העבודה המושלמת – איך למצוא מה מתאים לכם

23/07/2014
עבודה מושלמת

העולם המודרני סובב סביב עבודה – אנחנו מגדירים ומתארים את עצמנו לפי העבודה שלנו, מבלים בה שמונה שעות ביום אם לא יותר, מתכננים את היום שלנו סביבה ומשקיעים בה את כל כולנו. מחקרים מראים שאנשים ששונאים או סובלים בעבודה שלהם מתדרדרים נפשית במהירות – הם נהיים עייפים ומיואשים, מאבדים את היכולת לתקשר עם בני משפחתם ביעילות ומפתחים תסמינים רבים של לחץ. מסיבה זו, חשוב מאוד למצוא את העבודה שתתאים לנו, ותאפשר לנו לא רק לשלם שכר-דירה בזמן אלא גם להיות מאושרים.


 

עבודה בעידן המודרני

ראשית, חשוב להבין את שוק העבודה המודרני. אנחנו חיים בתקופה של שינויים דרמטיים, מהפכניים - התעשייה והטכנולוגיה מתקדמות ומשתנות כמעט כל יום וחשוב מאוד לחפש תחום עיסוק שלא יעלם בקרוב. אדם שיבחר בתעשייה גוססת משול למפרזל סוסים בתחילת המאה העשרים – פרנסתו תעלם, והוא יישאר ללא כלום.
לרוע המזל, המציאות המשתנה מספקת מעט מאוד קרקע בטוחה, ואי-אפשר לדעת מה יקרה בעתיד. לכן הדרך הטובה ביותר תהיה לפתח כישרון שיכול להתאים להרבה מאוד מקצועות שונים, כדי שבכל מצב עתידי אפשרי תוכלו למצוא את הנישה שלכם.


 

נישת העבודה

אקסיומה בסיסית של עולם העסקים היא שאין דבר שאינו ריווחי – כל דבר שיש בו ערך לאחרים יכול להפוך למוצר או שירות שתוכלו למכור או לספק; מישהו ישמח לשלם עליו. כל מה שעליכם לעשות הוא למצוא את הנישה שלכם.


ראשית, שאלו את עצמכם מה אתם רוצים מהחיים – האם אתם רוצים לבלות כמה שפחות שעות בעבודה, לצאת באותה שעה כל יום ולהשאיר לעצמכם זמן פנאי רב, או שאתם מעדיפים לעבוד קשה כל יום ולהרוויח סכומים גדולים של כסף? היו כנים עם עצמכם בקשר לרצונות שלכם, ואל תתביישו להגיד שאתם מעדיפים לעבוד פחות ולהרוויח פחות. התרבות הישראלית מעודדת אותנו לנסות לעבוד כמה שיותר, אבל כנות שכזאת היא הצעד הראשון לקראת עבודה שתתאים לנו.


 

כישרון וסיפוק מהעבודה

לאחר שתדעו מה אתם רוצים מהעבודה, שאלו את עצמכם מה משמח אתכם. כאמור, אנחנו מבלים שעות רבות בעבודה כל יום, בין אם היא עבודה במשרה מלאה ובין אם היא עבודה זמנית, וחשוב למצוא משהו שלא יאמלל אותנו. לא כולם יכולים לעבוד בדיוק במה שמשמח אותם, אבל אם תוכלו להבין למה הדברים האלו משמחים אתכם תוכלו בקלות למצוא תחום שלכל הפחות יספק אתכם.


לאחר מכן, עליכם לגלות במה אתם טובים – לכולנו יש כישרון למשהו, תהיה זו מתמטיקה, כתיבה, ארגון וכו'. הכישרון הזה הוא הדבר שאתם צריכים לפתח, ובאמצעותו למצוא עבודה שתספק אתכם.

 

אחרי שתודו בפני עצמכם מה אתם רוצים מהעבודה, תגלו מה משמח אתכם ובמה אתם טובים, תוכלו למצוא את העבודה המושלמת בשבילכם. בהצלחה.


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. גלי בר-אור (7/08/2014 19:59:03)
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד