חיפוש עבודה אידיאלית

6/08/2014
חיפוש העבודה האידיאלית

השאלה איזו עבודה היא העבודה האידיאלית בעבורנו היא שאלה שאין לה תשובה אחת וכל אחד יימצא לה תשובה אחרת בהתאם לתכונות האופי וניסיון החיים שלו מעבודה או עבודות קודמת. לדוגמה, יש עובדים שמסתדרים טוב יותר דווקא בעבודה בחברה גדולה או ארגון ולא בחברה קטנה בה הם נמצאים תחת עינו הבוחנת של בעל העסק לאורך כל היום.


כאשר מדברים על תכונות אופי, יש לדוגמה הבדל בין עובדים שהם יותר אסרטיביים מטבעם לבין עובדים מופנמים ושקטים יותר, כאשר הראשונים ישתלבו לרוב בתפקידים ניהוליים או כאלו הדורשים עבודה מול קהל, שם יוכלו לממש את עצמם בצורה הטובה ביותר. לעומת זאת, העובדים השקטים מתאימים לתפקידים שאין להם אולי פן ניהולי, אך אלו עדיין עשויים להיות תפקידים חשובים עם אחריות מרובה.


 

חיפוש עבודה אידיאלית: להתחיל ברגל ימין

 

כאשר מדברים על העבודה האידיאלית, מוטב לשים לב לתנאי העבודה כבר בשלב שבו ניגשים אל אתרי חיפוש עבודה שונים ברשת. חשוב מאוד לא להסתפק בקריאת המודעה בצורה פשוטה, אלא לנסות ולחפש גם בין השורות איזו מועמד המעסיק מחפש והאם מדובר בעבודה שמתאימה לנו ולא בעבודה שאנחנו צריכים להתאים את עצמנו אליה...


למשל, בחיפוש עבודה בתחום ההנדסה או ההייטק / ביוטכנולוגיה, בדרך כלל יחפשו עובדים "בעלי ראש גדול" המוכנים לעבוד במשך שעות ארוכות מתוך הכרה שמדובר במשרה לא פשוטה, אך מספקת הנמצאת בחוד החנית של השוק הישראלי ושיש בצידה שכר גבוה.


מעבר לזאת, כאשר ברור לנו לאן בדיוק אנחנו הולכים, גם תהליך הקליטה בעבודה החדשה יהיה פשוט יותר ומלווה בפחות לחצים וחששות. ככל שנהיה מודעים יותר לדרישות המקדימות, ולבין את הרטוריקה של מודעת הדרושים, כך נוכל להבין יותר לעומק את אופיה וטבעה של העבודה אותה מצאנו. לעיתים השקעה קפדנית בהבנת המודעה יכולה לחסוך הרבה למראיין ולמרואיין.


 

העבודה האידיאלית מנקודת המבט של המעסיק

 

לחיפוש עבודה יש גם את הצד של המעסיק ומשפט ידוע הוא שעובד מ"אושר יותר הוא גם עובד פרודוקטיבי יותר". לפיכך, על המועמד להפגין מוטיבציה גבוהה כבר בריאיון העבודה וכמובן גם בראיונות מאוחרים: להסביר ולפרט מה מצא חן בעיניו במקום העבודה ומה יגרום לו להגיע כל בוקר עם התחושה שהוא לא עובד רק כדי לספור את הדקות ולחתום כרטיס בסוף היום.


הדרך את האושר רצופה עבודות טובות, אז השקיעו גם בשלב של חיפוש עבודה אידיאלית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. רם (7/08/2014 19:57:11)
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד