דרושים עובדים – אולי זה אתם?

13/11/2014
דרושים עובדים - הפעם זה אתם!
דרושים עובדים - הפעם זה אתם!

הוזמנתם לראיון עבודה ואתם תוהים כיצד תוכלו לעבור אותו בשלום? אם כן, את ראיון העבודה אפשר לעבור בשלום, ובתנאי שמיישמים כמה טיפים מרכזיים. לא משנה באיזו משרה מדובר, ראיון העבודה עצמו, המפגש הראשון שלכם עם המעסיק העתידי (ייתכן) הוא מפגש קובע ובעל חשיבות. כיצד תעברו את ראיון העבודה הבא בשלום, ואולי תתקבלו למשרת חייכם? הנה שלושה טיפים שיעזרו לכם בכך:

  • הוזמנתם לראיון עבודה מטעם חברת השמה? הרחיבו, במהלך ראיון העבודה, על קורות חייכם באופן יצירתי ומעניין –

חיפוש עבודה יכול להיות משימה לא פשוטה, ובכל תקופה. ובכל זאת, אם עושים זאת נכון, אפשר לעבור את המשימה בהצלחה ואף למצוא את העבודה המתאימה, את העבודה הנחשקת. אם הוזמנתם לראיון עבודה, נצלו זאת כדי להיות יצירתיים, מיוחדים ומעניינים יותר. ספרו על חייכם, על ניסיונכם בעבודות השונות באופן ממוקד וברור. מתלבטים איך לעשות זאת? חפשו קורות חיים לדוגמא, ובדקו אילו פרטים ונושאים מוזכרים בהם.

  • מחפשים עבודה ורוצים למשוך תשומת לב? שלבו בראיון העבודה שאליו הוזמנתם סיפור מעניין, הרלוונטי לתחום –

סביר שאינכם היחידים שמוזמנים לאותו ראיון עבודה. אם הוזמנתם לראיון עבודה מטעם חברת השמה מובילה, חבר הון אנושי, וגם אם מצאתם את המשרה באופן עצמאי, חשוב שתמשכו תשומת לב. חשוב שהמראיין יזכור אתכם ובמיוחד אם ראיין לפניכם עשרות מועמדים נוספים. ספרו לו סיפור מעניין על חוויה מיוחדת שחוויתם במהלך החיים, על מפגש מרתק עם אנשים שונים או על טיול שיצאתם אליו. צרו את הקשר שבין הסיפור לבין העבודה עצמה, לבין תחום העיסוק הרלוונטי לה, ו"על הדרך" הדגישו פרטים חשובים שקשורים אליכם, כמו האופי שלכם, החוזקות שלכם וגם הכישורים השונים שלכם.

  • חייכו, צרו קשר עין, הישירו מבט ושבו זקוף –

חיפוש העבודה שלכם יצריך מכם, לעיתים, גם הרבה מאד ביטחון עצמי. לתקשורת, ובמיוחד עם המראיין שיושב מולכם, ישנה חשיבות רבה מאד והיא זו שיכולה להכריע בסופו של דבר ולקבוע אם תתקבלו למשרה עצמה. צרו קשר טוב עם המראיין, חייכו, הישירו אליו מבט וגם שבו זקוף. הקפידו לענות לשאלות שהוא שואל ונצלו את ההזדמנות כדי לשאול שאלות בעצמכם (הן לגבי המשרה עצמה והן לגבי החברה, שמציעה אותה). האופן שבו תתנהלו מול המראיין שלכם, האופן שבו תציגו את עצמכם וגם הכימיה שתצרו איתו, ישפיעו על החלטתו (מלבד ההתייחסות לכישורים וליכולת שלכם). הקפידו על דינמיקה נכונה ומוצלחת ונסו ככל האפשר ליצור איתו קשר טוב (אך, זכרו את מקומכם ואל תגזימו בכך).

 

בהצלחה!

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד