רוצה להיות מנהיגה? אלה התכונות שאת צריכה

רוצה להיות מנהיגה? אלה התכונות שאת צריכה

נשים רבות חושבות שכדי להיות מנהיגה את צריכה להיות אינטליגנטית, מקצועית ועובדת חרוצה. זה חלקית נכון, כי תכונות אלו באמת חשובות. אבל בימינו, כשהתחרות בשוק העבודה על כל תפקיד היא גבוהה, צריך הרבה יותר מזה.

כמו שרובנו יודעים למנהיגים יש סגנונות רבים, יש להם אישיות שונה וטקטיקת הנהגה שונה בסופו של דבר כל אחד בדרכו כובש את היעדים אשר הוא הציב לעצמו. לגבי נשים מנהיגות דבר אחד בטוח, הן לא הגיעו לפוזיציה הזאת בטעות. הן נשים שאפתניות אשר ידעו איזה תכונות הן צריכות לפתח כדי להשיג את המטרות שלהן.

אלו הן התכונות אשר מבדילות בין בוסית ומנהיגה אמיתית:

אינטליגנציה רגשית

להיות בתפקיד מנהיגה בחברה, כמו לדוגמה ראש צוות או מנכ"ל, זה יותר מאיך שאת מציגה את עצמך. זה קשור לקבלת ההחלטות שלך וליכולת ניהול הצוות שלך, ולכן אינטליגנציה רגשית גבוהה היא המפתח לכך. כאשר את בעלת תכונות אופי זאת את צפויה להישאר רגועה תחת לחץ ולהגיב הגיוני למצבים. כאשר תטפלי בהחלטות חשובות בארגון, היכולת שלך להישאר רגועה ומרוכזת תבדיל אותך מבעלי התפקידים האחרים אשר יגיבו לסיטואציה עם רגשותיהם.

בנוסף, אינטליגנציה רגשית כוללת את היכולת לקרוא את שפת הגוף ואת הרגשות של אחרים ולהגיב עם יותר אמפתיה. כמנהיגה, היכולת להבין את הצרכים של העובדים שלך ואת הדעות שלהם הוא קריטי להצלחה שלך.

להיות כנה

כנות, לעיתים קרובות היא תכונה לא מספיק מעורכת במקום העבודה, וזאת אחת התכונות הכי חשובות אצל מנהיגה. כאשר תחיי לפי האמונה הזאת, שכנות היא דבר חשוב מאוד, ההצלחה שלך תהיה הרבה יותר מתוקה בסוף הדרך כי תדעי שהיית נאמנה לעצמך. כלומר, להיות ביקורתית כאשר את לא מסכימה עם רעיון מסוים, לשתף רעיונות נועזים גם אם את חושבת שלא יאהבו אותם, ולהגן על הדרך שבה בחרת לצעוד. כמו כן, חשוב להכיר בטעויות שלך וללמוד מהשגיאות שעשית. אף אחד לא מושלם ואת תעשי הרבה בדרך אז כדאי שכבר תלמדי מהם.

נחישות

זה לא סוד שנשים עם מטרות שאפתניות לרוב מתמודדות עם בעיות רבות בשוק העבודה, הנחישות שלהן זה מה שגורם להן להתגבר על כל האתגרים ולנצח בדרך לתפקיד הנחשק. כאשר את נתקלת בקושי חשוב שתמנעי מלהרגיש כאילו המשימה שלך היא בלתי אפשרית, אלא תחשבי עליה כחוויה לימודית חשובה. כאשר את נחושה למצוא פתרון, לא רק שהסיכוי שלך לפתור את הבעיה גדל אלא כך תהיי מוכנה יותר לאתגר הבא שיציבו בפניך.

ביטחון עצמי גבוה

לכל מי שמתמודד עם החלטות חשובות יש מחשבות של חוסר ביטחון עצמי, במיוחד כאשר החלטות אלו הן הרות גורל ויהיו אנשים אשר עשויים להטיל ספק בהחלטות האלה. כדי לפתח את התכונה של ביטחון עצמי גבוה, בהתחלה לפעמים צריך לשחק את המשחק ולשדר את זה למרות שאת עוד לא לגמרי שם. תראי את זה בשפת הגוף שלך, תדברי בביטחון, אל תתנצלי על ההחלטות והרעיונות שלך ואל תבקשי רשות, פשוט צאי לדרך ותראי שהביטחון העצמי שלך יתחיל לעלות.

שיתוף פעולה

שום מנהיג לא השיג הצלחה רבה לבדו, בשביל זה צריך צוות, אבל לא כל צוות, אלא צוות מובחר. להיות מנהיגה מצוינת זאת אומרת להבין שאת לא יכולה להיות הכי טובה בכל תחום ולפתור כל בעיה בעצמך. לכן חשוב שתצרי תרבות של עבודת צוות ושיתוף פעולה שבו את יכולה לפנות לאחרים כאשר את צריכה עזרה.

בניית הצוות הנכון היא משימה לא פשוטה, צריך למצוא את האנשים הכי מקצועיים בתחומם שיתחברו אחד לשני וביחד יצרו משהו גדול מסכום חלקיו. זה דורש ממך להיות קשובה לצרכים ולבעיות של הצוות שלך, להניע אותם לעשות את העבודה הטובה ביותר שהם יכולים לעשות, להאציל סמכויות כראוי ולטפח את העובדים. רק באופן הזה תוכלי ליצור סביבה שיתופית שבה הרעיונות הטובים יכולים לשגשג.