תתחילו כאן: 4 עצות מעולות לכתיבת קורות חיים

להיות זמינים טלפונית, לרתום קשרים ולעבוד בחיפושים: בתור מחפשי עבודה יש לא מעט דברים שחשוב לדאוג להם, אבל האלמנט הבסיסי והחשוב מכולם הוא קורות החיים שלכם. אז איך כותבים קובץ קו"ח מנצח? יש לנו 4 עצות מצוינות

בעולם מהיר ותחרותי שבו כל כך הרבה מחפשי עבודה מתמודדים על כל משרה אטרקטיבית, אתם כבר בטח יודעים שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם להסתובב בלי קובץ קורות חיים מדוגם. אחרי הכל, קורות החיים מהווים את כרטיס הביקור שלכם ובלעדיהם לא תצליחו לעבור את הסינון הראשוני בדרך למשרה הנחשקת.

אבל איך כותבים קורות חיים מושלמים, כאלה שיתפסו את העיניים של המגייסים, יגרמו לכם לבלוט לטובה מעל כל שאר המועמדים וייגרמו להם להרים אליכם טלפון ולזמן אתכם לראיון ראשון? או, טוב שהגעתם וטוב יותר ששאלתם, כי בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

המטרה: ראיון

בחיים בכלל ובעולם קורות החיים בפרט, לפני שכותבים טקסט צריך לדעת מה המטרה שלו. המטרה של כתיבת קורות חיים אינה, כפי שרבים בטעות חושבים, למצוא עבודה. המטרה של כתיבת קורות חיים היא להשיג לכם ריאיון, והריאיון ישיג לכם את  העבודה.

קורות חיים אמורים להציג בפני המעסיקים את הפוטנציאל שלכם, את היכולת האפשרית שלכם להיות האנשים המתאימים לעבודה ולכן עליכם לוודא שהם מציגים את הפוטנציאל הנכון למשרה שאתם מחפשים. כך למשל, אם המשרה מתאימה לאנשים יציבים, הדגישו עבודות שבהן עבדתם שנים ארוכות. אם המשרה דורשת אנשים נמרצים, הדגישו משרות תובעניות שבהן הצלחתם. השתדלו למצוא את הדרך הנכונה להציג את עצמכם בפני כל מעסיק.

תארים

מחקרים עדכניים מראים שבעל עסק מחליט אם לזמן אדם לראיון כ-10 שניות לאחר שהתחיל לעבור על קורות החיים שלו. מסיבה זו, חשוב מאוד להיות נקיים, תמציתיים, ולבחור את שמות התואר הנכונים לתיאור משרות העבר שלכם.

כשהמעסיק הפוטנציאלי יסקור את קורות חייכם, הוא יקלוט את שמות התפקידים שלכם הרבה לפני שהוא יקלוט את פירוט העבודה ולכן יש חשיבות עליונה לתיאור המשרה בצורה נכונה ("מנהל מחלקת אחזקה" למשל, נשמע הרבה יותר טוב מ-"שרת").

בהתחשב בנ"ל, תארו את עצמכם באופן המחמיא ביותר וזכרו שהמטרה היא להגיע לראיון, שם תפרטו על ניסיון העבר שלכם לעומק לגבי כל עבודה בה עבדתם.

הגהה

כאמור, קורות החיים שלכם אמורים להציג את הפוטנציאל שלכם להיות עובדים מוצלחים, יעילים ורווחיים והאמינו לנו: אין דבר שיערער את הרושם הזה יותר משגיאות כתיב, שגיאות פיסוק ושגיאות הקלדה.

קורות חיים שכוללים שגיאות נותנים רושם של חוסר רצינות קיצוני, וימנעו מכם זימון לראיונות – לכן כדי להימנע משגיאות כאלו, מומלץ לעבור על הטקסט לפחות פעמיים לאחר שסיימתם לכתוב אותו. בנוסף, מומלץ מאוד לשלוח את קורות החיים לחבר או בן משפחה קרוב, על מנת שהם יעברו עליהם ויבדקו איך הם נראים בעיניים של אדם אחר. אם יש לכם מכרים שעוסקים בכתיבה, עריכה או בניהול משאבי אנוש – בכלל הרווחתם; בקשו מהם לעבור על הקובץ שלכם ולוודא שהוא עומד בכל הסטנדרטים המקובלים.

נסיון-נסיון, אבל מה עם השכלה?

המון מחפשי עבודה מדגישים בכתיבת קורות החיים את נסיונם המקצועי, אבל חשוב שתזכרו שגם להשכלה שלכם יש הרבה ערך; תואר אקדמי או הכשרה לימודית אחרת, מבטיחים למגייס שמעיין בקורות החיים שלכם שיש לכם יכולות התמדה, השקעה ושקדנות, לצד ידע תיאורטי רב ערך.

בדיוק בגלל זה חשוב מאוד שקורות החיים שלכם יפרטו גם את ההיסטוריה האקדמית שלכם. אם למדתם באוניברסיטה, הדגישו זאת! אוניברסיטאות מקשות יותר על קבלת תואר מאשר מכללות, ומציעות לימודים מקיפים ואיכותיים יותר. הקפידו מאוד לציין במכתב המקדים מדוע הכשרתכם האקדמית הופכת אתכם למועמדים המתאימים ביותר למשרה והסבירו כיצד תוכלו לנצל את הידע שרכשתם לטובת העסק.

————————

בסיכומו של דבר, חשוב לזכור שקורות החיים שלכם הם ההיכרות הראשונית של המעסיק הפוטנציאלי איתכם; נכון שמדובר "בסך הכל" בקובץ טקסט, אבל לטקסט הזה משקל עצום ברושם הראשוני שתשאירו על המגייס. אז קדימה, הפשילו שרוולים, גייסו את כל האנרגיות החיוביות שלכם ושבו להשקיע את כל המאמצים בניסוח קורות חיים מעולים.

אנחנו בטוחים שתודו לנו כשתקבלו שיחת טלפון שמזמינה אתכם לראיון העבודה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.