משרות זמניות, היתרונות המרכזיים

19/12/2013
משרות זמניות

לפני שנתחיל לפרט אודות היתרונות של משרות זמניות, ישנו דבר אחד חשוב שצריך להסביר. ובכן, מה הן בעצם משרות זמניות? אז ככה... המונח משרות זמניות שימש במקור לתאר עבודות שהוקצבו בזמן, כלומר פרויקטים נקודתיים עם מועד התחלה ומועד סיום שקבלו תאריך תפוגה עוד לפני שהחלו לאייש אותם. עבודה זמנית מהסוג הזה יכולה להיות למשל כתיבת עבודה אקדמית עבור סטודנט באופן חד פעמי או למשל עבודה באתר נופש שנסגר בתאריך מסוים. ברגע שהמשרה מתחילה בנקודה מסוימת ומסתיימת במועד הידוע מראש, בהחלט ניתן לקרוא לעבודה הזו, זמנית.

 

עם זאת, מאז המושג התרחב וכיום ניתן לקרוא גם לעבודות שונות ללא תאריך תפוגה מוגדר משרות זמניות. כך למשל נהוג לקרוא למשרות מסוימות שמתנהלות במתכונת של משמרות בשם משרות זמניות כגון משרות טלפנות או תמיכה טכנית, עבודות כמו ברמניות, מלצרות ועוד. הסיבה לכך שהן מוגדרות זמניות נעוצה בעובדה שרוב המחזיקים בהן לא באמת רואים את עצמם באמת מזדקנים בזמן שהם עובדים בהן. סוג אחרון של משרות זמניות הן משרות שאמנם ניתן להחזיק בהן עשרות שנים, אבל מי שמחזיק בהן הגדיר אותן מראש כמשרות זמניות, כלומר שאת תאריך התפוגה שלהן קבע האדם שמחזיק אותן הלכה למעשה ולא המעסיק. הסכנה בעבודות האלו היא שבמקרים רבים הן יכולות להפוך לפרמננטיות (או שמא, לא מדובר בכלל על סכנה?). כעת משהנושא הובהר, אם אתם בדיוק לפני חיפוש עבודה זמנית ומר לכם בלב, הרשו לנו לעודד אתכם – ישנם שפע של יתרונות במשרות זמניות כפי שתגלו מיד. קריאה נעימה.

 

משרות זמניות שמתאימות לתקופה

בכל מדריך חיפוש עבודה תמצאו שפע של דרכים למצוא את האפיק התעסוקתי המתאים לכם ביותר. עם זאת, אחד הדברים החשובים ביותר בחיים, בדיוק כמו בקומדיה, הוא התזמון. אי לכך, רגע לפני שאתם מסתערים על המשרה הבאה, בוחרים את האפיק הלימודי או התעסוקתי או מנסים להתקדם מבחינה מקצועית תוך כדי הלימודים האקדמיים, קחו נשימה עמוקה ונסו להבין ביניכם לבין עצמכם – אולי אפשר להניח לרגע את הקריירה בצד ולהתמקד במה שחשוב באמת לתקופה הזו בחיים? במידה והרגע השתחררתם מהצבא, אולי מוטב יהיה לכם לעבוד במשרה זמנית לא מלחיצה ולא מטרידה במקום ישר להיכנס למרוץ הקרייריסטי, במידה ורק לפני כמה ימים ילדתן, אולי תוכלו לעבוד במשרה זמנית מהבית במקום למהר לחזור למקום העבודה הקודם ואם אתם בין עבודות, אולי כדאי לנקות את הראש עם איזו משרה זמנית במקום לחזור במהירות שיא למסלול. דבר אחד בטוח – בנוסף לכך שהן זמניות, הן לא פחות מכך, זמינות.

 

צבירת ניסיון וקשרים בעבודות זמניות

מן הסתם עבודה ברשת מזון מהיר לא בהכרח תוסיף לרזומה המקצועי שלכם, אבל כשאנחנו כותבים ניסיון אנחנו מתכוונים לניסיון אישי ולאו דווקא ניסיון מקצועי. משרות זמניות יכולות לכוונן אתכם ולספר לכם משהו על עצמכם. בין היתר הן מספקות לכם הזדמנות נפלאה ללמוד כיצד אתם מתמודדים עם תנאי לחץ, קבלת מרות, הפעלת סמכות, מה היא רמת הארגון והסדר שלכם בעבודה ועוד. בנוסף, אף פעם אי אפשר לדעת אילו קשרים תיצרו במהלך העבודה וכיצד הם יסייעו לכם בעתיד. אנחנו לא בהכרח מדברים על הבחור שיהפוך לידכם המבורגרים בסניף המקומי של רשת המזון המהיר, למרות שכבר היו דברים מעולם. אנחנו מדברים על מנהלים זוטרים או בכירים שישימו לב אליכם ויזכרו אתכם. דעו כי ישנם לא מעט סיפורי הצלחה אודות עובדים שהחלו בתפקיד הנמוך היותר ברשת גדולה כעובדים זמניים והתקדמו במשך כמה שנים עד שהגיעו לצמרת הארגון.

 

על שקט נפשי ומשרות זמניות

היתרון האחרון והחשוב ביותר הוא השקט הנפשי שהינו מנת חלקם של נושאי המשרות הזמניות. בניגוד לעבודות שהינן חלק מהקריירה המרכזית עם כל הלחץ המשתמע מכך, עבודות זמניות הן לרוב עבודות שלא דורשות התעסקות יתרה עם המהות שלהן לאחר שחוזרים הביתה. את העבודה ניתן להשאיר בעבודה ולנהל חיים שמאפשרים לכם להתמקד בנושאי הליבה שמעניינים או שמעסיקים אתכם באמת בתקופה זו של החיים. אז מי שאומר לכם שחבל לכם על הזמן, לא בהכרח יודע על מה הוא מדבר. קחו את הזמן חברים ושתהיה לכם רק הצלחה.

 

למאמר נוסף בנושא עבודה זמנית - לחצו על הקישור.

קישור למשרות זמניות פעילות באתר חבר הון אנושי - לחצו כאן!


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
סמן משרהמשרהמספר משרהאזורתאריך עידכון
סיווג משרה: כלכלה
 פרטי המשרהמעוניין/ת להשתלב בבנק אך את/ה ללא ניסיון ? כאן המקום הבטוח בשבילך!מורן טלרמרכז23/4/2017
סיווג משרה: בנקאות ושוק ההון
 פרטי המשרהמעוניין/ת להשתלב בבנק אך את/ה ללא ניסיון ? כאן המקום הבטוח בשבילך!מורן טלרמרכז23/4/2017
סיווג משרה: שירות לקוחות
 פרטי המשרהמעוניין/ת להשתלב בבנק אך את/ה ללא ניסיון ? כאן המקום הבטוח בשבילך!מורן טלרמרכז23/4/2017
סיווג משרה: ביטוח
 פרטי המשרהחתם/ת עסקים לפתח תקווה2525מרכז13/4/2017
סיווג משרה: חשבונאות וכספים
 פרטי המשרהלחברת הייטק בהרצליה דרוש/ה מנה"ח למשרה זמניתרעותשרון18/4/2017
סיווג משרה: מנהלה ומזכירות
 פרטי המשרהמזכיר/ה לאירגון פיננסי יוקרתי במרכז1444מרכז27/4/2017
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד