עשר תכונות של בוס טוב לפי מחקר גוגל

עשר תכונות של בוס טוב לפי מחקר גוגל

מה הופך מנהל להיות מנהל טוב? כזה שבגללו תרצו להגיע לעבודה, מנהל ממנו תרצו ללמוד כל יום משהו חדש ותרצו לקבל ממנו ביקורת לגבי עבודתכם.

זה בדיוק מה שחברת גוגל שאלו את עצמם בשנת 2008 ולכן הם החליטו לעשות מחקר שימשך 10 שנים בו הם יבינו מה הופך מנהל למנהל טוב. הכוונה היתה שבסופו של דבר הם יוכלו לגייס לחברה את האנשים הנכונים וללמד אותם איך להיות מנהלים טובים.

הם זיהו 8 תכונות שהיו משותפות אצל כל המנהלים הבכירים שלהם והתחילו ללמד את שאר המנהלים איך לרכוש את אותן התכונות. עם הזמן גוגל ראתה שיפור ניכר בשביעות רצון ובביצועים של עובדי החברה.

ככל שהחברה גדלה וצמחה היה צורך בגיוס של מנהלים חדשים ולכן הם החליטו להמשיך את המחקר, לשפר אותו ולקבל ממנו עוד תובנות. במהלך הזמן זיהו עוד שתי תכונות שהם לא זיהו אותם בתחילת המחקר.

אלו הן עשרת התכונות ועצות מעשיות איך ניתן לרכוש אותן.

1. מנהל טוב הוא מאמן טוב.

מאמן לא נופל למלכודת של פתירת בעיות לכולם. כאשר צצה איזה שהיא בעיה הוא דואג לקחת את המצב שנוצר ולהשתמש בו כאתגר למידה. הוא ינחה את העובדים ויגרום להם לשתף את הפתרונות שהם מציעים. באופן הזה העובדים עצמם צוברים ניסיון וידע ולא רק מקבלים הוראות מלמעלה.

2. מוביל צוות ולא מתעסק במיקרומנג'מנט.

עובדים ממש לא אוהבים שהמנהלים שלהם "לוקחים" להם את העבודה, הם פשוט רוצים שינהלו אותם. מנהל טוב יתן לעובדים לו מספיק חופש כדי לעשות את מה שהם יודעים לעשות בצורה הטובה ביותר ולהיות יצירתיים. בנוסף מנהלים ממש טובים ידאגו לכך שלעובדים שלהם יהיו את כל הכלים שהם צריכים כדי להתפתח.

3. מראה אכפתיות כלפי סביבת העבודה, הרווחה וההצלחה של העובד.

מנהל טוב צריך ליצור סדר עדיפות בניהול שלו באופן שהעובדים יתנו בו אמון מלא. דברים טובים קורים רק כאשר עובד מרגיש בטוח מבחינה פסיכולוגית לקחת סיכונים, לנסות דברים חדשים, להציע רעיונות ולשאול שאלות.

4. פרודוקטיבי ומכוון תוצאות.

מנהלים טובים יודעים איך להשפיע על הסביבה שלהם ולהוציא מהם את הטוב ביותר. הם מבינים למה הצוותים שלהם מסוגלים, והם משתמשים באינטליגנציה רגשית כדי להניע את האנשים שלהם ולעזור להם לממש את הפוטנציאל שלהם.

5. מקשיב ומשתף מידע

מנהלים גדולים הם מאזינים גדולים – זה מאפשר הבנה. הם גם חולקים את מה שהם יכולים, מימוש השקיפות מועיל עבור הצוות בכללותו.

הם חולקים שבחים כנים וספציפיים, מוקדם ולעתים קרובות. אבל הם גם לא נמנעים מלספק משוב שלילי נחוץ. הם כמובן יקפידו למסגר אותו באופן בונה ושקל ללמוד ממנו.

6. תומך בפיתוח קריירה

מנהלים טובים משקיעים בהתפתחות של העובדים שלהם, הם ינסו להראות לעובדים שלהם ערוצי התפתחות בקריירה וכן ידרבנו אותם להתקדם. הם לא יחזיקו בהם בניגוד לרצונם ויתמכו בהחלטות שלהם.

7. יש להם חזון ואסטרטגיה לצוות שלהם

מנהלים טובים בונים אסטרטגיה והם לא שומרים אותה לעצמם, הם יחלקו אותה עם שאר חברי הצוות כדי לא להשאיר אותם באפלה.

8. משמש כיועץ

למנהל טוב תהיה ראיה כללית על הנעשה בצוות וידע איך לייעץ לעובדים השונים. כאשר הוא יגיע לצוות חדש הוא קודם כל יתבונן בצוות, ילמד את העבודה בו ואופן התקשורת ואז לאט לאט יתחיל להיות חלק ממנו.

9. משתפים פעולה עם צוותים אחרים בחברה

מנהל טוב לא רואה צוותים אחרים בחברה כמתחרים לצוות שלו ולא בעל מנטליות של "אנחנו נגדם". הוא מבין כי שיתופי פעולה הם הכרחיים בחברה וינסו ליצור כמה שיותר שיתופי פעולה ואינטראקציה עם צוותים אחרים.

10. יודע לעשות החלטות

מנהלים גדולים הם מובילים. הם יודעים שהם צריכים לעשות החלטות קשות ולוודא שכולם מבינים מה עומד מאחורי ההחלטות האלה. לאחר מכן, הם מחוייבים לעקוב אחר התוצאות שלהן ולבקר את עצמם.

עכשיו שאתם יודעים מה הן 10 התכונות שגוגל מצאו במחקר שלהם הגיע הזמן שתשאלו את עצמכם איך ניתן לגייס את אותם מנהלים? ובכן, אתם כמובן מוזמנים להעזר בנו, בחבר הון אנושי יש את הטכנולוגיה, הכלים והפרופילים אשר יעזרו לכם לגייס את המנהלים הטובים ביותר.

אז למה אתם מחכים? צרו איתנו קשר!