לקום עם חיוך: 3 שיקולים חשובים בדרך אל משרת החלומות שלכם

בעולם שכולל כל כך הרבה אפשרויות וסוגים של עבודות, לא תמיד קל להבין מה הכי מתאים לנו מבחינה תעסוקתית. אז איך בכל זאת מפלסים את הדרך ומגיעים אל המשרה הכי מדויקת עבורכם? הסוד טמון בשלושה שיקולים עיקריים

עבודה היא מילה שמעלה אצל כל אדם המון קונוטציות מסוגים שונים, אבל בטח תסכימו איתנו כשנגיד שמדובר באחד המרכיבים הכי חשובים בזהות שלנו, במיוחד בעולם המודרני; אנחנו מגדירים ומתארים את עצמנו לפי העבודה שלנו, מבלים בה שמונה שעות ביום אם לא יותר, מתכננים את היום שלנו סביבה ומשקיעים בה את כל האנרגיות שלנו.

לא פלא לגלות, אם ככה, שמחקרים מראים שאנשים ששונאים או סובלים בעבודה שלהם מתדרדרים נפשית במהירות: הם נהיים עייפים ומיואשים, מאבדים את היכולת לתקשר עם בני משפחתם ביעילות ומפתחים תסמינים פיזיים ונפשיים כתוצאה מסטרס. מסיבה זו, חשוב מאוד למצוא את העבודה שתתאים לנו, ותאפשר לנו לא רק לשלם את החשבונות בזמן אלא גם להיות מאושרים. השאלה הגדולה היא כמובן – איך? איך מוצאים משרה שתענה לא רק על הצרכים הכלכליים שלכם, אלא גם על אלה הנפשיים? החדשות הטובות הן שזה אפשרי ועוד איך, באמצעות 3 שיקולים מרכזיים שאתם חייבים לכלול בסל כשאתם מחפשים עבודה.   

שיקול מספר 1: שוק העבודה העכשווי

אנחנו חיים בתקופה של שינויים דרמטיים, מהפכניים – התעשייה והטכנולוגיה מתקדמות ומשתנות כמעט כל יום ולכן חשוב מאוד לחפש תחום עיסוק שלא יעלם בקרוב. אדם שיבחר בתעשייה גוססת משול למפרזל סוסים בתחילת המאה העשרים – פרנסתו תעלם, והוא יישאר ללא כלום. לכן לפני הכל, חשוב להכיר ולהבין את שוק העבודה המודרני.

לצערנו, המציאות המשתנה מספקת מעט מאוד קרקע בטוחה ואף אחד לא יכול לדעת מה יקרה בעתיד. לכן הדרך הטובה ביותר תהיה לפתח כישרון שיכול להתאים להרבה מאוד מקצועות שונים, כדי שבכל מצב עתידי אפשרי תוכלו למצוא את הנישה שלכם.

שיקול מספר 2: להשתחל לנישה

אקסיומה בסיסית של עולם העסקים היא שאין דבר שאינו ריווחי: כל דבר שיש בו ערך לאחרים יכול להפוך למוצר או שירות שתוכלו למכור או לספק ומישהו ישמח לשלם עליו, אבל הסוד הגדול הוא למצוא נישה ייחודית לכם.

איך עושים את זה? יושבים לשיחה צפופה עם עצמכם ועונים בכנות על כמה שאלות כמו: מה אתם יודעים לעשות הכי טוב? מה אתם הכי אוהבים לעשות? איזה יתרון יש לכם על פני אחרים באותו תחום? איזה ערך מוסף אתם מביאים איתכם לעבודה הספציפית שעליה אתם חושבים ואיפה הייחוד שלכם? נוסף על כל השאלות האלו, כדאי שתשאלו את עצמכם מה אתם באמת רוצים מהחיים; האם אתם רוצים לבלות כמה שפחות שעות בעבודה, לצאת באותה שעה כל יום ולהשאיר לעצמכם זמן פנאי רב, או שאתם מעדיפים לעבוד קשה כל יום ולהרוויח סכומים גדולים של כסף? היו כנים עם עצמכם בקשר לרצונות שלכם, ואל תתביישו להגיד שאתם מעדיפים לעבוד פחות ולהרוויח פחות. התרבות הישראלית מעודדת אותנו לנסות לעבוד כמה שיותר, אבל כנות שכזאת היא הצעד הראשון לקראת עבודה שתתאים לנו.

שיקול מספר 3: כשרון וסיפוק מהעבודה

לאחר שתדעו מה אתם רוצים מהעבודה, שאלו את עצמכם מה משמח אתכם. כאמור, אנחנו מבלים שעות רבות בעבודה כל יום, בין אם היא עבודה במשרה מלאה ובין אם היא עבודה זמנית ולכן חשוב למצוא משהו שלא יאמלל אותנו. לא כולם יכולים לעבוד בדיוק במה שמשמח אותם, אבל אם תוכלו להבין למה הדברים האלו משמחים אתכם תוכלו בקלות למצוא תחום שלכל הפחות יספק אתכם.

לאחר מכן, עליכם לגלות במה אתם טובים – לכולנו יש כישרון למשהו, תהיה זו מתמטיקה, כתיבה, ארגון וכו'. הכישרון הזה הוא הדבר שאתם צריכים לפתח, ובאמצעותו למצוא עבודה שתספק אתכם.

אחרי שתודו בפני עצמכם מה אתם רוצים מהעבודה, תגלו מה משמח אתכם ובמה אתם טובים, תוכלו למצוא את העבודה המושלמת בשבילכם. נכון, יהיו תקופות טובות יותר וטובות פחות, אבל כל עוד הטוב יגבר על הרע – תדעו שאתם במקום הכי מדויק עבורכם ובינינו? אין מספק וחשוב מזה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.