על חיפוש עבודה, ראיון עבודה חשוב ושפת הגוף

21/08/2014
חיפוש עבודה

הקריירה שלנו היא הבסיס האיתן ביותר ליציבות הכלכלית שלנו, והיכולת שלנו להתברג לעמדה הנכונה בתחום שלנו נשענת לפני הכול על התפקוד שלנו בראיון העבודה.


בחרתם כיוון לימודים שגם מעניין אתכם וגם מחזיק פוטנציאל שכר מתקבל על הדעת. אתם יוצאים לשוק העבודה, ולצדכם מגיעים לאותו השוק מאות אנשים, שוק שכבר מחזיק בתוכו את כל אותם הקולגות שנמצאים שם משנים עברו.


הצעד הבא שלכם הוא כמובן חיפוש עבודה, וכמו בכל דבר אחר בחיים הללו, גם כאן יש דרך טובה ודרך טובה עוד יותר לבצע את הדברים. ברשומה קצרה זו נגיש לכם את הבסיסים העיקריים והחיוניים ביותר לקראת הצעד הראשון שלכם בשוק העבודה כקרייריסטית בפוטנציה, כדי שתתחילו  הדרך בצורה המשמעותית והטובה ביותר.


 

חיפוש עבודה יעיל ונכון

 

השלב הראשון הינו כתיבת קורות חיים איכותית. אם התחום בו אתם מחפשים לעסוק תחרותי במיוחד, בנוסף לקריאת מדריך איכותי העוסק בנושא של כתיבת קורות חיים, מוטב גם להתיעץ עם איש מקצוע שכל תפקידו הוא לגרום לכך שקורות החיים שלכם יגרמו למי שקורא אותם לפנות אליכם, ומיד.


ברגע שכתבתם קורות חיים ברמה גבוהה, שלחו אותם. בצעו מחקר ובחרו את החברות שאתם רוצים לעבוד בהם. אל תייחסו חשיבות לעובדה שחלקן אולי לא מחפשות עובדים, וזכרו שחיפוש עבודה דורש גמישות מחשבתית ואמונה בדרך שלכם. התחילו דרך המאגר שלנו לחיפוש עבודה, ודאגו כי קורות החיים המעולות שלכם יגיעו למקומות הנכונים, שכן לעולם לא ניתן לדעת מתי זה יחזור אליכם.


זכרו שהדברים הטובים ביותר בחיים, מגיעים בהפתעה, והדבר המכשיל ביותר בחיפוש עבודה הוא מחשבה מצרת אופקים, וחוסר אמונה כי יש בכיוון זה או אחר פוטנציאל.


 

שפת גוף – יותר ממה שחשבתם

 

הרצאת ה-TED של איימי קודי, בה צפו קרוב לעשרים מליון בני אדם, היא דוגמא מאלפת למשמעות הרבה של הדרך בה אנו מחזיקים את עצמנו ומתנהלים במרחב על כל אספקט בחיים שלנו. מי ששפת הגוף שלו מראה ביטחון עצמי, יתפסו אותו כבעל ביטחון עצמי. במחקר אותה הציגה בהרצאתה, אנשים ששידרו ביטחון עצמי גבוה התקבלו לראיון עבודה יותר מאנשים ששידרו ביטחון עצמי נמוך. איך? אתם וודאי שואלים...


הדבר נכון לגבי כל דבר שאתם רוצים לשדר, וכשאתם נכנסים לראיון עבודה, יש לכם כמה שניות ליצור רושם ראשוני ברור – מהנקישה על הדלת, דרך הכניסה שלכם, המבט הראשון, שפת גוף המתפרסת על מרחב יותר גדול, זקיפות, הישרת מבט, חיוך וכדומה. כל אלו מעבירים לנמען תחושה של בטחון, תחושה שיש על מי לסמוך.


דעו את הנקודות החזקות והחלשות שלכם. כחלק מתהליך חיפוש העבודה, עשו עבודת גוף, כזו שמבליטה את היתרונות שלכם בצורה שהם יתפסו את הקשב של המראיין. ישנן תנועות שמעצימות דברים מסוימים בתוכנו. אחד הדברים המאתגרים לקראת ראיון הינו החשש לקראתו, ויש צורך להעלות את הביטחון, וזאת ניתן, ואף חובה לעשות מספר תרגילים רגע לפני הכניסה לראיון.

 

דרך אגב, אתם מוזמנים להכנס לאזור העבודה המועדפת החדש ששיפרנו.

 

 


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד