חיפוש עבודה בדרך אל האושר

10/08/2014
חיפוש עבודה

המצב במשק ובשוק העבודה הישראלי דורש ממחפשי עבודה להשקיע מחשבה מרובה ומאמצים בדרך למשרה נחשקת. למעשה, בימינו חיפוש עבודה הינו תהליך מורכב שאינו מסתכם עוד בשליחת קורות חיים והמתנה לתשובה המיוחלת. כיום יש צורך להיות מוכנים ולצלוח מספר מכשולים, החל בכתיבה נכונה ומקצועית של קורות החיים, דרך מעבר ראיון על הצד הטוב ביותר, ועד להצלחה במבחני המיון וההערכה. בתוך כך, במהלך התקופה יש להתגבר על קשיים רגשיים הכרוכים באי וודאות תעסוקתית וכלכלית, ולשמור על מצב נפשי נכון לחיפוש עבודה. על כן, חשוב מאוד לקבל סיוע מקצועי וכלים מתאימים בעזרת חברות השמה, ולהכיר מספר טיפים חשובים שיתוו את הדרך.


 

להשקיע בכתיבת קורות חיים


קורות חיים אינן עוד מסמך ששולחים למעסיקים אלא כרטיס ביקור חשוב, המבדיל בין מועמדים שייקראו לריאיון ואלו שימשיכו להמתין לשווא ליד הטלפון. מכאן שככל שקורות החיים יהיו רהוטות, ברורות, ומשקפות נכונה את סגולות המועמד כך גוברים הסיכויים למצוא את עבודת החלומות. לכן, יש להשקיע זמן בקריאת מאמרים העוסקים בנושא, לפנות לייעוץ מקצועי בחברות השמה, ולהיעזר בקורות חיים לדוגמא בתחום העיסוק המבוקש כדי להכיר את הפורמט המקובל ולערוך שיפורים. יש לזכור שכתיבת קורות חיים הן לא שלב של מה בכך, ולעיתים יש להתאים את הנוסח שלהם עבור העבודה המיוחלת.


 

התכוננות רצינית לראיונות עבודה

 

ריאיון הוא אחד השלבים הקריטיים בחיפוש עבודה, ולא פעם מדובר במעמד מלחיץ לאחר שבועות של חיפושים מתישים. לכן, חשוב מאוד לשמור על מצב הרוח הנכון לאורך התקופה כולה ולקראת ריאיון עבודה בפרט, כולל אמונה וביטחון עצמי, החלטיות, ערנות וחשיבה חיובית. את ההתכוננות לריאיון יש לבצע לאורך מספר ימים בעזרת בעלי מקצוע המספקים כלים לחיפוש עבודה. זאת, על מנת להכיר את טכניקות השכנוע היעילות, דרכי ההצגה המועילות וגם טעויות נפוצות, ולבצע תחקיר על מקום העבודה שאליו מגיעים.


 

לקראת מבחני ההערכה

 

קיימות לא מעט משרות נחשקות אשר קבלתן כרוכה בצליחת מבחני הערכה. חשוב להבין כי מדובר במבחנים רציניים ומדוקדקים הבודקים מגוון רחב של יכולות, החל בהנהגה, דרך אחריות ומוסריות, ועד לשיתוף פעולה בצוות. על מנת לבלוט על פני מועמדים אחרים יש להתכונן בעזרת קורסים ייעודיים בחיפוש עבודה, שם מלמדים את השאלות והנושאים הנבדקים, כיצד להתנהל בסימולציות, ומה להשיב בשאלוני הערכת אישיות. לבסוף, יש לזכור כי תהליך חיפוש עבודה אמנם אינו פשוט ואף ארוך, אך השקעה ורצינות בהחלט מקרבות את המועמד אל משרת חלומותיו.  

 

בהצלחה !

 


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד