איך עונים לשאלה - מה ציפיות השכר?

24/04/2014
ציפיות שכר

עבור אנשים רבים מהווה סוגיית ציפיות שכר בראיון עבודה מקור לרתיעה ובלבול, וזאת בשל החשש כי תשובתם לא תתאים למשכורת הגלומה באמת במשרה. אם יעניקו תשובה נמוכה מן השכר שהחברה מסוגלת לספק אזי הם ירוויחו פחות, ואם ידרשו יותר מהשכר האפשרי אזי עלולים להימנע מלהעסיקם. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי חששות אלו לרוב אינם מוצדקים, מכיוון שהקריטריון הראשון במעלה של מרבית החברות הינו איכות המועמד. במקרים של מרואיין מועדף נושא השכר פתוח להתדיינות, בהתאם לניסיונו ולכישוריו. לכן, על שאלת ציפיות שכר יש להשיב באופן מושכל וריאלי.


התאמת ציפיות שכר למצב בשוק


מלבד שנות ניסיון והשכלה, ציפיות השכר מבוססות על מצב השוק, לצד מידת החוסר והנזקקות לכישורי המועמד. הווה אומר, שמרואיין בעל כישורים נדירים יכול בהחלט לדרוש שכר גבוה יותר מאשר מרואיין למשרה בעלת ביקוש רב על ידי בעלי כישורים דומים. כמו כן, ציפיות השכר נדרשות להיות תואמות למצב הכולל בשוק ולענף הספציפי, בין מדובר בתקופת מיתון או בתקופה של שפע ושגשוג.  


התאמת ציפיות שכר למשכורת נוכחית


כדאי שציפיות שכר יתבססו על שיעור המשכורות של המועמד ממקומות עבודה קודמים. השוואה זו לוקחת בחשבון את איכות מקום העבודה הקודם, כך שמי שעבד במקום מוכר ואיכותי ועובר לחברה מקבילה או פחות נחשבת, יכול לדרוש תוספת שכר. מנגד, למי שעבד בחברה לא מוכרת או נחשבת  ומנסה להתקבל למקום עבודה נחשק, עדיף במרבית המקרים להישאר על אותה רמת שכר ואף להסתפק בסיכומו של דבר בשכר מעט נמוך יותר. זאת, בידיעה שהניסיון שהוא צובר והתוספת לרזומה ממקום עבודה בעל מוניטין, מהווים השקעה נכונה לטווח הארוך.


גמישות וטווח תמרון


במידה ומדובר במשרה נחשקת בעלת ערך מוסף מקצועי למעומד, מומלץ במרבית המקרים להציב תנאי שכר גמישים . חשוב לציין כי במקרים רבים שמרואיין היה גמיש בדרישות השכר ולמרות שהחברות הציבו רף שכר נמוך מזה שהמועמד  הרוויח,  אך התאמתו לחברה והיותו  נכס עבורה, גרמו לא אחת לשיפור תנאי השכר מצידם. מלבד זאת מיד גמישות  של מועמד תלויה רבות גם במצבו האישי ובמידת הדחיפות בה עבודה זו נדרשת על ידו . כך לדוגמא איש משפחה המבוטל תקופה ארוכה ויש לו חובות ומחויבויות, סביר להניח שיידרש ליותר גמישות בשכר מאשר אדם שיש  לו חסכונות או משענת פיננסית המאפשרת לו  אורך רוח  כלכלי ועמידה איתנה על דרישות השכר.


איכות המועמד בהשוואה לנתוני השוק


חשוב שהמענה על ציפיות השכר יגלם את יכולותיו, כישוריו, ניסיונו והשכלתו של המועמד. לאור נתונים אלו יש לערוך סקר שוק מעמיק, במטרה לאמוד את ערכם הממשי במשק. את הנתונים ניתן לקבל מטבלאות שכר איכותיות של חברות השמה, המתעדכנות באופן שוטף וריאלי מול נתוני השוק. כמו כן, ניתן קבל מידע מעובדים המועסקים בחברה ומודעים לתנאי השכר בה, ולהשוות לנתוני השכר מחברות מתחרות באותו תחום. מעבר לכך, כדאי לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי בחברת השמה איכותית, המעודכנות בטווחי השכר המקובלים בתחום המבוקש.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד