מציאת עבודה דרך לוח דרושים: כך תבחרו נכון

מציאת עבודה דרך לוח דרושים: כך תבחרו נכון

חיפוש עבודה בעזרת עיתונים ולוחות מודעות זה מיושן. כיום, מודעות הדרושים המעניינות והרלוונטיות ביותר נמצאות אונליין. עם זאת, לעתים חיפוש עבודה באמצעות לוח דרושים מקוון יכול להיות מבלבל ומתיש – שהרי המגוון רחב והאפשרויות רבות. אז רגע לפני שאתם מתחילים וניגשים להפצת קורות חיים מאסיבית – עליכם לדעת כיצד לבצע את החיפוש האולטימטיבי כדי להימנע מבזבוז זמן יקר.

איך מחפשים עבודה בלוח דרושים מקוון?

לוחות הדרושים המקוונים מציעים מגוון רחב של משרות אפשריות בשלל תחומים שונים. הם מכילים מנוע חיפוש ייחודי המאפשר חיפוש משרות באמצעות טקסט חופשי. עליכם פשוט לכתוב מה אתם מחפשים והמנוע ימצא זאת עבורכם מבין המשרות המוצעות באתר. לדוגמא: ״מנהל תיקי לקוחות בחדרה״, או ״עבודה במשרד פרסום״. נוסף על כך, קיימת אפשרות לערוך חיפוש באמצעות קטגוריות ולאתר משרה על פי קריטריונים נוספים מלבד תחום ותפקיד, דוגמת מיקום המשרה, סוג המשרה (עבודה זמנית, משרה מלאה, עבודה מהבית), מתאים גם לסטודנטים/הורים/עבודה לחיילים משוחררים ועוד. מחפשי העבודה יכולים בקלות ובנוחות לדפדף בין עשרות משרות שונות הרלוונטיות לתחום העיסוק שלהם, ולשלוח קורות חיים ומכתב מקדים בלחיצת כפתור.

נקודות חשובות בעת בחירת לוח דרושים לחיפוש עבודה

  • מסלולים בתשלום – רב המשרות בלוחות הדרושים המקוונים מאפשרות שליחת קורות חיים בחינם. אולם, ישנם אתרים אשר דורשים סכום כסף מסוים ולא משמעותי תמורת הזכות לשלוח קורות חיים למשרות מסוימות. הרשמה למסלולי vip כאלה ואחרים בלוח דרושים מסוים אכן יכולה לפתוח בפניכם דלתות והזדמנויות נוספות, דוגמת קבלת משוב על קו"ח או האפשרות לדעת כמה מעסיקים צפו בקו"ח שלכם ועוד. אך לפני שתפתחו את הארנק, מומלץ לבדוק האם המשרות המוצעות בתשלום בלוח אחד, מפורסמות ללא עלות בלוח אחר. כך או כך – חשוב לבדוק את אמינות לוח הדרושים, את רמת הפרטיות וההגנה על הפרטים שלכם ואת טיב השירות עליו אתם מתבקשים לשלם.
  • מאגר המשרות באתר – לוחות דרושים מתגאים באלפי משרות המפורסמות באתר שלכם על בסיס יומי. אך כל אותן המשרות לא בהכרח רלוונטיות עבורכם. לפני שאתם נרשמים לאתר, בדקו במאגר המשרות הנגיש לכם האם יש משרות המתאימות לסוג העבודה אותה אתם מחפשים.
  • קבלת משרות רלוונטיות למייל – אתרים רבים מציעים את שירותיו של ׳סוכן משרות חכם׳ אשר ישלח לכם ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני את המשרות המומלצות עבורכם על פי קריטריונים אותם הגדרתם. זהו שירות יעיל, נוח וכזה החוסך זמן חיפוש רב ומתיש, לכן מומלץ מאוד להירשם אליו כבר למן ההתחלה.
  • לא לשכוח את הפייסבוק – בידקו האם לוח הדרושים אליו נרשמתם מחזיק גם בדף פייסבוק בו ניתן לראות הצעות עבודה המתפרסמות בו. אם אתם במילא מבלים זמן ברשת החברתית, זוהי הזדמנות טובה לנצל זאת לחיפוש עבודה ולהתעדכן במשרות החמות ברשת.

ולא לשכוח – מקצועיות, אמינות וניסיון

בחירת לוח דרושים מקוון של חברה מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון – היא זו אשר תהפוך את תהליך חיפוש העבודה ליעיל, מהיר ואפילו מהנה. לוח הדרושים של חבר הון אנושי, למשל, מציע סט כלים רחב המאפשר ליצור חיבור מדויק בין אנשים, מחפשי עבודה ומגייסים, ליצור דיאלוגים חיוביים ולהוביל להעצמה של כל הצדדים. תהליך עבודה פשוט ונוח יעניק לכם את המענה האיכותי ביותר, ויציב בפניכם את ההזדמנויות הטובות ביותר.