4 טעויות שמומלץ להיזהר מהן בכתיבת קורות חיים

18/06/2014
4 טעויות שמומלץ להיזהר מהן בכתיבת קורות חיים

מאז השתלטותה של רשת האינטרנט על שוק העבודה והאקסיומה הלא תמיד מוצדקת שהמעסיקים מסתכלים קודם כל בגוגל, קורות החיים המסורתיים הושמצו אין ספור פעמיים ונראה שכמעט אבד עליהם הקלח. עם זאת, דווקא מכיוון שרוב המעסיקים עדיין דורשים צירוף של קורות חיים מרובם המכריע של המועמדים, חשוב לדאוג לכך שהם יהיו ללא דופי, אפילו אם הם לא תמיד המדד העיקרי לקבלה לעבודה.

אז כשאתם מחפשים עבודה חשוב שתדעו מהן ארבעת הטעויות הנפוצות ביותר בקורות החיים שלכם שיכולות להכשיל אתכם.

 

חוסר מיקוד

 

מועמדים רבים שולחים את אותן קורות חיים שוב ושוב לחברות השמה עם שינויים מינוריים ביניהם כמו שם המעסיק או מספר המשרה, ולכן קורות החיים לא ממוקדים למשרה הספציפית לה הם מיועדים. לכן רצוי מאוד לערוך את קורות החיים עבור כל תפקיד ולהדגיש אך ורק את האספקטים החשובים ביותר. אפשר ליצור קורות חיים מלאים וארוכים ולאחר מכן לחתוך מהם נגזרות של עמוד או עמוד וחצי לכל היותר.

חוסר המיקוד תקף גם לגבי התחביבים שלכם. למשל, אם אתם מועמדים לתפקיד של עורך לשוני, יהיה נכון לכתוב שאתם מרבים בקריאה ואפילו צפייה בסרטים, אבל אם תגישו קורות חיים למשרה של נציג שירות, סביר להניח שתחביב כמו השתתפות במועדון דיבייט יהיה יותר רלוונטי...

בנוסף לזאת, נסו להגיע לאיזון הנכון גם מבחינה ויזואלית והריווח, כך שיהיה קל לקרוא את המסמך.

 

שגיאות כתיב ותחביר

 

למרות תיקון האיות האוטומטי של וורד, אפילו הוא לא יוכל להציל אתכם מטעויות דקדוק ולפעמיים גם פיסוק לא נכון. בקשו מאדם שעוסק בכתיבה באופן מקצועי או מקצועי למחצה (לדוגמה, בלוגר) לבדוק את קורות החיים לפני שתשלחו או תערכו אותם.

 

אחידות

 

דאגו כי גם הסעיפים השונים בתוך קורות החיים יהיו עקביים ותמציתיים, כך שהמראיין הפוטנציאלי לא יתחיל לשאול את עצמו שאלות עוד לפני שהגעתם אליו לריאיון. לדוגמה, כאשר אתם מציינים את מידת השליטה שלכם באנגלית, אל תכתבו כי רמת הקריאה שלכם שונה מרמת הכתיבה, אלא כתבו שהשליטה שלכם באנגלית היא טובה.

דוגמה חשובה אחרת : אם עבדתם תקופה של מספר חודשים בלבד במקום עבודה מסוים, אתם לא חייבים לרשום זאת אם לא מדובר בתפקיד משמעותי מכיוון שהדבר עלול להצביע על כך שאתם עובדים ש"מדלגים" באופן תדיר בין מקום עבודה אחד למשנהו.

 

האם אתם בכלל רלוונטיים למשרה?

מעסיקים מספרים כי מידי יום נשלחים אליהם קורות חיים רבים שאינם רלוונטיים כלל, ואכן מדובר באחוז גבוה ביותר. לכן, אם ברור לכם שאתם לא עומדים בדרישות הבסיסיות למשרה, מוטב שתעברו למודעה הבאה, כך גם תוכלו להקטין את עוגמת הנפש שתיגרם לכם אם תצפו לתשובה ממשרה שנראית לכם כמו המשרה הטובה ביותר בעולם...

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. חיים (9/08/2014 20:32:20)
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד