כיצד נראה מגזר השמת בכירים בישראל 2015?

5/02/2015
השמת בכירים

הרבה לא יודעים זאת, אך השמת בכירים אינה משימה פשוטה ויש להתאים בדיוק רב בין הבכיר לארגון על מנת שזה יוביל את הארגון להצלחה, במיוחד לנוכח המציאות הכלכלית המורכבת והמאתגרת של היום.

 

השמת בכירים ותפקידי מפתח

המשק הישראלי הולך ומתפתח ויש דרישה למנהלים בכירים מוכשרים ויצירתיים אשר מסוגלים להוביל עסקים קדימה ולצלוח משברים. בכירים המחפשים הצעות עבודה מעוניינים להשתלב בארגונים מובילים בהם הניסיון המקצועי והכישורים האישיים שלהם יוכלו לבוא לידי ביטוי. לכן, בתהליך השמת בכירים יש להתאים בין יכולות המנהל הבכיר וכישוריו הייחודיים לחברה המחפשת מנהל בכיר או בכירים לתפקידי מפתח שונים בארגון.

 

חברת השמה מקצועית מאפיינת את הארגון ומבינה את צרכיו הייחודיים כדי להגדיר ולאפיין את המשרה ורק אז היא תפרסם מודעת דרושים או תגייס מועמד מתוך מאגר הבכירים הנמצא ברשותה. עם זאת, לחברת ההשמה כלים נוספים לאיתור מועמדים המתאימים להצבה במשרה הבכירה, בין אם הדרישה היא למנכ"ל, למשפטן בכיר, למנהל משאבי אנוש ובין אם המשרה היא בתחום המכירות או כל תחום אחר.

 

כיום יש דרישה גבוהה לבכירים שישתלבו בתפקידי מפתח בחברות הנמצאות בהתפתחות ומעוניינות לפרוץ קדימה בשוק המקומי ולשווקים בינלאומיים. כמו כן, יש דרישה למשפטנים בכירים בעלי רקע וניסיון ניהולי כמו גם ידע נרחב במשפט בינלאומי. בנוסף, השוק צמא לבכירים מקצועיים בתחום הפיננסים, פרסום, מכירות, שיווק, לוגיסטיקה ורכש. המציאות המורכבת בה ארגונים נדרשים למציאת פתרונות יצירתיים, להתמודדות עם שווקים חדשים וכן לצלוח משברים כלכליים, מחייבת גיוס מועמדים בכירים בעלי כישורים מתאימים וייחודיים.

 

התאמה לדרישות הארגון

חשוב לציין כי חברות כוח אדם וחברות השמה מקצועיות מתמחות בהשמת בכירים לכל ענפי התעשייה והמסחר וברבות השנים הוקמו מחלקות ייעודיות המתמחות רק בגיוס בכירים לענפים שונים במשק כגון משרות בכירים לענף ההייטק, בכירים בתחום השיווק והמכירות, בכירים בתחום המשפט, בכירים בתחומי משאבי אנוש וייעוץ ארגוני וכיוצא בזה. יש לציין כי חיפוש עבודה על ידי בכירים נעשה באופן שונה מאיתור משרות רגילות מאחר ומדובר באנשי מקצוע בעלי רקע ניהולי וניסיון עשיר בתחומם.

 

למעשה, שירותי השמת בכירים מוצעים הן לבכירים והן לארגונים מובילים במשק הישראלי, וחברת ההשמה נדרשת לתווך בין המועמד לחברה, לרוב עליה לפעול בצורה דיסקרטית והיא מחויבת להעניק שירות אישי. הצבת בכיר בארגון דורשת התאמה מלאה לדרישות העסק ולמאפייניו לכן יש להכיר לעומק את הארגון ומנהליו ולהכיר את טעמו של הארגון והעדפותיו לגבי בכירים חדשים. בנוסף, חברה ההשמה נדרשת להכיר לעומק את המועמד ולאפיין את כישוריו המקצועיים והאישיים וכן להכיר את העדפותיו האישיות על מנת להתאים עבורו משרה מתאימה בה יוכל לבוא לידי ביטוי ולהצליח בתפקיד הבכיר.

 

למשרות השמת בכירים, ראו טבלה מטה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
סמן משרהמשרהמספר משרהאזורתאריך עידכון
סיווג משרה: מכירות
 פרטי המשרהמנהל/ת מכירות אלמנטרי בכיר/ה9137מרכז18/5/2017
סיווג משרה: שירות לקוחות
 פרטי המשרהמנהל/ת מוקד שירות לקוחות לחברה מובילהprof_digitalדרום18/5/2017
 פרטי המשרהמנהל/ת מוקד שירות לקוחות לחברה מובילהprof_digitalמרכז18/5/2017
סיווג משרה: מנהלה ומזכירות
 פרטי המשרהמזכיר/ה בכיר/ה לחברת ביטוח מובילה בפתח תקוה8985מרכז18/5/2017
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד