יגעת ומצאת: איך לעבור בקלות ראיון עבודה?

בהרבה מקומות תוכלו למצוא דרכים שבלוניות שיבטיחו לכם לעבור ראיון עבודה בהצלחה, אבל רק אצלנו תמצאו 3 טיפים מוזהבים שיעזרו לכם להשאיר רושם מעולה, להיות פחות לחוצים ולעבור את הראיון בקלי-קלות

אם נספר לכם שכמועמדים למשרה פוטנציאלית יש בידיכם יכולת השפעה על השתלשלות ראיון העבודה שלכם, איך תגיבו?

רגע לפני שאתם פוטרים אותנו בגיחוך, אנחנו מציעים לכם להמשיך לקרוא כי מסתבר שהכנה מוקדמת לראיון העבודה אליו זומנתם יכולה לסייע פלאים בסיכויים שלכם אשכרה להתקבל וזה אפילו לא מסובך: לצורך העניין, קיבצנו את המומחים שלנו וביקשנו מהם עזרה עם הטיפים הכי טובים לראיונות עבודה וחזרנו עם 3 נקודות פשוטות, שכל מחפש עבודה יכול ליישם על מנת להתקבל.

יאללה, הפשילו שרוולים ותתחילו לשנן, כי הנה אנחנו מתחילים!

מסר, מסר, מסר

איזה רושם אתם רוצים להשאיר על המראיין שלכם ומה הדבר האחד שהכי חשוב לכם שהוא יזכור אחרי שיסתיים הראיון? שתי השאלות האלו הן קריטיות ליישום הטיפ הראשון שלנו, כי את התשובות עליהן מומלץ לזקק למסר אחד קבוע.

את אותו המסר, כתבו לכם על פתק – ובימים שלפני הראיון, שננו אותו שוב ושוב. לא רק שזה יעזור לכם כשתתבקשו להציג את עצמכם, אלא הכנת מסר קבוע מראש תסייע לכם גם להתמקד בשאלות שיעלו במהלך הראיון ולענות עליהן בהתאם לרוח המסר שניסחתם.

חיפוש עבודה באמצעות חברת כוח אדם יכול מאוד לסייע בהכנת המסר הקבוע; המומחים המועסקים בחברה יידעו לעזור לכם לכלול בו את כל היתרונות שלכם שרלוונטיים למשרה וינסחו אותם באופן ברור ופשוט לקליטה. ניסוח מסר מראש יעזור לכם להרגיש פחות לחוצים במהלך הראיון כי ברגע שאתם יודעים מה המסר שאתם מבקשים להעביר וזוכרים אותו בעל פה, הראש שלכם פנוי לנהל שיחה נינוחה.

חוק וסדר: להכיר את חוקי המשחק

לא ניתן לנצח במשחק שלא יודעים את החוקים שלו, נכון? על אותו עקרון, הגעה לראיון לאחר תהליך חיפוש עבודה מצריכה עבודת מחקר קצרה אודות החברה. נכון, לפעמים מדובר במטלה מעט מנג'סת, אבל היא קריטית להצלחה שלכם בראיון; המראיין מולו תשבו ירצה לדעת שאתם מכירים את העבודה הספציפית, יודעים לאן אתם נכנסים ומודעים לחוקי המשחק בחברה.

מועמד שירצה להתקבל רק כי הוא "מחפש עבודה מתאימה" עלול ליפול בשלב זה, כי מראיינים תמיד, אבל תמיד יחפשו מועמדים בעלי מוטיבציה ועניין אישי במשרה.

יש עניין

יש הרבה פרמטרים שגורמים למעסיקים לבחור במועמד אחד על פני אחרים, אבל בטח תתפלאו לשמוע שברוב המקומות המבוקשים הסיבה העיקרית לקבלת מועמד לעבודה היא – פשוט מאוד – מידת רצונו של המועמד להשתייך לאותה חברה באופן ספציפי.

אם אתם חושבים שעצם העובדה שהגעתם לראיון מוכיחה שיש לכם מוטיבציה שקשורה למקום העבודה אליו אתם מתמיינים, אתם טועים; כל מועמד שנמצא בתהליכי חיפוש עבודה 'טורח' ומגיע לראיון ולכן עצם ההגעה לא מוכיח דבר לגבי הרצון שלכם באמת להתקבל למשרה הספציפית הזו.

לכן כדאי לכם לעשות היטב את שעורי הבית שלכם, להביע התעניינות אמתית בתפקיד ובחברה ולשאול שאלות רלוונטיות שמעידות שאתם לא סתם מזייפים מוטיבציה, אלא 'מגיעים איתה מהבית' באופן כן ואמתי. בדרך הזו תוכיחו למראיין שלכם שאתם באמת מעוניינים בתפקיד ותשמחו לרתום לטובתו את כל האנרגיות, הכישורים והכשרון שלכם.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.