עבודה מהבית - מה היתרונות והחסרונות?

7/02/2014
עבודה מהבית

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מצליחים להתפרנס באופן חלקי או מלא מבלי שהם צריכים לעבור את סף דלת הבית שלהם, וכך חיפוש עבודה של רבים הופך להיות ממוקד בהגדרה של עבודה מהבית.  עד לפני עשור מדובר היה במקרים נדירים בלבד, אך עם התרחבות רשת האינטרנט ועם הקמתן של פלטפורמות עבודה מקוונות רבות, כיום כבר אף אחד לא מרים גבה כאשר הוא שומע כי אחד ממכריו מתפרנס באופן בלעדי ובכבוד מבלי להיכנס לרכב הפרטי ולנסוע למשרד מדי בוקר.

 

מה היא בדיוק עבודה מהבית?

 

חלק מהאנשים שעובדים מהבית בישראל כמו גם בעולם, פועלים כפרילנסרים שמקבלים עבודות מחברות חיצוניות אך ישנם גם כאלה שמועסקים כשכירים בחברות שונות. כיום נעשה יותר ויותר מקובל להעסיק שכירים מבלי לספק להם משרד, כיוון שהדבר מייעל את העבודה, מונע בזבוז וחוסך למעסיקים דמי שכירות. במידה ואתם מעוניינים להתחיל להתפרנס בכבוד מבלי לצאת מהבית כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות לחברת השמה מקצועית ואת היתר לתת לאנשי המקצוע הפועלים בה לעשות בכוחות עצמם. בחברת ההשמה תעברו אבחון מקיף שבו יעריכו את היכולות שלכם ואת מידת ההתאמה שלכם לאפיקי התעסוקה השונים ויועברו פניות רלוונטיות לחברות השונות.

 

עבודה מהבית – לא לכל אחד

 

אז מה החסרונות בעבודה מהבית שלעתים נדמית כעבודת החלומות? ובכן ראשית ישנם אנשים רבים שלא מסוגלים לגייס את המוטיבציה הנחוצה לעבודה מהבית. לא כל אחד יכול לעבוד כל כך קרוב למיטה הנוחה ולא כל אחד יכול לעבוד כאשר הטלוויזיה ממוקמת במרחק של מטרים ספורים ממנו וכשאף אחד אינו משגיח עליו. בנוסף לכך, ישנם אנשים רבים שמרגישים לא בנוח לעבוד בביתם כיוון שהם זקוקים להפרדה בין העיסוק שלהם לחיי היומיום שלהם ומעבר לכל זה, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לעבוד מהבית כיוון שלעתים מדובר על בתים קטנים וצפופים בהם גרים גם ילדים קטנים שלא מסוגלים לכבד את המרחב הפרטי שמוקדש לצורכי עבודה.

 

היתרונות של עבודה מהבית

 

היתרון המרכזי של אופי תעסוקתי זה הוא שעבודה מהבית חוסכת זמן רב כיוון שאין צורך לנסוע למשרד או למקום העבודה. בנוסף לכך עבודה מהבית יכולה לחסוך מכם חיכוכים עם אנשי מקצוע אחרים וכמובן שברוב סוגי המשרות שניתן לעסוק בהן מהבית, העובד הוא האחראי על סידור הזמנים שלו ככה שבמידה ומתחשק לכם ביום אחד לקום בצהריים וביום אחר לא לעבוד כלל, האפשרות שרירה וקיימת עבורכם כל עוד תעמדו במטלות שהוטלו עליכם. נשמע מושלם? אם כך זהו הזמן לפנות לחברת השמה מקצועית וללמוד פרטים נוספים על התחום, על אפיקי התעסוקה השונים האפשריים וכמובן שגם על עצמכם.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד