עבודה זמנית שתשתלם בעתיד

14/07/2014
עבודה זמנית

לביטוי עבודה זמנית בדרך כלל יש קונוטציה שלילית של עבודה שעובדים בה רק בתקופות שלפני לימודים, טיול גדול לחו"ל או כאשר אין שום בררה אחרת וזו העבודה היחידה שזמינה.

למרות זאת, אמרה ידועה אומרת שאין יותר קבוע מהזמני, ובשוק העבודה הישראלי הדברים לא מאוד שונים: יש לא מעט משרות זמניות שמתחילים אותן בדרג נמוך ועם השנים עולים במעלה שרשרת התפקידים בארגון, עד לתפקידים בכירים ואף ניהוליים. מנגד, שלא כמו בסרטים, רק לעיתים נדירות מדובר בעניין של מזל גרידא ולמוטיבציה אותה מפגין העובד בהחלט יש חלק בשאלה האם העבודה הזמנית תישאר זמנית, או שיהיה אפשר לנצל את המומנטום שנוצר על מנת להשיג דריסת רגל בחברה.

 

כיצד להפיק את המקסימום מן העבודה הזמנית?

 

כאמור, עבודה במשרה זמנית היא לא תמיד מבחירה, אבל גם כאשר אנחנו סוקרים אתרי דרושים, כדאי לנו לבחור במשרות זמניות הדורשות הכשרה מסוימת או ניסיון ואינן עבודות כלליות. לצורך העניין, אפילו מזכירה בחברת עיצוב גרפי שמכירה מעט את תוכנת פוטושופ או Illustrator היא רלוונטית יותר למשרה מאשר פקידה אשר מעולם לא עסקה בתוכנות גרפיות.

 

שנית, גם אם עבדתם בעבודה זמנית מספר מועט יחסית של חודשים, אבל בזמן הזה הספקתם לקבל ניסיון מקצועי רלוונטי בתחום בו אתם מעוניינים לעבוד גם בהמשך, תוכלו לכתוב זאת בקורות החיים שלכם. במקרה זה יש לציין במפורש כי מדובר בתפקיד זמני והפסקת העבודה לא הייתה עקב פיטורין או התפטרות מצדכם. יתרה מזאת, כיום יש לא מעט אפשרויות לשמור על קשרים עסקיים שטוויתם במהלך העבודה דרך רשתות חברתיות כדוגמת לינקדאין ולנצל זאת על מנת להשיג יתרון בדרך למשרה הבאה שלכם.

 

במידה ובמהלך העבודה נודע לכם כי ייתכן ומבוצעים חילופי תפקידים בחברה או שהעובד הקבוע שאותו החלפתם בוחר שלא להמשיך בעבודה מסיבה מסוימת, אל תחכו עד שדברים יקרו מאליהם ונצלו את ההזדמנות הנכונה על מנת לנסות ולהתברג בתפקיד קבוע. במקרה הכי גרוע, תישארו בחברה עד התאריך שנקבע. דווקא כאן העובדה שאינכם עובדים קבועים ואתם לא צריכים לחשוב פעמיים לפני שאתם מבקשים בקשה מהבוס, יכולה לשחק לטובתכם.

 

נצלו את הזמן על מנת למלא את המצברים

 

לסיום, למשרות זמניות עשויות להיות מספר יתרונות משמעותיים כמו העבודה שאלו בדרך כלל משרות תובעניות פחות מבחינת אחריות או שעות עבודה, כך שאתם יכולים לנצל את התקופה הזו על מנת לחדש מצברים, להיות יותר עם המשפחה ואולי אף ללמוד קורסים מקצועיים שיסייעו לכם בהמשך הדרך.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד