חיפוש עבודה - איך למצוא את המשרה הנכונה בקלות?

29/10/2014
kate hiscock, 24.11.2012, via Flickr

אם גם אתם מחפשים עבודה שמתאימה לכם חשוב שתדעו כי ישנם מספר מהלכים שיקלו על החיפוש, כדוגמת הגדרת אישיותכם, פנייה לחברות השמה והתנהלות נכונה בריאיון עבודה. מטבע הדברים, עבור אנשים רבים חיפוש עבודה מהווה מטלה מאיימת הכרוכה בתסכולים, קשיים, פשרות ומכשולים. ואולם, לא מדובר בגישה מחויבת מציאות מאחר שניתן בהחלט למצוא את המשרה הנכונה בקלות, בתנאי שתבצעו את החיפוש באופן נכון ויעיל.

 

חיפוש עבודה אחר המשרה הנכונה

לעיתים קרובות אנשים סבורים כי הם יודעים מהי המשרה הנכונה והמתאימה ביותר עוברם, בהתאם לכישוריהם, השכלתם והכשרתם. ואולם, בחירה במשרה נכונה מורכבת בפועל גם מהגדרת תכונות האופי והאישיות, שבלעדיה אתם עלולים למצוא את עצמכם במשרה ובסביבת עבודה לא מתאימה, קשה ליישום ומאכזבת. לכן, עוד לפני שאתם מתחילים בחיפוש עבודה, כתיבת קורות חיים ויצירת קשר עם מעסיקים, חשוב שתבינו ותגדירו את אישיותכם, נטיותיכם והעדפותיכם. ההגדרות הללו מורכבות משורה ארוכה ומפורטת של תכונות שיש להכירן, עדיף עם סיוע של גורם מקצועי ואובייקטיבי. מדובר בתכונות כמו נטייה לסדר וארגון מדוקדק, או התנהלות מפוזרת ודחיית מטלות לרגע האחרון, העדפה לעבוד לבד או בצוות, נטייה ליזמות ויצירתיות עם צורך בסיפוקים מיידים, או מידה גבוהה של סבלנות ויסודיות. תכונות אלו ועוד רבות נוספות מהוות את הבסיס למציאת מקום עבודה נכון מבחינתכם.

 

 

לחפש עבודה באופן יעיל ואפקטיבי

לאחר הגדרת העדפות ונטיות אישיות, אפשר לעבור לחיפוש עבודה ממשי. על מנת שיצליח, עליכם להתייחס אליו כאל משרה בפני עצמה ולבצעו באופן מאורגן ומוסדר. ראשית, יש להכין קורות חיים טובים ומתאימים, וכדאי להתבסס על קורות חיים לדוגמא המופיעים באתרי אינטרנט רלוונטיים. חשוב להבין כי קורות חיים אלו אינם מהווים מסמך אחיד, אלא משתנים בפרטיהם בהתאם לדרישות המשרה שאליה פונים. לאחר מכן, על מנת לייעל ולפשט הליכי חיפוש עבודה, מומלץ לפנות אילנו, חבר הון אנושי, בשל העובדה שאנו מחזיקים במאגר נתונים גדול ובלוחות דרושים מעודכנים המחוברים לכל תמורה ושינוי בשוקה העבודה הישראלי. בנוסף על פנייה זו, על מנת להגדיל את האופציות שלכם כדאי להמשיך בחיפוש עבודה ואף לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו המציע מידע בעל ערך מוסף למחפשי עבודה – חבר JOBSPOT.

 

 

להגיע מוכנים לראיון העבודה

אין ספק שראיון עבודה מהווה שלב מתקדם ומכריע, אשר יקבע אם תמו ימי חיפושי העבודה שלכם.  אל הראיון חשוב להגיע מוכנים וערוכים, עם כמה שיותר מידע אודות מקום העבודה והמשרה המדוברת. כמו כן, יש להגיע לראיון נינוחים ורעננים עם הופעה מטופחת ומכובדת. מעבר לכך, כדאי לזכור שראיון עבודה נועד לבחינת התאמת המשרה עבור שני הצדדים, המעסיק והמועמד כאחד. לכן, הגיעו עם רשימת שאלות מפורטת אודות מאפייני המשרה, שעות העבודה, תנאי ההעסקה והשכר, וכל נושא אחר שחשוב לכם.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד