איך לזהות הצעות עבודה שישנו לכם את החיים?

14/12/2014
Martin Cathrae, 26.4.2014, Flickr
Martin Cathrae, 26.4.2014, Flickr

חיפוש עבודה במציאות של ימינו היא משימה לא פשוטה ועל כל משרה מתמודדים מועמדים רבים ומוכשרים. חיפוש משרה היא עבודה בפני עצמה ויש אמצעי חיפוש מגוונים, ביניהם שליחת קורות חיים לחברות השמה, לוחות דרושים, רשתות חברתיות ועוד. כאשר מקבלים שיחת טלפון ממעסיק או מראיינת של חברת כוח אדם כדאי לשים לב לפרטים הקטנים שעשויים לעזור לכם למצוא את משרת החלומות המתאימה ביותר עבורכם. חשוב לזכור כי כאשר מעסיק אליו שלחתם קורות חיים או יועצת של חברת השמה שקיבלה את קורות החיים שלכם התרשמו מהכישורים שלכם לפני שבחרו ליצור עמכם קשר, והם מעוניינים לספר לכם על המשרה או האפשרות העומדת בפניכם. לכן, חשוב כי תהיו קשובים ודרוכים, חשוב לשאול שאלות ויש להפגין עניין והתלהבות ולשוחח באופן אדיב וחיובי.

 

זיהוי הצעות עבודה אטרקטיביות

יש לציין כי מעסיקים ומראיינות של חברות כוח אדם מיומנים באיתור מועמדים מתאימים והם בודקים במהלך שיחת הטלפון כיצד מגיב המועמד לשאלות ולפרטי המשרה, האם העברית שלו תקינה, ומה מידת הקשבתו ואדיבותו. כאשר זוכים לקבל טלפון ממעסיק או מראיינת של חברת כוח אדם הרי הם מעוניינים לשתף אתכם בפרטים אודות המשרה והם בוחנים את תגובתכם. כדי לזהות שמדובר בהצעות עבודה אטרקטיביות המתאימות לכם ויכולות להוות הזדמנות משתלמת להשתלב בחברה איכותית עם תנאי העסקה טובים עליכם להפגין בקיאות בתחום המשרה ולשאול שאלות בנוגע למשרה, להתעניין מהן דרישות המשרה ולדלות פרטים לגבי החברה ותנאי ההעסקה. כמו כן, חשוב לברר מהו היקף המשרה, מיקום העבודה, שכר, תנאים סוציאליים וכדומה. בנוסף, יש לברר מהן אפשרויות הקידום וכך תרשימו את המעסיק או המראיינת מאחר שתפגינו רצון להשתלב בעבודה ותוכיחו כי יש לכם שאיפות להתקדם בחברה.

 

לא להתבייש לשאול שאלות

כל דורשי העבודה אשר מגיעים לשלב ריאיון העבודה עם מעסיק או מראיינת של חברת כוח אדם יודעים כי עליהם להשיב על שאלות רבות, בין היתר שאלות כמו איזה תכונה שלילית היו משנים. לכן, כאשר זוכים לשיחת טלפון ממעסיק או מראיינת חשוב לנצל את ההזדמנות ולשאול שאלות אודות המשרה והחברה. חשוב לא להתפרץ לדברי האדם המראיין אתכם אלא להמתין בסבלנות לסוף דבריו. ויש לשאול שאלות רלוונטיות ולגיטימיות כגון:

  • מהי הגדרת התפקיד וסדר היום בעבודה?
  • האם מחליפים עובד או שמדובר במשרה חדשה בהקמה?
  • האם העבודה עצמאית או במסגרת צוות?
  • מהם היעדים במסגרת התפקיד?
  • מהן אפשרויות הקידום?
  • מהו התפקיד הבא אליו ניתן לשאוף בחברה? 

כאמור, בין שיחות הטלפון שתקבלו בנוגע לקורות החיים ששלחתם מסתתרת גם משרה איכותית המתאימה לכם, ולכן עליכם להיות קשובים ולזהות פרטים שיסייעו לכם לבחור משרה חדשה ומאתגרת בה תוכלו להביא לידי ביטוי את הכישורים שלכם.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד