הצעות עבודה מפתות: מציעים לך עבודה לא תיקח?

19/02/2015
הצעות עבודה מפתות

חברות שונות במשק הישראלי נוהגות לפנות למועמדים ולהציע להם משרות הנשמעות כיותר מפתות וחלומיות ממה שהן במציאות, לפניכם מספר כללים שיעזרו לכם להישמר ולזהות משרות לא רלוונטיות עבורכם.

 

מה עומד מאחורי הצעות עבודה מפתות?

חברות שונות נוהגות להציג עבודות כמפתות הרבה יותר ממה שהן במציאות ויש להיזהר ממלכודת זו. לכן, בפעם הבאה כשאתם במהלך חיפוש עבודה אינטנסיבי ואתם זוכים לשיחת טלפון מנציג של חברה זו או אחרת עליכם לברר היטב עם מי אתם משוחחים, כיצד הנציג הגיע אליכם ויש לקבל פרטים מדויקים ומפורטים לגבי המשרה. יש לזכור כי במשק הישראלי פועלות חברות רבות המגייסות עובדי קבלן ונציגי החברה עלולים להציג את המשרה כמפתה, כמו עבודה בחברת הייטק מובילה, אך למעשה תגלו כי הנכם עובדי קבלן לכל דבר המועסקים בשכר נמוך בהשוואה לשאר העובדים בארגון.

 

אל מי מגיעים קורות החיים שלכם?

חיפוש עבודה מתחיל לרוב בעיון בלוחות דרושים בהם ניתן לחפש הצעות עבודה הרלוונטיות להשכלתכם ולכישורים הייחודיים שלכם. חשוב לזכור למי שולחים את קורות החיים ולמעשה כבר בשלב זה כדאי לנסות ולאתר משרות שאינן רלוונטיות עבורכם, וכך תחסכו מעצמכם שיחות טלפון מנציגי חברות המנסות לגייס אנשי מכירות למוצרים ושירותים כאלה ואחרים או מנציגי חברות קבלן וכדומה. אגב, אם קיבלתם שיחת טלפון מנציג של חברת כוח אדם כדאי לבקש ממנו להזדהות ולברר האם שלחתם קורות חיים למשרה שהוא מציג בפניכם.

 

מי מדבר אתכם?

חשוב לדעת כי קורות חיים שלכם עלולים להגיע לחברות שונות במשק, לעיתים ללא ידיעתכם. יש מקרים בהם חיפשתם הצעות עבודה בלוח מסוים ולמעשה מאחורי ההצעה עומדת חברת קבלן או מעסיק אחר שאינו מעוניין להציג את שם החברה לאור תדמיתה בשוק. לכן, יש לוודא עם מי משוחחים עוד לפני שמקשיבים להצעה.

אגב, כדאי לשלוח קורות חיים למשרות שאכן נראות מבטיחות מחברות ידועות או מחברה שאינה מסתירה את פרטיה. באתרים של חברות ההשמה ניתן לראות קורות חיים לדוגמא וכך תוכלו להכין קובץ ראוי ולשלוח אותו למשרות המתאימות לכם, וכך תימנעו משיחות טלפון עם הצעות עבודה שאינן רלוונטיות עבורכם.

היקף המשרה

נקודה נוספת שיש לתת עליה דגש היא היקף המשרה. יש חברות המגייסות מועמדים למשרה חלקית או זמנית בעוד אתם מעוניינים להשתלב בארגון למשרה בהיקף מלא וליהנות מקביעות ומכל התנאים הסוציאליים המגיעים על פי חוק. לכן, חשוב לברר בשיחת הטלפון מהו היקף המשרה, מיהו המעסיק ומומלץ לשאול לגבי התנאים הסוציאליים כמו גם לברר האם הנציג שמשוחח עמכם הוא עובד החברה או מגייס מטעם החברה, כמו נציג חברת כוח אדם או נציג של חברת קבלן.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד