מתי כדאי לשקול עבודה זמנית

מתי כדאי לשקול עבודה זמנית

נכון, עבודה זמנית היא לא ההעדפה הראשונה של מחפשי העבודה. אך בעוד האידיאל הוא למצוא משרה קבועה לטווח ארוך, דווקא עבודות זמניות טומנות בחובן יתרונות חשובים שלעתים אינם נלקחים בחשבון. אז מתי כדאי לשקול עבודה זמנית בחיוב? התשובות לפניכם.

אם אתם נמנים על שוק מחפשי העבודה, ייתכן וכבר נתקלתם בסיטואציה בה קיבלתם טלפון מרגש המציע לכם להתחיל לעבוד כבר מחר בתנאי קבלה קלים מהרגיל. ה״בעיה״ היא – מדובר בעבודה זמנית, ובתום התקופה תיאלצו לחזור ולחפש עבודה. לפני שאתם מסרבים לכך באופן אוטומטי, זה הזמן לפתוח את הראש, לשקול בחיוב הזדמנויות (גם אם הן קצרות מועד), לתת לחיים להוביל אתכם בדרך לא נודעת, ועל הדרך להצליח לסיים את החודש.

5  יתרונות של עבודה זמנית שכדאי לכולם להכיר:

  1. שחרור מהלחץ הכלכלי

לא כולנו מגדלים כסף על העצים, ולא כולנו נולדנו למשפחות אמידות שיכולות לעזור לנו בתקופות פחות מוצלחות כלכלית. משרה זמנית יכולה לשחרר אותנו מהלחץ הכלכלי בו אנו שרויים כשאיננו עובדים. פעמים רבות גם חיילים משוחררים בוחרים בעבודה מועדפת אשר תניב להם תועלת כלכלית גבוהה יותר מעבודה זמנית רגילה. בנוסף, כך ניתן להמשיך ולחפש את משרת החלומות הקבועה שלנו, מבלי להתפשר על נושאים מהותיים מתוך לחץ כלכלי.

  1. גמישות

לא מעט פעמים, בעיקר כאשר מחפשים עבודה דרך חברות השמה וכ״א, תהליכי הקבלה למשרות קבועות כרוכים במיון ארוך, בחינות מרכזי הערכה ואף כמה וכמה ראיונות. משרה זמנית, תאפשר לכם ״לג׳נגל״ בין המשמרת שלכם לבין כל הסידורים והעיסוקים הנדרשים לכם לשם קבלת המשרה הקבועה. בנוסף, גמישות בעבודה תקל עליכם בניהול סדר יום הכולל גם פנאי לעצמכם.

  1. כשהזמני הופך לקבוע

משרה זמנית היא ללא ספק דלת כניסה לעולם התעסוקתי, וכשזו משתלבת בתחום המעניין אתכם, זו יכולה להיות דריסת הרגל הראשונה בדרך למשרה הקבועה עליה אתם חולמים. לא פעם קורה כי עובד אשר מתחיל כעובד זמני מצליח להרשים ולהתחבב על מעסיקיו וחבריו לעבודה, עד שמוצע לו להמשיך בתפקידו או בתפקיד אחר בתוך הארגון.

  1. יצירת קשרים

כאשר אתם יוצאים לעבוד, בין אם מדובר במשהו זמני או קבוע, ניתנת לכם האפשרות להרחיב את מעגל המכרים שלכם, הקולגות ולעבוד על קשרים מקצועיים אשר יכולים לסייע לכם בעתיד.

  1. שמירה על כושר תעסוקתי

יציאה לעבודה עדיפה על פני ישיבה בחוסר מעש המובילה לעתים לתסכול גדולה. עצם העובדה שאתם יוצאים לעבוד, גם אם באופן זמני, יסייע לכם לשמור על אנרגיות חיוביות אשר יסייעו בתהליך חיפוש העבודה הקבועה. יציאה מן הבית, פגישה עם עוד אנשים ואווירה של עשייה – כל אלו גורמים המשפרים את מצב הרוח, מחזקים את הביטחון העצמי ומבטיחים כי תשמרו על הכושר התעסוקתי שלכם.

מהי הדרך הטובה ביותר לחפש עבודה זמנית?

חיפוש משרות ממוקד בלוח דרושים מקוון, יכול לחסוך לכם זמן ומאמצים רבים. לוח הדרושים של חבר הון אנושי מציע מגוון רחב של כלים אשר יקלו עליכם בתהליך, יעזרו לכם למקד את החיפוש ולשלוח את מסמך קורות החיים בצורה נוחה ופשוטה. בנוסף, תוכלו להיעזר בשירותי ייעוץ ולשדרג את קורות החיים שלכם כדע לקבל פניו