מה מייחד השמת בכירים ?

15/05/2014
מה מייחד השמת בכירים

השמת בכירים נחשבת לטופ של הטופ של עולם ההשמה ולכן היא דורשת מקצועיות ברמה סופר גבוהה וקשרים מצוינים עם החברות המגייסות. כמו כן, השמת בכירים שונה מהשמה רגילה בכמה וכמה אופנים :

 

דיסקרטיות וחשאיות

 

מכיוון שמדובר על גיוס למשרות שהן לרוב רגישות וזליגת מידע החוצה עלול לשמש את המתחרים, חברת ההשמה צריכה לשמור על דיסקרטיות וחשאיות מלאה, כך שלא יהיה ניתן לפענח מן המודעה עצמה לאיזו חברה נעשה הגיוס. הדבר יותר מורכב מכפי שהוא נשמע מכיוון שרוב החברות נוהגות לנסח את כל המודעות שלהן בצורה דומה או שיש להם דרישות מאוד ספציפיות.

 

כמו כן, חברת ההשמה צריכה לדעת כיצד לשמור על כל הצדדים מרוצים, במיוחד בהשמת בכירים שהיא לרוב ארוכה יותר מהשמה רגילה ודורשת מספר גדול יחסית של ראיונות עומק, הן מצד חברת ההשמה והן מצד החברה המגייסת בשלבים מאוחרים יותר. המועמד צריך לקבל פידבק על התקדמות הגיוס, אך אסור לחשוף אותו לתהליכי הגיוס של מועמדים פוטנציאלים אחרים, גם על מנת לא ליצור מתח מיותר וגם על מנת לשמור על הסודיות הנדרשת.

מגוון המשרות הקיימות

למרות ההתייחסות לתפקידים בכירים, חשוב לדעת שישנם מקצועות מסוימים בהם גם השמה של סמי בכירים או אפילו עובדים מתחילים דורשת טיפול במחלקת הבכירים. לדוגמה, מקצועות כמו כלכלה, יועצים משפטיים, רכש ולוגיסטיקה, מכירות ושיווק הם מקצועות רגישים יותר ממקצועות אחרים. יתרה מזאת, ברבים בין המקצועות האלו הניסיון המעשי חשוב לא פחות מן ההשכלה האקדמאית גם אם מדובר בבוגרים מצטיינים שזה עתה יצאו את שערי האוניברסיטאות והמכללות.

כמו כן, למרות שבשנים האחרונות קיימת חלוקה למחלקות שונים בעלי התמחויות שונות ברוב חברות ההשמה, כאשר מדובר על השמת בכירים, הדבר חשוב יותר מהרגיל מכיוון שעל כל מחלקה להכיר את הסביבה העסקית של התחום בו היא מטפלת על בוריה : מהם התפקידים החמים בשוק, אילו חברות נמצאות בתהליכי ארגון מחדש, מהם הטרנדים האחרונים בענף ועוד.

 

סינון קפדני וצייד ראשים

 

הסינון הראשוני בהשמת בכירים צריך להיות מקיף ומחמיר יותר מאשר בהשמה רגילה מכיוון שהם נשלחים לרוב ישירות למנהלים ובעלי תפקידים בארגון ולא עוברים רק דרך מחלקת כוח האדם. מסיבה זו, חברת השמה שתשלח יותר מדי קורות חיים של מועמדים לא תבצע את ייעודה. ישנם גם מקרים בהם מעדיפים מראש שלא לפרסם את המשרות באופן ציבורי, אלא רק בערוצים הפנימיים של חברת ההשמה אשר פונה למועמדים בעלי נתונים גבוהים שנמצאים במאגר שלה ("צייד ראשים").

 

יתר על כן, רבים מן המועמדים האלו למעשה לא מחפשים עבודה באופן אקטיבי מכיוון שהם כבר רגילים לכך שכולם רודפים אחריהם, ולכן אין טעם לרדוף אחריהם דרך האינטרנט או הרשתות החברתיות.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד