חברות כוח אדם והשמה, איך לבחור בחכמה?

22/12/2013
חברות כוח אדם והשמה

המציאות התעסוקתית במדינת ישראל בשנות העשרה של המאה העשרים ואחת שונה בצורה משמעותית מזו שאפיינה אותה לפני שני עשורים ואפילו לפני עשור. אחת התופעות המעניינות ביותר של השנים האחרונות היא העלייה הפנטסטית בפופולאריות של חברות כוח האדם וההשמה. מדובר על חברות שמעסיקות אנשי מקצוע שונים המתמחים בתחום האבחון ומסוגלים להתאים את המשרה המושלמת לכל אדם לפי מידותיו, בדיוק כמו שחייט תופר חליפת עלית ללקוח לפי מידות גופו. ישנן חברות שלאחר האבחון התעסוקתי מקצות את העובדים לחברות אחרות תוך שהן למעשה מחזיקות בעובדים ומשלמות להם משכורת (חברות כוח אדם) וישנן שלאחר תהליך האבחון מפנות את הפונים למשרות בחברות אחרות המתאימות להם באופן מושלם ולאחר ההשמה, מסיימות את תפקידן כשהמשכורת של העובד משולמת דרך החברה בה הושם והחל לעבוד (חברות השמה). ונשאלת השאלה – כיצד ניתן לבחור בחכמה את החברה המתאימה לכם ביותר? ובכן, טוב ששאלתם. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

 

ניסיון, מוניטין ושם שהולך לפניה

הדבר החשוב ביותר בכל התחום של חברות כוח האדם וההשמה הוא המוניטין שלהן. מאחר ומדובר על תחום מאוד פופולארי ומבוקש, חדשות לבקרים אנחנו שומעים על עוד חברה שנפתחה ושמנסה לנגוס את הנתח שלה בשוק זה. עם זאת, חשוב להבהיר כי מדובר על מערך מורכב מאוד של עבודה הדורש לא רק מקצועיות והבנה של השטח אלא גם ניסיון. אי לכך ההמלצה הראשונה שלנו אליכם היא להעדיף תמיד לבחור חברה שנמצאת בשטח כבר זמן רב. בחירה בחברה כזו תגדיל את הסיכוי לכך שהחברה נמצאת בקשרים טובים ומסועפים עם גורמים רבים במשק כמו למשל חברות שמגיעות מתחומים שונים וכן שישנם הרבה מועסקים שנמצאים איתה בקשר.

 

בררו מול מי עובדות החברות השונות

כפי שציינו, בנוסף למוניטין, חשוב לבדוק מול איזה גופים עובדות החברות השונות שאתם מבררים לגביהן. אל תתביישו לשאול את השאלה הכל כך חשובה הזו. כמו כן מומלץ מאוד לברר אצל חברות שעובדות כבר מול חברות כוח אדם, האם הן מרוצות מהשירות שהן מקבלות. אל תהססו לשאול מגוון רחב של שאלות לגבי כוח האדם שמגיע מהחברה, לגבי הזמינות של מחלקת שירות הלקוחות שלה, העלות החודשית, השנתית, תקלות לא צפויות שאירעו ועוד. ככל שתאספו יותר פרטים על מידת שביעות הרצון של הקולגות שלכם, כך תוכלו לקבל תמונת מצב יותר אובייקטיבית לגבי החברות השונות.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד