4 עצות לכתיבת קורות חיים

28/07/2014
עצות לכתיבת קורות חיים

קורות חיים הם אחד מהכלים הראשיים בארסנל חיפוש העבודה שלכם. דיברנו כאן בעבר מספר פעמים על כתיבת קורות חיים, והיום נוסיף עוד מספר טיפים קטנים שיעזרו לכם למצוא עבודה במהירות.


 

המטרה: ראיון

לפני שכותבים טקסט צריך לדעת מה המטרה שלו – המטרה מכתיבה את צורת הטקסט. המטרה של כתיבת קורות חיים אינה, כפי שרבים בטעות חושבים, למצוא עבודה. המטרה של כתיבת קורות חיים היא להשיג לכם ראיון, והראיון ישיג לכם את העבודה.


קורות חיים אמורים להציג בפני המעסיקים את הפוטנציאל שלכם, את היכולת האפשרית שלכם להיות האנשים המתאימים לעבודה; לכן, עליכם לוודא שקורות החיים שלכם מציגים את הפוטנציאל הנכון למשרה שאתם מחפשים. אם המשרה מתאימה לאנשים יציבים, הדגישו עבודות שבהן עבדתם שנים ארוכות. אם המשרה דורשת אנשים נמרצים, הדגישו משרות תובעניות שבהן הצלחתם. השתדלו למצוא את הדרך הנכונה להציג את עצמכם בפני כל מעסיק.


 

תארים

מחקרים עדכניים מראים שבעל עסק מחליט אם להזמין אדם לראיון כ-10 שניות לאחר שהתחיל לעבור על קורות החיים שלו. מסיבה זו, חשוב מאוד להיות נקיים, תמציתיים, ולבחור את שמות התואר הנכונים למשרות העבר שלכם.
כשהמעסיק הפוטנציאלי שלכם סוקר את קורות חייכם בזריזות, הוא יקלוט את שמות התפקידים שלכם הרבה לפני שהוא יקלוט את פירוט העבודה - לכן יש חשיבות עליונה לתיאור המשרה בצורה נכונה; "מנהל מחלקת אחזקה" נשמע הרבה יותר טוב מ-"שרת". תארו את עצמכם באופן המחמיא ביותר, וזיכרו שהמטרה היא להגיע לראיון – שם תפרטו על ניסיון העבר שלכם לעומק לגבי כל עבודה בה עבדתם.

 

הגהה

 כאמור, קורות החיים שלכם אמורים להציג את הפוטנציאל שלכם להיות עובדים מוצלחים, יעילים וריווחיים – אין דבר שיערער את הרושם הזה יותר משגיאות כתיב, שגיאות פיסוק ושגיאות הקלדה. קורות חיים שכוללות שגיאות שכאלו מדגימות חוסר רצינות קיצוני, וימנעו מכן מלהיות מזומנים לראיון.
כדי להמנע משגיאות כאלו, עברו על הטקסט לפחות פעמיים לאחר שסיימתם לכתוב אותו. כמו כן, מומלץ מאוד לשלוח את קורות החיים לדוגמא לחבר, כדי שיוכל לעבור עליהם ולבדוק, בשבילכם, איך הם נראים בעיניו של אדם אחר. בקשו מחבר טוב, עדיף כזה עם ניסיון בכתיבה או בגיוס עובדים, להעיף מבט בקורות החיים שלכם לפני שאתם שולחים אותן למעסיקים פוטנציאליים.

 

ניסיון ניסיון ניסיון אבל מה עם השכלה?!

רבים מדגישים בכתיבת קורות החיים את נסיונם המקצועי, אך מסתבר שנסיון בלבד הוא לא המרכיב היחיד הכי חשוב. תואר אקדמי הוא עדיין פריט נחשק בקורות החיים שלכם, והוא מציין שלצד הכשרה מקצועית יש לכם ידע תיאורטי רב-ערך, שיבוא לידי ביטוי בעבודה. בנוסף לכך, תואר אקדמי הוא ערובה ליכולת ההשקעה והשקדנות שלכם, תכונות רבות ערך בעולם העסקים. או במילים אחרות:ניסיון נסיון נסיון אבל מה עם השכלה!?

לכן, חשוב מאוד שקורות החיים שלכם יפרטו גם את ההיסטוריה הלימודית שלכם. אם למדתם באוניברסיטה, הדגישו חלק זה – אוניברסיטאות מקשות יותר על קבלת תואר מאשר מכללות, ומציעות לימודים מקיפים ואיכותיים יותר. הקפידו מאוד לציין במכתב המקדים מדוע הכשרתכם האקדמית הופכת אתכם למועמד המתאים ביותר למשרה, והסבירו כיצד תוכלו לנצל את הידע שרכשתם לטובת העסק.

בהצלחה!

 

דרך אגב...

רוצים ללמוד בקורס פסיכומטרי הטוב בארץ ? קיבלתם !
הנחות מיוחדות לעובדי חבר הון אנושי ולקרבה ראשונה
לפרטים והרשמה : 1-800-80-80-80.


 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. רווית (6/08/2014 11:15:44)
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד