על עבודה ושפת גוף

21/07/2014
עבודה

לאחר שהתקבלתם לעבודת חלומותיכם, עבודה נוספת שיש לכם לעשות היא על שפת הגוף שלכם. הרבה חושבים שהתנהלות במקום העבודה היא שרירותית ושפת הגוף צריכה להיות הרבה יותר טבעית. אמנם, למען האמת במקום העבודה יש הרבה מאד כללים עליהם יש לשמור. במאמר זה יוצגו כמה כלים חשובים שמומלץ לפעול לפיהם.

עבודה על שפת הגוף


אין זה סוד שיש שפה שלמה מאחורי כל הבעה, תנועה, תנוחה ומחווה של שפת הגוף. חוקרים במרוצות השנים ניתחו ופיענחו את הצופן הגנטי של ההתנהגות האנושית, וניכר כי ספריות שלמות מלאות בתמונות של גדולי הפוליטיקאי ודמויות מפורסמות שפורשו מבעד ומעבר לשפת גופם. בדומה לפוליטיקה, מסתבר שמרחב העבודה רווי בכללים ועקרונות שכאשר תלמדו אותם תוכלו ליצור תקשורת בין-אישית אפקטיבית עם המעסיק שלכם ועם הקולגות לעבודה. במילים אחרות, אחרי שמצאתם עבודה, תתחילו לעבוד בצורה יסודית גם על יצירת שפת גוף ותקשורת בין-אישית טובה יותר.

 

 

שפת הגוף בעבודה

  • שפת גוף פתוחה – הגוף שלנו מייצר ספקטרום רחב של תנועות, תנוחות ומחוות שנעות בין סגירות במצבי לחץ וחרדה לבין פתיחות במצבי רוגע ושגרה. שפת גוף פתוחה היא לדוגמה ישיבה על הכיסא בפיסוק, לעומת שפת גוף סגורה שהיא לדוגמה ישיבה על הכיסא תוך הסתרת וכיווץ הרגליים מתחת למושב. שפת גוף פתוחה מתבטאת בזוויות כהות של אברי הגוף, פריסה של הידיים והרגליים וכל תנוחה שלא כוללת הפעלת ואימוץ שרירי הגוף.
  • שמירה על המרחב – לכל אחד מאיתנו יש מרחב אישי. בהתאם לכך כל אחד מאיתנו שואף שאחרים יכבדו את המרחב הזה. כבדו את המרחב של אחרים והגדילו או צמצמו את המרווח הזה בהתאם לפידבק המתקבל מהפרטנר שלכם לתקשורת.
  • מבטים – בספרות המקצועית קיימים שלושה סוגי מבטים שאנשים מביטים בכל סיטואציה – עבודה, חיים פרטיים ובכל תחום אחר. המבט האינטימי, המבט העסקי והמבט החברתי. מבלי להכנס יותר מידי לפרטים מורכבים, המבט החברתי הוא בדיוק מה שצריך לשמירה על יחסי עבודה תקינים. כאשר אתם מביטים אל עבר גופו של אדם אחר ועיניכם תוהות ונעות בין עיניו של האחר לפיו. מחקרים גילו שכאשר אתם משוחחים עם חבר קרוב או קולגה בעבודה, עיניכם נעות ממש באזור הזה, שממוקם באזור פלג גופו העליון.


כפי שאתם וודאי מבינים, במקום העבודה יש הרבה טכניקות שימושיות בהן ניתן להשתמש בשפת גוף אפקטיבית. בין אם אתם במהלך חיפוש עבודה או שכבר מצאתם מקום עבודה טוב והתחלתם לבסס את מעמדכם, מוטב שתשתמשו בשפת גוף חיובית ואפקטיבית.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד