5 טיפים לראיון עבודה [וידאו]

קריסטי יאנקי, בראיון ממגזין העסקים פורבס מספרת כל מה שצריך לדעת על שפת גוף בעת חיפוש עבודה . או במילים אחרות, מה הם הטיפים החשובים ביותר בשפת גוף כאשר מגיעים לראיון עבודה.

קשר עין

קשר עין הוא קריטי בעת חיפוש עבודה, בכל פעם שאתם נכנסים לראיון עבודה. הוא ה"מגע" הבלתי אמצעי ברגשותיו של המראיין, הוא החשמל שיוצר, מחבר ומקשר. קריסטי ממליצה שכאשר בראיון העבודה עולים נושאים קריטיים  קשר עין הוא חשוב מאד. ההפך הוא הנכון לגבי מ בטים לתקרה או ה סטת מבט, המרמזים על נתק והתרחקות מהסיטואציה החברתית

איכות הקול

בחיפוש עבודה זה גם נושא חשוב מאד. מחקרים מצאו שאיכות הקול מהווה כ- 7% מהתקשורת הבינאישית במפגש ראשוני פנים אל פנים. הקרנת ביטחון על-ידי  קצב משתנה ווטון שאינו מונוטוני. איכות הקול הוא כמו מוזיקה: אם משתמשיים בקול משעמם, אין שום סיכוי לצלוח את ראיון העבודה. בעת חיפוש עבודה השתמשו בקול משתנה, רב-גוני, ועל-ידי כך עניינו את המראיין.

 

 

לחיצת יד

אומרים שאדם מעיד על עצמו רבות מלחיצת ידו. מצד אחד, הימנעו מלחיצת יד רפה, קלה, שנמנעת מהחזקת ידו של האחר בצורה מלאה. מצד שני, הימנעו מלחיצת יד חזקה מידי שעשויה לרמז למראיין שאתם מנסים להשטלת על הסיטואציה או להקרין יתר-ביטחון עצמי.  בחיפוש עבודה חשוב מאד לעמוד על הרגישויות הללו, כי לכל מרכיב בשפת הגוף יש משמעות.

 

תנוחה

תנוחה היא השימוש שלנו בשטח אותו אנו תופסים במרחב החדר. היא הסמל למצב הפסיכולוגי שלנו, היא השיקוף של הנפש שלנו. תנוחה יציבה, פריסת הרגליים בקרקע הכיסא, הרפיית השרירים - כל אלו משדרים למראיין את התחושה של ביטחון עצמי במידה לא מופרזת. אם תרצו לשדרג את תנוחת הגוף, תוכלו גם להביע להתקרב במעט אל המראיין.

 

כפי שניתן להבין שפת הגוף משמעותית מאד בעת חיפוש עבודה. היא משדרת המון מסרים בלתי מילוליים ויכולה להפוך ראיון לפשוט מושלם.

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד