איך לחפש עבודה בצורה אפקטיבית?

10/02/2015
חיפוש עבודה בצורה אפקטיבית

במציאות המורכבת של ימינו, חיפוש עבודה דורש מכל אחד ואחת ליזום פניות לחברות השמה ולארגונים, לעקוב באופן שוטף אחרי לוחות הדרושים, ולמעשה לפעול באופן אקטיבי ואפקטיבי.

 

חיפוש עבודה באופן יזום

כיום על כל משרה שמתפרסמת באחד מלוחות הדרושים, באינטרנט ובעיתונות הכתובה, מגיבים מועמדים רבים אשר שולחים קורות חיים וממתינים לתשובה. הניסיון מראה כי מחפשי עבודה פסיביים ממתינים זמן רב בבית עד לקריאה לראיון עבודה ולמציאת משרה חדשה המתאימה לכישוריהם. לכן, חשוב לפעול באופן יזום וכך ניתן להגיע לחברות שמעניינות אתכם. כדאי לדעת כי חברות מובילות במשק הישראלי לרוב אינן מפרסמות מודעות דרושים אלא מגייסות מועמדים למשרות פתוחות באמצעות שיטת חבר מביא חבר, אך בעיקר הן פונות לחברת השמה מובילה שמגייסת עבורן מועמדים מתאימים לאחר סינון מקצועי ויעיל.

 

פניה לחברת השמה

כאמור, פניה יזומה לחברות מובילות במשק יכולה להוביל לאיתור משרה חדשה המתאימה לכישורים האישיים. כאשר מחפשים הצעות עבודה בלוחות השונים מתמודדים מול מועמדים רבים אחרים ולא מנצלים את הזמן הפנוי היטב כדי לקדם את נושא התעסוקה. לכן, חשוב לפנות לחברת השמה או חברות כוח אדם וליזום ראיון אישי. חברת השמה מקצועית מזמנת מועמדים מוכשרים לראיון אישי על מנת לאפיין את המועמד ולהתאים עבורו משרה מתאימה. יש לציין כי משרות רבות נמצאות במאגר של חברות ההשמה, מרביתן אינן מתפרסמות בלוחות הדרושים, ומכאן החשיבות הרבה לפני יזומה לחברת ההשמה.

 

אגב, בראיון האישי אולי תופתעו לגלות כי יועץ או יועצת ההשמה מציעים לכם משרה עליה כלל לא חשבתם מאחר והיא מתאימה לכישורים ולמאפיינים שלכם. למעשה, במקום להתלבט איזה משרות מתאימות לכם ולאיזה חברות כדאי לפנות ניתן לקבל ייעוץ מקצועי מיועץ מנוסה הוותיק בתחום. כך למעשה מגדילים את הסיכוי למצוא עבודה איכותית בחברה טובה וליהנות מפרנסה ומתעסוקה, במקום לחתום אבטלה או לשבת זמן רב בבית בחוסר מעש ובבטלה.

 

מגיעים למשרות מתאימות

חיפוש עבודה אפקטיבי באמצעות פניות יזומות דורש זמן והשקעה. כדאי להתחיל את חיפוש העבודה באמצעות פניה לאנשי קשר ולחברים של חברים במדיה החברתית ובאמצעים אחרים. חשוב לזכור כי חברות במשק הישראלי מגייסות באופן שונה עובדים חדשים, ובאמצעות פניות יזומות ויצירת קשרים ניתן להגיע לאנשי מפתח בארגון שמעניין אתכם, וכך תוכלו להגדיל את הסיכוי למציאת עבודה ולפניה ישירה עם המלצה מאיש קשר. מאחר וחברות רבות מגייסות מועמדים דרך חברת השמה כדאי לפנות ליועץ השמה ולעבור ראיון אישי. לכן, כדאי לדעת שבחבר הון אנושי תוכלו לחפש עבודה במאגר משרות גדול ומגוון, ומומלץ לשלוח קורות חיים ולהגיע לראיון אישי אצל אחד מיועצי ההשמה של החברה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד