מודעות דרושים - משפטים שצריכים להדליק נורה אדומה

8/05/2014
מודעות הדרושים

כל מי שבילה באתרי דרושים יותר מכמה שעות בוודאי כבר מכיר את הניסוח השבלוני והלעוס עד אימה של רובן המכריע של המודעות, וכל עוד אתם לא אנשי אשכולות או להטוטנים שיכולים לעבוד בעשרה מקצועות שונים, סביר להניח שבמהרה תתחילו לפהק ולנסות לדלות מתוך המודעות רק את הפרטים החשובים ביותר בדרך למודעה הבאה.

אבל לפני שאתם נכנעים לעייפות, כדאי לדעת שכושר היצירתיות של המעסיק הישראלי הוא גדול למדי ולפני שאתם שמחים שמישהו סוף כל סוף מסכים לחזור אליכם, חשוב גם לקרוא בין השורות על מנת לגלות דרישות משונות או תנאי תשלום מוזרים. כפי שתראו מיד, יש בתחום לא מעט נורות אדומות שעשויות לאותת לכם לעבור אל המודעות הבאות ולחסוך לעצמכם זמן יקר ועוגמת נפש.

 

מודעות הדרושים שמחפשות את סופר מן

 

המועמד הכול יכול חייב בדרך כלל להיות בעל תואר אקדמי יוקרתי, המון ניסיון, להיות מסוגל לעבוד משרה מלאה + שעות נוספות + סופי שבוע וגם זה במסגרת שירות פרילאנס בלי שום תנאים סוציאליים. העובדה שאחד או יותר מהתנאים האלו מופיע במודעה לא אומר בהכרח שהצפי הוא שהמועמד אכן יעמוד בכולם, אבל מי שמצפה מהעובדים שלו לשלמות כבר בשלב הזה, עשוי להתגלות כמעסיק שלעולם אי אפשר לספק אותו והוא תמיד יימצא על מה להתלונן. ובינינו, מי מעוניין במעסיק שכזה?

 

מודעה בלי שום מינוחים מקצועיים

 

מונחים מקצועיים כמו SEM, תלתיסט, עורך Offline וכו' שאולי נראים למי שאינו מגיע מתחום מסוים כמו ז'רגון שפשוט נועד לעשות רושם הם למעשה חשובים מאוד למי שמתעסק באותו התחום. חברה שלא משתמשת במונחים מקצועיים או כותבת אותם באופן מעורפל, כנראה לא בדיוק יודעת איזה מועמד היא רוצה והדבר עשוי להפוך את תהליך הגיוס אליה למסורבל וארוך יותר, וזאת בזמן שאתם עלולים לפספס מודעות אחרות ואטרקטיביות יותר.

 

שימוש בסימני קריאה או קונוטציה מאייימת

 

"רק", "אם", או "חובה" ומילים נוספות בעלות קונוטאציה שלילית או מאיימת הן בוודאי לא הדרך המומלצת למשוך מועמדים לחברה. נכון, לפעמיים מדובר פשוט במשחקי אגו שאולי נובעים מפחד ומחלקת ההשמה תתגלה כהרבה יותר ידידותית במציאות, אבל אף אחד מאיתנו לא רוצה להתחיל את היום ברגל שמאל בגלל ריאיון עבודה משפיל.

 

עבודה ב"התנדבות"

 

למרבה הצער, בתחומים מסוימים כמו בתחומי הצילום וההפקה או אפילו עריכת דין הביקוש עולה בהרבה על ההיצע וישנן מודעות רבות הפונות למי שמעוניין לעבוד בשכר נמוך לשם "סטאז' ". מעבר לכך שבמקרים רבים עבודה התנדבותית לשם קבלת תואר אקדמאי או רישיון היא אינה חוקית, הדבר אף עלול להיות מנוצל לרעה על ידי המעסיק שלא חותם עם "המתנדב" על שום חוזה ולכן לא קיימת ביניהם מערכת של חובות וזכויות. העובדה שמדובר בנורמה בתחומים מסוימים לא אומרת שהדבר מוצדק.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד