מה עכשיו?
ענף הבנייה הינו ענף מוביל המוצא את עצמו פעיל ונדרש גם בימים של מיתון ומשבר כלכלי.
בחירהבמסלולי הלימודים השונים הינה השקעה לטווח ארוך, שכן תמיד יצטרכו גשרים, מנהרות, כבישים ובמובן בתי מגורים. אז איפה את רואה את עצמך? מתכנן אתהקניון המסחרי הבא בתל אביב? מנהל את בנייה של כביש אגרה חדש בישראל? מובילפרוייקט של שכונת מגורים יוקרתית בקסריה? ואולי בכלל מלווה פרוייקט של אתרנופש חדש בקריביים?

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד