חיפוש עבודה באמצעות פייסבוק - זה עובד?

חיפוש עבודה באמצעות פייסבוק - זה עובד? (הגדל)

עכשיו זה מוכח מדעית – מחקר חדש גלה לנו שהפייסבוק שינה את כללי החיים וכי הצורך לתייג תמונות, לעדכן סטטוסים, לצייץ או לעדכן מיקום זוהי התמכרות שלעיתים אף חמורה מההתמכרות לאלכהול או סיגריות. אמנם, זה לא המקום להתווכח על טיבו ומהימנות המחקר, אבל אני מאמין שכולנו יכולים להתחבר לתחושה שחיינו הפכו בשנים האחרונות לקשורים, במידה כזו או אחרת, ברשתות חברתיות ובעיקר בעיקר לפייסבוק. אם נתמקד בתהליך חיפוש העבודה נגלה שהרשתות החברתיות הפכו לזירה גועשת אשר בתוכה פועלים שחקנים רבים: חברות השמה, חברות אבחון, מעסיקים רבים וכמובן מועמדים ומחפשי עבודה.

 

מבין שלל הרשתות החברתיות, הפייסבוק נחשב לרשת הפעילה והצפופה ביותר, הן מצד המעסיקים והן מצד המועמדים. במאמר הקודם בסדרה עסקתי בחשיבותו של פרופיל הפייסבוק בעת חיפוש עבודה וציינתי 4 טיפים קצרים כיצד לאמץ "זהות פייסבוקית" ראויה ומכובדת בעת תהליך חיפוש העבודה. המאמר הזה ימשיך את רוחו של המאמר הקודם ויתן 4 טיפים קונקרטיים לשאלה: כיצד ניתן לחפש עבודה באמצעות הפייסבוק?

  

על מנת להתחיל לחפש עבודה באמצעות הפייסבוק עליכם לשכוח את מה שהכרתם, ובעיקר את לוחות הדרושים. חשוב להבהיר, אני לא ממליץ לנטוש כליל את אתרי הדרושים, ממש לא! אבל בשונה מאתרי דרושים, חיפוש העבודה בפייסבוק מצריך ממחפש העבודה להיות אקטיבי יותר ואף יצירתי. אם באתרי דרושים חיפוש העבודה על פי רוב מתנהל בהתאם לקטגוריות קבועות מראש ("מכירות", "תוכנה", "ניהול") הרי חיפוש עבודה בפייסבוק מתנהל בצורה אנרכית, הכל פתוח ותלוי ביוזמה של מחפש העבודה, אתם יכולים לפנות למי שבא לכם ומתי שבא לכם. האמת יש רק תנאי רק אחד, אתם צריכים קודם כל למצוא אותו...

 

אחרי שהפנמתם זאת, הנה ארבעה טיפים קצרים וברורים לחיפוש עבודה בפייסבוק.

 

1. לכו למקור!

 

בסרטים הישנים רואים איך אנשים פעם חיפשו עבודה – עוברים משרד, משרד, בניין, בניין ומנסים לחלק קורות חיים לפונקציה הבכירה ביותר בארגון, או הפונקציה הבכירה ביותר בארגון שנמצא באותו יום. כלומר, שיטת כיתות הרגליים.

 

השיטה הזו עוד לא פסה מן העולם אלא החליפה צורה. כיום הפייסבוק מאפשר למחפשי העבודה את האפשרות לכתת רגליים בצורה וירטואלית ולהגיע ישירות למעסיקים שאתם מעוניינים לעבוד אצלם. היום אין חברה אחת מכובדת אשר אין לה עמוד רשמי ופעיל בפייסבוק (מקטן ועד גדול); ורבים מעמודים אלה מתגאים בכפתור "דרושים" המאפשר למחפש העבודה לשלוח קורות חיים ולהציץ במשרות פנויות. אך יתרה מזאת, מחפשי עבודה זמנית או קבועה יכולים לפנות ישירות דרך הוול של הארגון או בהודעה פרטית לאדמינים של העמוד ולנסות את מזלם. בדומה לשטית "כיתות הרגליים" המעזים יותר נוטים להיות המצליחים יותר, ובמקרה שלנו המועסקים יותר.

 

2. עדכנו ושתפו את חבריכם בפייסבוק שאתם מחפשים עבודה

 

נכון, בזכרון שבפלאפון שלכם יש 400 אנשים, שמהם בפועל אתם מדברים עם 100 אבל בפייסבוק יש לכם פתאום 800 ויותר, זה הזמן לנצל זאת! בואו נודה על האמת, הצעת חברות בפייסבוק אינה דבר מסעיר ולכולנו יש חברים שאנחנו לא מכירים כלל. אבל עת חיפוש העבודה היא הזדמנות להתחבר מחדש. זה בדיוק הזמן לזנוח את הכבוד בצד ולהתחיל לשתף את כולם בכל שאתם מחפשים עבודה. הפכו זאת לעובדה ברורה בסטטוסים שלכם ודאגו לעדכן מחוויותיכם מתהליך חיפוש העבודה.

 

אבל אל תסתפקו בעדכון יבש, שתפו את החברים שלכם בפייסבוק מה אתם מחפשים, איפה הייתם רוצים לעבוד ומה הניסיון שלכם. הנה כמה דוגמאות לסטטוסים:

  • בדרך לראיון להיות איש שיווק של חברה בינלאומית. אחלו לי בהצלחה!!
  • מחפש עבודה בתחום הנהלת החשבונות (יש לי סוג 3), אם מישהו מכיר מישהו זה הזמן, המפרגנים יזכו בארוחה!
  • מתכונן לראיון עבודה מחר כיועץ השמה, יש למישהו טיפים מה חשוב להגיד? או לא להגיד??

3. פשפשו באינפו של חבריכם

 

אם מישהו עוד היה צריך סיבה למה זה בסדר לחטט באינפו של החברים שלו, אז הנה: ישראל מדינה קטנה וכולנו מכירים את כולנו ואתם תתפלאו לגלות שבמקרים רבים יש בין החברים שלכם בפייסבוק אחד (לפחות) שעובד בדיוק איפה שאתה רוצה לעבוד. כנסו לאינפו של החברים שלכם ובדקו היכן הם עובדים, תופתעו לגלות כיצד חברות בפייסבוק עם מנהל צוות או עובד ותיק בארגון שאתה מנסה להתקבל אליו יכולה לעזור ולקדם. ושוב, המעזים יותר הם בדרך אלה עם העבודה.

 

4. תצטרפו לקבוצות או עמודים של חברות המציעות הצעות עבודה

 

זה מאד מאד פשוט למצוא קבוצות או עמודים אשר מטרתם היחידה היא לעזור לך למצוא את העבודה הבאה שלכם; לדוגמא Hever JobSpot. כל מילה נוספת פה מיותרת, פשוט תתחילו לחפש!

 

כיום זה ברור, הרשתות החבריות הוסיפו זירה חדשה לתהליך חיפוש העבודה. מחפש עבודה שבוחר לא להשתמש בפייסבוק לחיפוש עבודה למעשה מדיר עצמו מאחת הזירות החשובות והפעילות ופוגע לעצמו בסיכויים למצוא משרה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. עובד מסור (22/12/2014 14:38:15)
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד