חיפוש עבודה בשנת 2014

15/09/2014
חיפוש עבודה

נכון להיום בשנת 2014, חיפוש עבודה מתבצע בתוך שוק דינאמי ומקצועי, גלובלי ומאוד תחרותי, השונה בתכלית מימים עברו. לדוגמא, בעבר מספיק היה לעבור ברפרוף על מודעות דרושים בעיתונים, להכין במהירות קורות חיים, ולהגיע לראיונות עבודה ללא הכנה מוקדמת. ואולם, כיום המצב שונה לחלוטין. חיפוש עבודה בשנת 2014 הפך למשימה מקצועית ורצינית, הדורשת אורך רוח ותכנון נכון, תוך הסתייעות במגוון גדול של אמצעים.

 

דרישות השוק והעובדים בשנת 2014

שוק העבודה של שנת 2014 מאופיין בסביבה טכנולוגית מתקדמת ודינאמית, מקצועית ותחרותית. כפועל יוצא מכך, מוצב רף גבוה ומדויק יותר בעת גיוס עובדים, ומאחורי כל משרה נחשקת עומדת רשימה ארוכה של מועמדים. מאידך, גם מחפשי עבודה הפכו להיות יותר סלקטיביים וברננים, ורבים מהם מעוניינים במשרות מעניינות ומאתגרות שמתאימות לכישוריהם, ושיתרמו לפיתוח הקריירה שלהם. כל זאת בסביבת עבודה נעימה עם תנאים טובים ושכר מתגמל. מנתונים אלו עולה כי חיפוש העבודה בימינו היפך להיות תחום מורכב שיש להתייחס אליו באופן מקצועי ומדויק.

 

הגדרה רחבה ומדויקת של חיפוש עבודה

על מנת למצוא בימינו מישרה מתאימה העונה לכישורי המועמד ודרישות המעסיק, על מחפש העבודה להתחיל בהגדרה מדויקת של כישוריו, יכולותיו, רצונותיו ושאיפותיו המקצועיות. הגדרות אלו מתחילות בחקירת עברו, כישוריו, ניסיונו ותחומי עניינו של מחפש העבודה. בנוסף לכך, יש להבין מהי סביבת העבודה המיטיבה עמכם, בין אם מדובר בעבודה בצוות או לבד, מול אנשים או מול מחשב, ובתפקיד ביצועי או ניהולי. מעבר לכך הגדרת אופי וסוג העבודה המבוקשת מוכתבת גם מאורח החיים שאתם מקיימים, בין אם עיקר המיקוד שלכם הוא בעבודה סביב השעון, בעבודה במשמרות או במשרה מלאה או חלקית. נתונים אלו יסייעו בעריכת קורות חיים מסודרים ובסינון סוג העבודות הנכון ביותר עבורכם. יחד עם זאת, חשוב לציין כי אנשים רבים מתקשים לספק הגדרה רחבה, מדויקת ואובייקטיבית של עצמם. למען מטרה זו חברות השמה רציניות כמו חבר הון אנושי מספקות למחפשי עבודה מבדקי מיון והתאמה מקצועיים. מבדקים אלו מהווים כלי מעולה להגדרת מאפייני חיפוש העבודה, ההשמה או ההכשרה הנכונים עבורכם, שגם יובילו למציאת משרה מתאימה לכם.

 

חיפוש עבודה מקצועי

חשוב להבין כי נכון לשנת ,2014 חיפוש עבודה הינו משרה בפני עצמה הדורשת מקצועיות גבוהה. המקצועיות באה לידי ביטוי בהתגייסות יומיומית ושוטפת, בחיפוש עבודה מאורגן, יסודי ומדויק, והכנה מלאה לקראת כל ראיון עבודה. מעבר לכך, על מנת להצליח ולמצוא משרה מתאימה וכדאית יש להכיר את מאפייני השוק, להיעזר בקשרים עם חברות ומעסיקים, ולהיות ערניים לכל משרה שמתפנה. כמו כן, יש לערוך חיפוש עבודה באופן שמקיף את כל האמצעים הקיימים, לרבות מודעות בעיתונים וברשת האינטרנט, רשתות חברתיות, רישום בחברות כוח אדם ופניה יזומה אל מכרים, עסקים וחברות. כל זאת, עם הרבה סבלנות והתעלות על מצבי רוח משתנים. את חיפוש העבודה אמנם ניתן לבצע לבד, אך בימינו נהוג ומומלץ להיעזר למשימה זו בחברות השמה מקצועיות, כמו חבר הון אנושי. באמצעות פריסה ארצית רחבה וצוות גיוס מומחה בענפי תעסוקה שונים, מעבירה החברה הליכים של ייעוץ והשמה, ומסייעת בשליחת קורות חיים. התמיכה שמבוססת על מאגר גדול וגישה למקומות תעסוקה רלוונטיים, תתרום לקיצור משך חיפוש העבודה, תקל על ביצועו ותאפשר לכם למצוא משרה מתאימה ליכולתכם ודרישותיכם.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד