מחפשים עבודה בתחום הכלכלה

את המשבר במשק כולנו מרגישים – בחברות רבות מפטרים עובדים, ישנם קיצוצי שכר ופגיעה בתנאי העסקתם של עובדים רבים.
שוק העבודה למעשה עבר ממצב שבו היינו לפני כשנה של "שוק של עובדים" שבו כל מחפש עבודה יכל להרשות לעצמו לברור מבין מספר הצעות עבודה אטרקטיביות, למצב של "שוק של מעסיקים" שבו המעסיקים בוררים לעצמם את המועמד המתאים ביותר בשכר הנמוך ביותר.
בתחום הכלכלה, ניתן לראות שחברות רבות מגייסות כיום עובדים בעלי ניסיון לתפקידים שעד לא מזמן אוישו ע"י בוגרי תואר צעירים, באותו השכר.
מועמדים רבים לא הפנימו את כללי המשחק החדשים בשוק, מתעקשים לקבל תנאי שכר מסויימים, מוצאים את עצמם בתהליך חיפוש עבודה בתחום זמן רב ולפעמים אף מחליטים לחפש עבודה בתחום אחר וזאת כדי לשמור על תנאי השכר שאליהם הורגלו.
במצב הקיים היום במשק, ואולי בעיקר במצב כזה ישנה חשיבות רבה לניהול קריירה.
ניהול קריירה, הכולל הצבת יעדים ומטרות ריאלים וברי השגה, תוך מודעות גבוהה, הוא מהלך נדרש לכל מי ששואף להגיע רחוק בקריירה שלו- לעבוד במקומות עבודה המעניקים לו סיפוק, חופש ביטוי ושכר מתגמל.
רוב האנשים מסתכלים קדימה צעד אחד בלבד, ואנחנו טוענים שכדי לנהל את הקריירה בצורה נכונה, צריך להסתכל כמה צעדים קדימה ולא לחשוב רק על התפקיד הבא שאני מעוניין בו, אלא מה אני ארצה לעשות שני צעדים קדימה ויותר מכך-חשוב לתכנן ולנהל את הקריירה ולבחור במשרות ובמשימות שיעניקו את הניסיון הדרוש.
ולכן, אם אתם מחפשים עבודה בתחום הכלכלה ויש לכם ניסיון בתחום, עליכם לחשוב ולתכנן את הקריירה שלכם עוד לפני שאתם מתחיל בתהליך חיפוש עבודה – עליכם לברר לעצמכם מספר דברים:
מהם הדברים שאתם יותר אוהבים לעשות בעבודה ומה היה חסר לכם בתפקיד הנוכחי ושהייתם רוצים לפתח בתפקיד הבא.
מהן נקודות החוזק שלכם או התרומה הייחודית שלכם בתחום שבו אתם עובדים.
לעצב עתיד-היכן אתם רואים את עצמכם בהמשך, בעוד חמש שנים והאם המשרה שבחרתם תעזור לכם להגיע לשם.
במידה והתפקיד המוצע עונה על השאלות ואכן יכול לספק לכם עניין ואתגר ועשוי לקדם אתכם בהמשך הדרך, כדאי ורצוי להתגמש בנושא השכר.
מבחינת ניהול הקריירה, עדיף לצבור ניסיון נוסף בתחום הכלכלה גם במחיר של שכר נמוך יותר ותנאים פחות טובים ולא לזגזג ולעבוד בתחום אחר רק כדי לשמר את השכר שקיבלתם עד היום.
כשהמצב במשק ישתפר, תהיה עדיפות לאותם אנשים שהמשיכו לצבור ניסיון בתחום הכלכלה ואז יוכלו לשפר גם תנאי השכר.
Bookmark and Share  
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד