משרת אמהות – מאפיינים ואפשרויות

3/03/2014
משרת אם

חווית האמהות או האבהות היא חוויה מיוחדת במינה, שמעניקה משמעות בעלת עוצמה לחיי ההורים ומשנה אותם. אחד השינויים הוא ההסתגלות לשילוב בין חיי המשפחה ולמציאת עבודה מתאימה. כאשר ניגשים לחפש עבודה כזו לאחד ההורים, הקרויה על פי חוק "משרת אמהות", יש לקחת בחשבון מספר גורמים שיאפשרו את איכות והתנהלות החיים המבוקשת. המטרה במציאת משרה שמתאימה להורה המטפל בילד, היא לאפשר את התפקוד המרבי גם במשפחה וגם בעבודה ועל כן, ההכנה המוקדמת וההיערכות לכך היא אלמנט מכריע בדרך למציאת העבודה המתאימה.

 

משרת אם – מה זה אומר?

 

ראשית, יש להבין מהי משרת אמהות ומה הם המאפיינים שלה, על מנת לדעת כיצד המשרה תוכל לאפשר את השילוב בין חיי המשפחה לבין הקריירה. משרת אמהות מאופיינת על פי שני אלמנטים עיקריים – שעות העבודה ואופייה:

  • שעות העבודה – בראש ובראשונה מאופיינת משרת אמהות על פי היקף שעות העבודה המצומצם ומוגדרת בדרך כלל בין שעות הבוקר לשעות הצהריים המוקדמות או המאוחרות. היקף זה מאפשר להורה לעבוד בזמן שבו הילד נמצא בטיפול מוסדות החינוך הציבוריים או הפרטיים, ולאחר מכן להמשיך בשגרת חיי המשפחה ביתר שעות היום.

  • אופי העבודה – בשל היקף השעות המצומצם, אופי העבודה יהיה בדרך כלל גמיש ולא נושא אחריות גדולה, מה שמאפשר להורה להיעדר על פי צורכי הילד או לשנות את השעות בזמן שהוא נדרש לכך. עם זאת, אין זה אומר כי משרת אמהות תהיה בהכרח עבודה לא מאתגרת וישנם היתרים בחוק כמו שימוש בימי מחלה של ההורה, על מנת להצדיק היעדרויות במסגרת הטיפול במשפחה.

כיצד למצוא את משרת האמהות המבוקשת?

 

על מנת למצוא את המשרה המבוקשת עבור ההורה המטפל בילד, על ההורה לדעת על האפשרויות העומדות בפניו ובעיקר על ההבדלים בין עבודה מהבית לעבודה כשכיר:

  • עבודה כשכיר/ה – משרת אם בשוק העבודה כשכיר או שכירה, מכילה יתרונות רבים והראשון בהם הוא העובדה כי המשכורת יציבה וניתן לעשות לפיה תכנונים ולחיות בראש שקט יחסית. בנוסף, ישנם חוקים והגנות על העובד, במיוחד כשמדובר באימהות. החיסרון שיש בעבודה כזו הוא הקושי בלמצוא את המשרה המתאימה מבחינת עניין ואיכות חיים. במקרה כזה יש יתרונות רבים בפניה לחברת השמה שחשופה למספר משרות רחב ומגוון ויכולה לחסוך זמן רב בחיפוש העבודה.

  • עבודה מהבית – עבודה מהבית מכילה יתרונות רבים עבור הורה שמטפל בילד כי היא מאפשרת לו לנהל את הזמן כפי שהוא רוצה ובהתאם לצרכיי המשפחה. כמו כן, העבודה מהבית יכולה לאפשר להורה להמשיך בתחום העיסוק שלו ולכן גם להיות מאתגרת יותר ולפתוח הזדמנויות חדשות בקריירה עצמאית. עבודה זו תתאים במיוחד למי שעוסק בתחום האינטרנט כמו כתיבה, עיצוב או בניית אתרים, וגם לעוסקים בתחום הקוסמטיקה, יצירה, טיפול ולימוד. יש לזכור כי לעבודה מהבית יש גם חסרונות ועל ההורה לדעת לנהל את הזמן שלו בצורה יעילה, לקחת בחשבון את הזמן שיושקע בחיפוש עבודות ואת חוסר היציבות הכלכלית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד