איך להתכונן לראיון בחברת השמה?

31/12/2014
Quint Glenn, 28.12.11, Flickr
Quint Glenn, 28.12.11, Flickr

חיפוש עבודה לעיתים עשוי להיות תהליך ארוך, שבו לעיתים נמדדת לא רק התרומה המקצועית של העובד הפוטנציאלי אלא גם יכולותיו להביע את עצמו בצורה מרשימה במהלך ראיון העבודה. בעת חיפוש עבודה, חשוב להיערך נכון ולהתכונן לראיון בחברת השמה. במהלך הראיון יש לספק פרטים אישיים כלליים ולהתמקד ביכולות המקצועיות ובכישורים מיוחדים העשויים להתאים למשרה, וכל זאת ב- 3-4 משפטים קצרים וממוקדים.

 

לכן, מומלץ להכין מסמך עם פרטים אישיים באופן תמציתי, ויש לרשום בנקודות קצרות וממוקדות ניסיון תעסוקתי בשפה רהוטה, ולכלול כישורים רלוונטיים למשרה ולתפקיד המוצע לכם. כך תוכלו לענות באופן מהיר וענייני לשאלות המנחות של נציג חברת ההשמה או חברת כוח אדם.

 

שפת גוף במהלך ראיון בחברת השמה

 

רבים חוששים מראיונות עבודה ולכן חשוב להתאמן בבית לקראת המפגש, לבד או בעזרת חבר מנוסה או קרוב משפחה. על מנת לשדר נינוחות, ביטחון עצמי ואנרגיה חיובית מומלץ לשבת מול מראה ולדמות את הראיון. עליכם לזכור כי יועץ השמה מתרשם ממועמדים בטוחים היושבים זקוף, ומשדרים נינוחות ושפת גוף פתוחה. לכן חשוב לא להתכנס בתוך הכיסא, לשמור על מבט לעבר היועץ, וחשוב לא לשבת בשילוב ידיים ורגליים, תנוחה המשדרת חוסר ביטחון.

 

יש לדעת כי יועצי השמה הינם מראיינים מקצועיים ומנוסים והם בוחנים את המועמד מבחינת יכולות אישיות ויכולות מקצועיות. לכן, הופעה ייצוגית, שפת גוף נינוחה, דיבור רהוט ללא שימוש בסלנגים, וחיוך מדי פעם, ירשימו את המראיין ויזקפו לזכותם נקודות זכות בעיניו.

 

מחקר מצא כי אפילו מאחורי המבט טמונה אמנות שלמה. בעת חיפוש עבודה, ממש בשלבים שבו אתם יושבים מול המראיין, כמות המבטים המופנים לעברו – מוטב שתהיה מדודה. המחקר מצא כי 60% מהזמן על המבט להיות מופנה אל עבר המראיין ו- 40% מהזמן אמור המבט להיות מוסט. הסיבה ההגיונית לכך היא שמבט ממושך אל עבר המראיין עשוי להתפס בעיניו כחודרני ואולי אפילו מאיים. בחברות השמה, המראיינים אמנם לא מחזיקים בידם מחשבון למדידת כמות המבטים המופנים לעברם, אך ללא ספק התחושה שהמבט מעביר היא בלתי-נמנעת.

 

חיפוש עבודה באופן דומה

 

חשוב לדעת כי ראיון בחברת השמה דומה לראיון במקום עבודה. עליכם למכור את עצמכם בהצלחה, להבליט תכונות אישיות בולטות המהוות יתרון לתפקיד, ולהציג יכולות וכישורים מוכחים, פרי ניסיונכם ממקומות עבודה קודמים. יועץ ההשמה יכול להמליץ עליכם לתפקיד המעניין אתכם או להציע לכם משרה אחרת שלדעתו רלוונטית ומתאימה לכם יותר. לכן, כבר בבית כדאי להכיר את השאלות הפופולאריות בקרב יועצי השמה ומראיינים במקומות עבודה, לדוגמה-

 

  • מה אתה חושב שאתה מתאים לתפקיד?
  • ספר על בעיה עמה התמודדת בעבודה וכיצד פתרת אותה
  • מה חשוב לך במקום העבודה הבא?
  • מהן תכונותיך השליליות?
  • מה אהבת בתפקידך בעבודה הקודמת?

 

אגב, שאלות מסוג זה נשאלות בראיונות עבודה ועל ידי יועצי השמה. לכן, כדאי ללמוד מראש מה כדאי לענות וכיצד, ויש להכין להתכונן מבעוד מועד על מנת לצבור נקודות זכות בראיון ולענות על השאלות נכון. כמו כן, חשוב לא להשמיץ מקומות עבודה ומעסיקים קודמים ויש להישאר ממוקדים וענייניים.

 

לסיכום, הכנה מוקדמת לראיון בחברת השמה או ראיון עבודה יכול להשפיע רבות על סיכויי ההצלחה בראיון, ובדרך להשיג את התפקיד הנחשק. עליכם לזכור כי המעמד מחייב והכנה מוקדמת תורמת לביטחון העצמי ומפחיתה משמעותית את רמת הלחץ והבלבול במהלך הראיון.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד