כיצד מוצאים עבודה ללא ניסיון?

כיצד מוצאים עבודה ללא ניסיון?

מציאת עבודה חדשה היא משימה מורכבת ומלחיצה עבור כולם. עבור מי שמחפש עבודה ללא כל ניסיון קודם, זו לפעמים עשויה להראות
כמשימה מייאשת. אז אם אתם מחפשים עבודה ראשונה אחרי צבא או אם אתם מנסים להשתלב בתחום חדש – אנחנו פה כדי לעזור.

איך למצוא עבודה ללא ניסיון ?

רבים מהמעסיקים דורשים ניסיון כתנאי הכרחי למשרה, לכן חשוב לדעת איך להתגבר על המכשול הזה, ולמצוא עבודה גם ללא ניסיון:

  • להתחיל מלמטה – כאשר אתם מעוניינים במשרה בתחום שבו אין לכם ניסיון, נכון יהיה להתחיל לעבוד בתפקיד בסיסי/זוטר יותר, הקשור לתחום המבוקש, אבל אינו דורש ניסיון. תפקידים כאלו מאפשרים לצבור ניסיון עבור המשרה הבאה שלכם.
  • נטוורקינג – חיפוש עבודה דרך קשרים חברתיים, בין אם ברשת האינטרנט ובין אם מחוץ לה. איך לעשות את זה? הפיצו לאנשים הקרובים אליכם, חברים, מכרים, קרובי משפחה, את העובדה שאתם מחפשים עבודה. ככל שיותר אנשים ידעו – יותר אנשים יוכלו להמליץ עליכם לתפקידים שונים. באופן כללי, צריך לזכור גם כי המלצה אישית מאדם כלשהו למעסיק פוטנציאלי, היא משמעותית מאוד ויכולה להשיג לכם ראיון ואולי גם עבודה בהמשך.
  • פנייה לחברת השמה – הפניה לחברת השמה היא ללא עלות למועמד (מחפש העבודה) ויש בה יתרונות ברורים. כאשר ניגשים לחברת השמה, לרוב עוברים ראיון על ידי יועץ מקצועי המיומן באיתור מועמדים מתאימים למעסיקים הפוטנציאלים. היתרון בפניה לחברת השמה הוא היכולת להיחשף למגוון רחב מאד של משרות ותחומי התמחות, מה שיכול להועיל במיוחד כאשר מחפשים עבודה ללא ניסיון. בנוסף, חברות ההשמה חשופות להצעות עבודה שלא בהכרח מתפרסמות, ולכן מומלץ להיעזר בשירותיהן.
  • רשתות חברתיות– פייסבוק הוא מקום מצויין להתחיל לחפש בו עבודה. כל חברות ההשמה המובילות מפרסמות בעמוד הפייסבוק שלהם משרות נחשקות ופעמים רבות יעדיפו לפרסם משרות שלא דורשות ניסיון קודם. בנוסף, ניתן להצטרף לאחת מעשרות רבות של קבוצות חיפוש עבודה ללא ניסיון, בכל אזור בארץ ובכל תחום. שימו לב, חשוב מאד להקפיד שפרופיל הפייסבוק שלכם יציג אתכם כפי שהייתם רוצים להראות בראיון העבודה. שימו לב לאופן בו אתם מתבטאים בפוסטים ציבוריים והקפידו על התמונות שחשופות לכל העולם – זכרו, גם למעסיקים שלכם יש פרופיל פייסבוק וקרוב לוודאי שהם יציצו בפרופיל שלכם בטרם קבלתכם לעבודה.
  • הבעת מוטיבציה ורצון – מעסיקים בשוק העבודה מודעים לכמות העצומה של מחפשי העבודה ללא ניסיון: ישנם מעסיקים שיעדיפו לקבל רק עובדים עם ניסיון, אך מעסיקים אחרים לעומתם דווקא יעדיפו לקחת תחת חסותם אדם חסר ניסיון אך מוכשר ומלא מוטיבציה, ללמד אותו את רזי העבודה ולטפח אותו. למרות שבמרבית המקרים תידרש הכשרה ארוכה יותר לעובדים אלו, אך הם מרוויחים עובד נאמן ומתמיד יותר. לכן, בראיונות העבודה כדאי להעביר את המסר כי אתם בעלי מוטיבציה, רצון ללמוד ולהתפתח ובעלי מחויבות גדולה לעבודה שמציעים לכם. בהחלט ייתכן שכאשר תביעו את הנכונות הבלתי מתפשרת הזו, המעסיק ייתן לכם עדיפות והזדמנות, וזאת על פני אדם שאומנם הוא בעל ניסיון אך הראה פחות מוטיבציה.
  • הדגשת תכונות מתאימות לתפקיד – התאימו את קורות החיים שלכם למשרה ולתפקיד אותו אתם מחפשים. זו נקודה חשובה שהרבה מתעלמים ממנה, לכל משרה יש לעשות התאמות והדגשות רלוונטיות בקורות החיים. הבליטו את התכונות שיכולות לעזור לכם לבצע את התפקיד באופן יעיל יותר, ספרו על תחביבים מיוחדים או פעילויות בשעות הפנאי שיכולים להעיד על אופייכם. למשל, אם אתם התנדבתם או לימדתם שיעורים פרטיים או ארגנתם אירועים כאלה ואחרים – אלו יכולים להעיד על ארגון, כושר ניהול, סבלנות, יכולת לימוד וכו'.