כתיבת קורות חיים לסטודנטים - טיפים ופרטים חשובים

כתיבת קורות חיים לסטודנטים - טיפים ופרטים חשובים (הגדל)

רכישת השכלה גבוהה הינה צעד משמעותי ראשון בחייהם הבוגרים של צעירים רבים, שכן היא מספקת נקודת פתיחה טובה לתחילתה של  קריירה מקצועית. אולם, על מנת לממן את הלימודים באקדמיה, סטודנטים רבים נאלצים לעבוד בעבודות מזדמנות כדוגמת אבטחה, מלצרות ומכירה בחנויות, ובנוסף לכך מרבית הסטודנטים הינם אנשים צעירים שלא מזמן סיימו את הצבא, ולכן גם לפני תחילת לימודיהם לא צברו ניסיון תעסוקתי משמעותי.

 

בפועל, משרות אלו אינן מסייעות לכתיבת קורות חיים מרשימים, כאלו  שיאפשרו לסטודנטים לפנות למשרות איכותיות יותר התואמות את מסלול הכשרתם. אולם, בעזרת כתיבה נכונה של קו"ח אפשר לעבות את הנתונים הקיימים וליצור דף מרשים, אשר ייחד אתכם מול מתמודדים אחרים למשרות מבוקשות, ויהווה כרטיס ביקור ראשוני וחשוב, אשר יסייע במציאת עבודה רלוונטית המתאימה לכישורים שרכשתם.

עבו את נתוני התעסוקה שלכם

 


 

מכיוון שסטודנטים צעירים רבים הינם בעלי ניסיון תעסוקתי מועט, חשוב להכניס לסעיף זה כל משרה בתשלום כולל  תעסוקה בתוך המסגרת האקדמאית, כגון : כתיבה בעיתון האוניברסיטה או השתתפות בפרויקט פר"ח, ולפרט אודותיהם כך שיציגו את כישוריכם וניסיונכם באופן ברור המתאים לדרישות המשרה, עדיף עם מספרי טלפון של ממליצים. לדוגמא, אם עבדתם כברמנים בפאב ואתם מגישים מעומדות למשרה אדמיניסטרטיבית, הציגו את מהות עבודתכם כאחראי דלפק משקאות וציינו שכחלק מעבודתכם ניהלתם את מחסן המשקאות של העסק, עבדתם עם ספקים וניהלתם את מלאי המקום. לעומת זאת, אם המשרה שאתם מגישים מועמדות אליה כרוכה בעבודה עם אנשים, הבליטו בקורות החיים את הפאן החברתי והתקשורתי של משרת הברמן. 

פרטים חשובים נוספים בקו"ח

 

אמנם הניסיון התעסוקתי הינו גורם חשוב בקורות החיים, אך חשוב לדעת שבמקרים רבים מפרסמי משרות הפונים לקהל הסטודנטים משוועים לבשר טרי ורענן, כלומר לאנשים אשר יחלו את הקריירה המקצועית בשורותיהם. בד בבד, חברות אלו עדיין ירצו להתרשם מכישורי המעומדים, אותם יוכלו לאתר בנתונים נוספים של המועמד המפורטים בקו"ח, עדיף לפני סעיף התעסוקה, וביניהם:

  • ציונים גבוהים - רשמו בקו"ח כל ציון כללי גבוה שקיבלתם במהלך שנות השכלתכם, כדוגמת ציון פסיכומטרי מעל הממוצע, ציוני בגרות גבוהים וממוצע ציונים מרשים במהלך הלימודים. ניתן גם לצרף גיליון ציונים רשמי של המוסד האקדמי או התיכון בו למדתם.
  • פעילות חברתית - רשמו בקו"ח כל פעילות קהילתית והתנדבותית שקיבלתם על עצמכם במהלך חייכם, החל מסיוע לארגונים, הדרכה בתנועות נוער ושליחויות לחו"ל, ועד פעילות באגודת הסטודנטים. פרטו את סוג עבודתכם במסגרת זו.
  • הישגיות - תארו כל תחום בו הצטיינתם, התקדמתם והוכחתם יכולות מרשימות כדוגמת מסלול קצונה בצבא, עתודאי בתיכון, או הישגים מרשימים בעלי הכרה חברתית בענפי ספורט ובתחביבים שונים כגון שחמט.
  • ידע נוסף - הוסיפו אל קורות החיים כל נתון המייחד אתכם והעשוי להבליט אתכם בהשוואה למועמדים אחרים, למשל  שליטה בשפות זרות, ידע מעמיק בתחומי המחשבים, או קורסים והשתלמויות שעברתם בנוסף למסגרת הלימודים הרגילה.

כתיבת נכונה של קו"ח

 

לאחר שרשמתם את כל המידע הרלוונטי אודותיכם, חשוב לעבור על קורות החיים ולבדוק שניסוח המסמך הינו שוטף וברור, רשום בשפה תקנית לפי הכללים המקובלים לכתיבת קו"ח , ללא שגיאות כתיב, וכתוב בסוג אחד של פונט עם רווח של שורה וחצי בין השורות. כמו כן, חשוב שהיקף קורות החיים לא יהיה מעבר לעמוד אחד, אך גם לא פחות מכך. במידת הצורך צרפו לקו"ח מכתב מקדים המשמש כטיזר, ובו תארו בשפה חופשית ורהוטה את עצמכם, את יכולותיכם וייחודכם, וכן את הסיבה שבגללה אתם מעוניינים במשרה המוצעת. לבסוף, לפני שאתם שולחים את המסמך למעסיקים, העבירו אותו למספר אנשים שאתם סומכים על דעתם לשם בדיקה והגהה, והיעזרו בחוות דעתם לשיפורו.

 

אנו ממליצים לראות דוגמא לקורות חיים לפני שניגשים לכתוב.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד