עצות לכתיבת קורות חיים שיבליטו אתכם מעל השאר

29/06/2014
כתיבת קורות חיים - עצות

רבים מתייחסים אל כתיבת קורות חיים כסוג של מטלה הכרחית שחייבים לבצע אותה בלית ברירה, ועל כן אין להתפלא כי קורות חיים רבים נכתבים כלאחר יד ונראים אפרוריים ומשעממים. למרבה האירוניה, זוהי גם אחת מהסיבות העיקריות לכך שרבים מהמועמדים לעבודה שולחים עשרות אם לא אלפי קורות חיים שונים ועדיין מתקשים להגיע אל ראיונות עבודה.


כעת יש לשאול מה יש לעשות על מנת לכתוב קורות חיים שיבליטו אתכם מעל לשאר ויקצרו לכם את הדרך אל המשרה הנכספת?


 

כתיבת קורות חיים - לא מה שחשבתם

 

כאמור, למרות שתמיד מנסים ללמד אותנו שיש מבחר מצומצם יחסית של תבניות לכתיבת קורות חיים הכוללים בדרך כלל חלק של השכלה, ניסיון תעסוקתי, שליטה בשפה זרה וכו', אין ספק שאחת הדרכים האפקטיביות  ביותר להבליט את קורות החיים שלכם היא פשוט ללמוד מהגדולים איך עושים זאת יותר טוב.


דרך אחת טובה מאד היא להתחיל לקרוא מאמרים המסבירים איך משפרים את קורות החיים. לרוב אתם תמצאו שהמאמרים הללו נותנים לכם המון טיפים לכתיבת קורות חיים שיכולים להפוך את קורות החיים שלכם ליצירת אמנות, או במילים אחרות, בדיוק למה שחברות השמה מחפשות. ללמוד מהגדולים לוקח המון זמן, יש לקרוא בקפדנות ולשנות נדבך אחר נדבך עד שמגיעים לתוצאה הסופית המושלמת.


 

השקיעו בעיקר ולא בתפל

 

חשוב להדגיש שבהחלט יש מקרים בהם עודף יצירתיות יכול לפגוע בכם. בחברות השמה יושבים אנשי מקצוע שקוראים עשרות קורות חיים מידי יום, ויצירתיות היא לא רק שלא מועילה אלא לפעמים עשויה להיתפס כניסיון להרשים וכחציית גבולות. המקום היחיד להביע יצירתיות היא באופן ההתנסחות שתכבד את האדם שקורא אותם.


לאדם שקורא את קורות החיים שלכם יש זמן מוקצב להשקיע בקורות החיים שלכם. ככל שתהיו יותר מאורגנים ומסודרים ותבליטו את העיקר כך תצליחו לזכות בהערכתו. למשל, הרבה מוסיפים בקורות החיים שלהם התייחסות לחודשים ותאריכים מדויקים, שהם עברו במשרות שונות. אם עבדתם במשרה מסוימת שנתיים ושלושה שבועות, אין זה באמת משנה עבור אנשי המקצוע בחברת ההשמה. לכן מומלץ שתציינו רק את השנים בהם הייתם במשרה.

 

אין הנחתום מעיד על עיסתו

 

אין הנחתום מעיד על עיסתו הוא בהחלט פתגם שמתאים בהקשר זה. זה תמיד רעיון טוב לתת לאדם המכיר אתכם היטב או אפילו לחברות השמה מקצועיות להעיף מבט נוסף בקורות החיים שלכם לפני שאתם לוחצים על "שלח קורות חיים". כתיבת קורות חיים נעשית אמנם קלה יותר כל פעם שאתם חוזרים לשוק העבודה ויש לכם ניסיון נוסף (לפחות כשאתם צעירים ואטרקטיביים למעסיקים), אבל תמיד מוטב להתגבר על החששות על מנת לקבל עצה טובה, גם אם לא תאהבו את כל מה שתשמעו.

 


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד