על עבודה ושפת גוף

על עבודה ושפת גוף

על עבודה ושפת גוף

ההתנהלות במקום העבודה היא דבר מורכב, שיכול להשפיע רבות על אופי הקשרים שניצור ועל האווירה במשרד, לכן חשוב לשים לב לאיך אנחנו מתנהלים ומה הגוף שלנו "אומר". שפת הגוף שלנו היא אכן, כשמה, שפה לא מילולית, לא מודעת, אבל שמובנת באופן אינטואיטיבי ע"י רוב האנשים. זו שפה שיש לה השלכות, שאנחנו לא תמיד מודעים אליהן, על הסביבה שלנו ועל איך אנשים בסביבתנו מגיבים אלינו.

אנחנו פה כדי לתת לכם כמה טיפים וטריקים מועילים שיעזרו לכם לייצר תקשורת טובה יותר עם אנשים סביבכם:

שפת הגוף בעבודה

  • שפת גוף פתוחה – הגוף שלנו נע במהלך היום בין מגוון רחב של תנועות, תנוחות ומחוות שנעות בין סגירות במצבי לחץ וחרדה לבין פתיחות במצבי רוגע ושגרה. שפת גוף פתוחה היא לדוגמה ישיבה על הכיסא עם גו זקוף וכתפיים משוכות לאחור, לעומת שפת גוף סגורה שהיא לדוגמה ישיבה על הכיסא בגו מכופף וראש מורכן. שפת גוף פתוחה מתבטאת בפריסה של הידיים והרגליים וכל תנוחה שלא כוללת הפעלת ואימוץ שרירי הגוף.
  • שמירה על המרחב האישי – לכל אחד מאיתנו את המרחב המיידי שסובב את גופו שהוא מחשיב כמרחב אישי ושואף שאחרים יכבדו את המרחב הזה. כבדו את המרחב של אחרים והגדילו או צמצמו את המרווח הזה בהתאם לפידבק המתקבל מהפרטנר שלכם לתקשורת, לדוגמה: שימו לב שלא לעמוד קרוב מידי לאנשים במקום העבודה, שלא להתיישב על שולחן העבודה שלהם מבלי שהוזמנתם וכולי.
  • מבטים – בספרות המקצועית קיימים שלושה סוגי מבטים שאנשים מביטים בכל סיטואציה – עבודה, חיים פרטיים ובכל תחום אחר. המבט האינטימי, המבט העסקי והמבט החברתי. שימרו על מבט חברתי חמים אבל לא חודר או בוחן, נייטרלי במידת האפשר ומחוייך.

כפי שאתם וודאי מבינים, במקום העבודה יש הרבה טכניקות שימושיות בהן ניתן להשתמש בשפת גוף אפקטיבית. בין אם אתם במהלך חיפוש עבודה או שכבר מצאתם מקום עבודה טוב והתחלתם לבסס את מעמדכם, מוטב שתשתמשו בשפת גוף חיובית ואפקטיבית.