6 טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים

6 טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים (הגדל)

לכאורה, כתיבת קורות חיים הינה מטלה פשוטה הכרוכה ברשימת פרטיים אישיים, השכלה וניסיון תעסוקתי, אולם בפועל רבים ממחפשי העבודה שוגים במספר נקודות הנראות פעוטות, שבמבחן המציאות עלולות להוות את הגורם המכריע לאי קבלת המשרה. זאת מכיוון שמנהלי משאבי האנוש, אשר דרכם עוברים כל מסמכי קורות החיים של המעומדים, נאלצים להתמודד עם עומס רב של פניות ולכן יפסלו ראשית את אלו שאינם מנוסחים ומוצגים כראוי.

 

טעות #1: שליחה אוטומטית של קו"ח

 

אל תשלחו קורות חיים באופן אוטומטי. אנשים רבים נוטים להכין עותק אחד של קו"ח אותו הם שולחים לכל אחת מהצעות העבודה המתפרסמות בלוחות הדרושים. זוהי טעות נפוצה שמקורה בעצלות ובשחיקה הנובעות משליחת עשרות בקשות מדי שבוע. חשוב לדעת שבתהליך מציאת עבודה דווקא האיכות היא הקובעת ולא הכמות, לכן עדיף לשלוח פחות קורות חיים ולהקפיד להתאים כל מסמך למקום העבודה הספציפי שאליו הוא נשלח, כלומר לפרט תכונות וניסיון התואמים לדרישות הייחודיות.

 

רצוי גם לשלוח מכתב מקדים ומותאם לכל הצעת עבודה שאליה אתם מעוניינים להתקבל.

 

אם אתם מחליטים לשלוח לחברת השמה, גם כאן יש להקפיד על מספר כללים. שיתפנו בעבר כמה טיפים לשליחת קורות חיים לחברת השמה
 

טעות #2: פירוט מיותר בקו"ח

 

זכרו שלגבי כל משרה נחשקת מגיעים לבית העסק עשרות פניות מידי יום, לכן אל תכתבו קורות חיים ארוכים הנפרשים על פני יותר מעמוד אחד, ומצד שני אל תשלחו קו"ח קצרים מדי באורך שורות בודדות, מהן לא יוכל המעסיק לקבל רושם ראשוני מלא אודותיכם.

 

כמו כן, קו"ח צריכים להכיל רק מידע רלוונטי למשרה המבוקשת. לדוגמא, אם אתם מגישים מועמדות למשרה בחברת הייטק אין צורך להרחיב על ניסיונכם כמורים להיסטוריה. קחו בחשבון שהרחבה מיותרת בפרטים כגון: סיבות לעזיבת מקום עבודה קודם, תחביבים שאינם קשורים למשרה, דגש על מצב משפחתי או בעיות רפואיות, עיצוב גרפי מוגזם של הדף והגזמה בשבחים עצמיים, הינם מתכון בטוח לחוסר התאמתכם למרבית הצעות העבודה שבשוק.

 

טעות #3: סילוף קורות חייכם

אנשים רבים נוטים להעצים והגדיל את קורות החיים על ידי הוספת פרטים מוגזמים או בלתי נכונים, כגון הוספת מקומות עבודה, ניסיון  ותפקידים שלא ביצעו, המלצות פיקטיביות, וציון תכונות שאינם ניחנים בהן במכתב המקדים. סביר להניח שעובדות אלו יתגלו עוד בשלב הראיונות, או כאשר תתחילו לעבוד, והן בהחלט עלולות להכתים את שמכם ולעלות לכם במשרה. לכן, אל תכתבו בקורות החיים עובדות מסולפות. אתם יכולים בהחלט לתאר את ניסיונכם ויכולותיכם באופן מעצים, כפי שספר עשוי לכנות את עצמו מעצב שיער, אך אל תשקרו כי הדבר רק יזיק לכם בסופו של יום. 

 

טעות #4: שגיאות כתיב

 

קו"ח שנרשמו עם שגיאות כתיב שולחות מסר של חוסר רצינות במקרה הטוב.. לכן ערכו הגהה למסמך לפני שאתם שולחים אותו.

 

טעות #5: כתיבה אישית מדי

 

קו"ח אינם אמורים להיות מסמך חברתי ואישי, לכן הימנעו מלפרט לגבי פרטים אישיים שאינם רלוונטיים, או לשלוח קישורים לאתר או לבלוג שלכם אם הם אינם קשורים למשרה המבוקשת. כמו כן, הימנעו מכתיבת מסמך הומוריסטי ומבדר אלא אם אתם מעומדים למשרת בדרן. דף קו"ח אמור לשדר מקצועיות ורצינות. את תכונותיכם האישיות השאירו לראיון הקבלה.

 

טעות #6: כתיבה לא נכונה של קו"ח

 

שימוש במסמך שאיננו וורד, שאינו מרווח וללא דגשים נכונים, כתיבת משפטים ארוכים ומסורבלים או שימוש בסלנג, וגם מסמך מבולגן שאיננו כתוב בסדר כרונולוגי והגיוני – כל אלו יהפכו אתכם למועמדים רציניים לפח המחזור. הקפידו על כתיבה רהוטה ומסודרת, מרווחת ומודגשת, ברורה ותמצית. בעבר כתבנו מאמר על טיפים לכתיבת קורות חיים נכונה שעשוי לעזור לכם.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד