העתיד כבר כאן – חדשנות וטכנולוגיות משאבי אנוש

העתיד כבר כאן – חדשנות וטכנולוגיות משאבי אנוש
מעסיקים נדרשים לאמץ חדשנות ולפתח אסטרטגיית משאבי אנוש מבוססת טכנולוגיה כדי לקצר Time to Hire, למשוך ולשמר את הטאלנטים הנכונים.
ענבר סיון ואתי נאמן מציגות חדשנות בחבר הון אנושי

בשנים האחרונות מתבצעת מהפיכה עולמית בשוק העבודה עם המעבר המתקדם לטכנולוגיות מידע ומערכות מחשוב מתקדמות.

קבוצת חבר הוקמה ב-1958 וחוגגת השנה 60 להיווסדה. החברה פועלת לחידוש ויצירת ערך מוסף לקהל לקוחותיה המגוון באמצעות שתי חברות- חבר תרגומים: חברה גלובלית המספקת שירותי תרגום, לוקליזציה בארץ ובעולם וחבר הון אנושי.

ענבר סיון, מנכ“לית חבר הון אנושי, אומרת: "חבר הון אנושי מספקת פתרונות ושירותים בשוק העבודה בכל תחומי Hire to Retire של העובד והארגון ומספקת מעטפת טכנולוגית של מוצרי HRTECH לניהול אפקטיבי בתחומים הבאים: שירותי השמה וגיוס, ניהול פרויקטים ומיקור חוץ, ייעוץ ארגוני, פיתוח מנהלים, הדרכה, ניהול מעברי קריירה וכן השמת בכירים".

אתי נאמן, סמנכ“לית חדשנות ודיגיטל, בקבוצת חבר אומרת: ”בשנה האחרונה השכילה החברה להבין שפני שוק משאבי האנוש משתנים לחלוטין, בעקבות כניסת טכנולוגיות רבות המשנות בצורה משמעותית את המודלים של ניהול הגיוס ומשאבי אנוש הקיימים“.

כיצד אתם מתעדכנים בכל טכנולוגיה חדשה המתפתחת בשוק העבודה?

אתי: "במטרה לשפר את חווית מחפש העבודה ויכולות מחלקות ה HR בניהול המשאב האנושי, הקמנו מעבדת חדשנות בשיתוף פעולה עם יזמים בתחום ה HRTECH והאקדמיה.

ענבר: "צוות החדשנות פועל לאיתור הטכנולוגיות, הפלטפורמות והמוצרים העתידיים בעולם משאבי האנוש ומציע לארגונים פיילוטים ממוקדים.
אחד משיתופי הפעולה האסטרטגיים שהשקנו הוא עם המרכז הבינתחומי הרצליה. תכנית ה – Tech Data בניהולה של ד"ר גייל גלבוע פרידמן שייכת לבית ספר טיומקין לכלכלה.
צוות החדשנות שלנו ילווה את הסטודנטים בפיתוח אלגוריתמים על גבי הדאטה שלנו. כמו כן נתקף את המודלים ונייצר מעטפת "Go to market"".

אתי: "שת"פ אסטרטגי נוסף נועד לספק כלים למחלקות HR ,לתמיכה בטרנספורמציה הדיגיטלית בארגון.
בשיתוף עם עמית קמה, מנכ"ל חברת קמדיה ומנכ"ל ארגון CDO CLUB ISRAEL , פיתחנו Work Frame וכלים שיוכלו לתת מענה לאתגרים כגון: צמצום הפער באוריינות הדיגיטלית של העובדים, מחוברות העובדים לאתגרים העסקיים הדיגיטליים של הארגון ועוד. בימים אלו אנו משיקים סדנה ייחודית לסמנכ"לי HR שתיתן סקירה מעמיקה בתחום עולם התוכן של הטרנספורמציה הדיגיטלית".

כיצד הטכנולוגיות המתקדמות משפיעות על המגייסים ומחפשי העבודה?

ענבר: ”המהפכה הדיגיטלית הובילה להצפת מידע ולנגישותו לכל בעלי העניין, דבר אשר משנה את תחום משאבי האנוש מקצה לקצה“.

אתי: "אנו רואים יותר ויותר כלי HR טכנולוגיים מבוססי Machin Learning, AI ובוטים שנולדים מדי יום, אשר תהיה להם השפעה על הדרך שבה עובדים יעבדו ועל המיומנויות שהם יצטרכו לסגל לעצמם. עיקר ההשפעה תבוא לידי ביטוי בקיצור תהליכי עבודה, כיוון שטכנולוגיה זו מבוססת על למידת מכונה שמסוגלת לשפר את עצמה במהירות ולייצר תובנות נכונות ומהירות מכמות המידע המציפה את הארגון“.

ענבר: "הטכנולוגיות החדשות מאפשרות ניתוח ואפיון של פרופיל העובד וחיזוי פוטנציאל ההצלחה שלו בארגון. חברות בעולם כבר החלו להשתמש בטכנולוגיות אלו לניתוח פרופילים של עובדים בארגון על מנת לזהות את מאפייניהם ולשפר את תהליך הגיוס ו/או את הפיתוח המקצועי ושימור עובדי הארגון".

מהם השינויים והמגמות הצפויות בשוק העבודה לשנת 2018?

ענבר: "מה שמעסיק ארגונים הם שלושה נושאים עיקריים: מיתוג המעסיק, חווית העובד, גיוס ושימור טאלנטים. בדומה למה שקורה בעולם, השוק הישראלי סובל ממחסור הולך ומתמשך בטאלנטים.

מצד אחד, קו“ח או ההיסטוריה של העובד אינם עוד רלוונטיים ומה שחשוב הוא היכולת לזהות פוטנציאל, יכולות, העדפות של עובד וההתאמה שלו ל-DNA של הארגון.

מצד שני, נושאי: הדרכה, ניהול פיתוח מסלולי קריירה ושימור העובדים המצטיינים בארגון דורש פלטפורמה אפקטיבית יותר.

זהו עידן פריחת ה-Gig Economy. עובדים היום מחפשים עבודה בתנאים גמישים, שעות גמישות ומכל מקום והטכנולוגיה מאפשרת זאת. מודלי העסקה משתנים ומאפשרים לארגונים העסקת טאלנטים כגון: עובדי פריפריה, אימהות, דור שלישי וגם דור ה-Y שמחפש לאזן בין החיים האישיים לקריירה. ארגונים שישכילו ליישם את השינויים הנ“ל יוכלו לשפר את חווית העובד ובעקבותיה את מיתוג המעסיק.

בחבר הון אנושי מבינים שנושאים אלו הם בליבת העיסוק של ארגונים ולכן אנו משקיעים יחד עם שותפינו העסקיים במעבדת החדשנות שהקמנו במציאת פתרונות לנושאים אלו.

אתי: ”לאור כל זאת, אנו מזמינים יזמים נוספים לעבוד אתנו בשיתוף פעולה, לתיקוף המוצר ובניית האסטרטגיה המתאימה לשוק ולקהל היעד הרלוונטי. כמו כן, אנו מזמינים לקוחות המעוניינים לבחון עמנו פיילוטים במוצרי HRTECH".

לפרטים נא לפנות: etin@hever.co.il