3 טיפים לחיפוש עבודה בחורף

27/01/2015
חיפוש עבודה בחורף

החורף גורם למחפשי העבודה רצון להתכרבל מתחת לפוך החם במיטה ולשבת מול התנור עם כוס קפה או שוקו חם, לכן לפניכם 3 טיפים שיהפכו את חיפוש העבודה בחורף למשימה מהנה וחמימה.

 

מעניין לגלות כי חיפוש עבודה בחורף אינו שונה במהותו מעונת הקיץ אך בחוץ סוער, קר וגשום לכן קל יותר להתפזר ולהעדיף צפייה בטלוויזיה או לשוחח עם חברים במדיה החברתית מאשר להתרכז בחיפוש העבודה הבאה. עם זאת, כדאי לדעת כי דווקא בחורף יש סיכוי גדול למצוא עבודה מאחר וחברות מגייסות עובדים חדשים למגוון תפקידים, ובקיץ חברות רבות מגייסות פחות עובדים כי רבים נמצאים בחופש. אגב, גם בחו"ל אנשים יוצאים לחופשות קיץ ארוכות ויש ענפים בהם יש האטה העבודה ולכן מגייסים פחות עובדים חדשים. לכן, כדאי לנצל את החורף ולחפש הצעות עבודה בלוחות הדרושים ודרך חברה השמה מקצועית.

 

חיפוש עבודה המתאימה לכישורים ולמאפיינים האישיים

ראוי לציין כי משרות איכותיות רבות כלל אינן מתפרסמות בלוחות הדרושים באינטרנט ובעיתונות. למעשה, משרות אלה נמצאות במאגר של חברת ההשמה וזו מגייסת מועמדים לעבודה מתוך מסד הנתונים שברשות החברה הכולל קורות חיים של מאות ואלפי מחפשי עבודה. לכן, חיפוש עבודה בחורף חייב לכלול גם פניה לחברת השמה מובילה.

 

טיפ 1- חברה השמה

חשוב לשלוח קורות חיים לחברת השמה מקצועית. ניתן לשלוח קורות חיים למשרה שהחברה פרסמה, לחפש משרות במאגר של חברת ההשמה או ליזום פניה ולקבוע ריאיון אישי עם יועץ השמה שיוכל לאפיין אתכם, להתרשם מהכישורים והמאפיינים הייחודיים שלכם ובהתאם לכך להציע עבודה. אגב, יש מקרים בהם יועץ ההשמה יציע לכם עבודה בתחום עליו כלל לא חשבתם וכך למעשה הנכם מגבירים את הסיכוי למצוא עבודה.

 

טיפ 2- מינוף הקשרים האישיים

בחורף אנשים רבים דבוקים למסך המחשב וניתן לנצל זאת לטובת מינוף הקשרים האישיים. באמצעות רשת קשרים ענפה ניתן לקבל סיוע מחברים, קרובי משפחה או מאנשים שכלל לא מכירים אך יכולים להמליץ על משרה המתאימה לכישורים שלכם. כמו כן, ניתן ליזום פניות לחברים של חברים ולשאול אותם לגבי משרות פתוחות במקום העבודה שלהם, כך גם ניתן לקבל פרטים עם המקום ועל המשרה ולהתכונן ביתר קלות לראיון העבודה. אגב, ניתן לבקש עזרה מחברים לפנות למנהל כוח אדם בחברה בה הם עובדים ולשאול לגבי משרות פתוחות.

 

טיפ 3- להרחיב ידע וניסיון

מאחר ובחורף מבלים בעיקר במקומות סגורים וחמימים, במיוחד בבית, כדאי לנצל את הזמן ולהרחיב את הידע בתחומים שיכולים לסייע לחיפוש עבודה. ניתן לקרוא מידע אודות חברות ולפנות אליהן, מומלץ להרחיב את הידע הקשור לתחום עבודתכם וכך בראיון תוכלו להפגין ידע רחב ועדכני, ויש אפשרות להשתתף בפורומים מקצועיים, לכתוב בלוג מקצועי, לעדכן את קורות החיים והפרופיל ברשתות השונות, ולנצל את הזמן החופשי ביתר יעילות ותוך התכווננות לאתר את העבודה הבאה במהירות.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד