גם בכירים צריכים קורות חיים מושלמים. איך תעשו את זה?

גם בכירים צריכים קורות חיים מושלמים

קורות חיים עבור תפקידים בכירים הם עניין שצריך לקחת ברצינות, אבל חשוב לזכור שהם לא כרטיס הכניסה היחיד לתפקיד הבא שלכם. למען האמת, הם מרכיבים רק 10% מההחלטה האם לגייס אתכם אליו, במיוחד כשאתם כבר "מעורבבים" בתעשייה, למודי ניסיון ואספתם קשרים מקצועיים משמעותיים במהלך השנים. 

אבל לפעמים, יש קורות חיים שמצליחים "לתפוס את העין", ולספר הרבה יותר ממה שמגלים הפרטים היבשים.

מה הסוד? שמחים ששאלתם, הנה זה בא

  • תנו לנשום – נכון, יש לכם המון ניסיון רלוונטי, אבל זה לא אומר שקורות החיים צריכים להיות צפופים עד כדי בלתי קריאים. תרווחו בין הפסקאות, תשאירו שורות ריקות ואם צריך תעברו לעמוד הבא, זה לגמרי לגיטימי. אל תשכחו שהמראיין רוצה שיהיה לו קל לקרוא את קורות החיים שלכם, בעיקר כשיש לפניו לא מעט חומר קריאה דומה לשלכם…
  • ספרו סיפור – מה מסע הצמיחה שלכם בתוך הקריירה? שיהיה מובן, אפילו בקריאה שטחית, מה התהליך שעברתם ואיך תפקיד אחד הוביל לזה שבא אחריו. אל תשאירו "כיסי אוויר" גם אם לא עבדתם בתקופה מסוימת. עדיף שתסבירו בקצרה מה היה בה, מאשר שתשאירו את המגייס עם חורים בעלילה.
  • ציינו הצלחות, לא תחומי אחריות – העתק-הדבק של תיאור המשרה הקודם לא מעניין אף אחד ולא מאפשר ללמוד עליכם דבר. אתם רוצים ויכולים להדגים איך הצלחתם לייצר תוצאות מדידות, ומעבר למצופה. למשל: במקום לכתוב: 'הרחבתי את הפעילות לשווקים בינלאומיים', עדיף לפרט: 'הרחבתי את הפעילות ל- 8 מדינות נוספות באמריקה הלטינית'.
  • אימות נתונים – לא רק שעדיף לספר את האמת כדי להימנע מסיטואציות מביכות, כדאי גם לסייע למראיין להגיע למקורות נוספים שמאמתים את המידע שנתתם. אם יש לכם אתר שבו מוצגות העבודות שלכם, פורטפוליו, עמוד לינקדאין שמציג את היסטוריית הפעילות שלכם ואת הקולגות, מה טוב. כנות היא מצרך נדיר ולכן גם מוערך.
  • עדיף תמיד להדגים ולא להצהיר קלישאות – נקודת ההנחה היא שעשיתם הרבה במהלך הקריירה שלכם, וההצלחות שלכם מדברות בעד עצמן. אין סיבה להתחבא מאחורי סיסמאות. במקום – 'תקשורת מעולה' אפשר לספר על מצגות שהעברתם ואירועים בהם דיברתם. במקום – 'יצירתיות' תכתבו על מיזם, סיסטם יוצא דופן, או פיתוח שהוא שלכם ומדגים היטב מה הראש הקריאייטיבי שלכם יודע לייצר.

איתור והשמת בכירים דורשים ספציפיקציה גבוהה ודיוק בלתי מתפשר. אל תתפשרו אתם על הסיפור האישי שלכם, זו הדרך היחידה להכיר אתכם באמת ולהבין את המהות מאחורי המילים המפוצצות. 

דברו איתנו כדי להגיע אל קפיצת המדרגה הבאה שלכם >>> https://bit.ly/2Fczy1M