איך תגייסו את העובדים הטובים ביותר ובמהירות?

איך תגייסו את העובדים הטובים ביותר ובמהירות?

 שיעור האבטלה בארץ כיום הוא בשפל היסטורי. אלו הן בהחלט חדשות טובות לאזרחי ישראל אבל פחות טובות למגייסים אשר צריכים להתמודד עם אתגר לא פשוט. ההיצע לעובדים שמחפשים עבודה גם הוא נמוך, למרות התחלופה הגבוהה במקומות עבודה קשה מאוד למשוך את העובדים האיכותיים למקום עבודה חדש. אז איך בכל זאת נצליח למשוך את העובדים המוכשרים?

תהיו גמישים

בראש שלכם אתם בדיוק יודעים איך נראה המועמד למשרה הפתוחה שלכם אבל בשוק כל כך תחרותי עם כל כך הרבה אופציות קשה על גבול הבלתי אפשרי לגייס אותו לחברה שלכם. עכשיו הגיע הזמן להתגמש, תחשבו מה פחות חשוב בדרישות שהצבתם לתפקיד. האם ניתן להתגמש בשנות הניסיון, בתיאור התפקיד הנוכחי, אולי באחוז המשרה. סביר להניח כי יש משהו ברשימת הדרישות שהוא לא כל כך משמעותי וניתן להתפשר עליו. הרבה יותר חשוב להסתכל בפוטנציאל של העובד והמסוגלות שלו להתפתח מאשר המקום שבו הוא נמצא עכשיו.

תאיצו את התהליך

אתם חייבים להאיץ את תהליך הגיוס. בזמן שאתם נמצאים בתהליך הגיוס איטי קורים שני דברים, אחד, המועמדים שלכם מקבלים פניות ממקומות אחרים דבר שגורם להם לחשוב פעמיים אם הם מעוניינים במשרה שלכם. והשני, שאתם לא מראיינים מספיק מועמדים כי אין לכם זמן לעשות את זה. הרי ככל שתראיינו יותר כך הסיכוי שלכם לבחור את המועמד המושלם יגדל. כדי לעשות זאת אתם חייבים להכניס טכנולוגיה לתהליך הגיוס שלכם. פלטפורמה כמו Hever On Screen שמציעה ראיונות עבודה חכמים בוידאו יכולה לקצר את תהליך הגיוס שלכם באופן משמעותי, לשים דגש על המועמדים הנכונים לתפקיד ואפילו להכיר אותם יותר לעומק.

הדגישו את הערך המוסף מעבר לתפקיד עצמו

תמיד תזכרו שעובדים לא מחפשים תפקיד, הם מחפשים מקום להתפתח. לכן אתם חייבים להדגיש את תרבות החברה, את הערכים והמטרות שלה כך שהמועמד ירצה להיות חלק מהחבורה המוכשרת הזאת בכל מחיר. חשוב שתדברו על האיזון בין העבודה והחיים, הזדמנויות בחברה וכן שניתן להתקדם בתוך החברה. תהיו בטוחים שמועמדים בעלי תכונות מנהיגות ישמחו להצטרף אל החברה אליה אתם מגייסים.

תשקלו להיעזר במיקור חוץ

אם אתם צריכים עובד באופן מיידי תשקלו לקחת עובד פרילנס. כך למעשה תוכלו להנות משני העולמות, מצד אחד עובד שימלא את התפקיד באופן מיידי ובמקצועיות ומצד שני זאת לא חתונה קתולית. בזמן הזה אתם יכולים לבחון האם באמת החברה צריכה פונקציה כזאת, האם האדם שממלא עכשיו את התפקיד הוא מושלם בשבילנו ואם אתם עדיין רוצים עובד מן המניין אתם יכולים להירגע ולעשות תהליך מסודר בזמן שהתפקיד מאוייש. בחבר שירותי משרד במיקור חוץ, Hever on Demand, נוכל לספק לכם את כלל הפתרונות בין אם מדובר בחשבות שכר, מנהל/ת חשבונות או מזכיר'ה במיקור חוץ. רוצים לשמוע עוד? אנחנו כאן.