תנו לנו לספר לכם כמה אתם אינטליגנטיים

אינטליגנציה

עד כמה אתם אינטליגנטיים?

יש משהו אחד משותף להישגים שאתם הכי גאים בהם, לשיקולי הקריירה שלכם ולמידת הסיפוק שיש לכם מהחיים. מסתבר שהדרך למימוש עצמי עוברת דרך האינטליגנציה. ולא, אנחנו לא מתכוונים להצלחה בפסיכומטרי, לפיתוח אפליקציות או לפתרון חידות הגיון. כדי להבין ולהתמודד עם מצבים חדשים ומשתנים, אינטליגנציה שכלית בלבד לא מספיקה. חוקרים מצאו שעומדים לרשותנו לפחות 9 סוגי אינטליגנציות (!) שקיימים אצל כולנו ברמות שונות, אבל לא תמיד אנחנו משתמשים בהן בצורה המקסימלית.
סקרנים לדעת איזו אינטליגנציה הכי מפותחת אצלכם? בצדק! לעסו קצה של עיפרון, אמצו מבט רציני ואינטליגנטי והמשיכו לקרוא.

בחנו את עצמכם וגלו מה הפורטה שלכם

מכירים את האנשים שבבית הספר נחשבו לתלמידים גרועים ושהמורים אמרו עליהם שהם "לא ממצים את הפוטנציאל", ואז הפכו למצליחנים? ובכן, אלברט איינשטיין אמר שכולם גאונים, אבל אם שופטים דג לפי היכולת שלו לטפס על עץ – הוא יחיה את כל חייו באמונה שהוא טיפש.
כדי להצליח, לבחור קריירה מתאימה ולגייס עובדים שיתאימו לארגון כמו כפפה ליד, פשוט צריך לדעת מה החוזקה של כל אחד. אז במה אתם גאונים?

1. אינטליגנציה תוך-אישית – אם אתם מופנמים, מהרהרים במניעים שלכם, מבינים את המחשבות והרגשות שלכם ומשכילים להשתמש בזה ביומיום – יש לכם אינטליגנציה תוך-אישית.
בעולם העבודה: פסיכולוגים ומטפלים, קואצ'רים ויזמים

2. אינטליגנציה בין-אישית – אנשים אמפתיים שיודעים לקרוא סיטואציות חברתיות, מייעצים למשפחה ולחברים ותמיד על תקן 'האוזן הקשבת' של החבר'ה.
בעולם העבודה: מנהלים, מורים, אחים סיעודיים ועובדים סוציאליים

3 . אינטליגנציה לוגית-מתמטית – אנשים שמרגישים ביטחון בסביבת מספרים והסברים רציונליים, ושתמיד חייבים להבין איך דברים עובדים.
בעולם העבודה: יועצים כלכליים, מתמטיקאים, חוקרים ומדענים

4. אינטליגנציה מרחבית –  אנשים יצירתיים, שמסתכלים על כל סיטואציה בחיים בתלת-מימד ומצליחים לראות בדמיונם תוכניות ומהלכים לא מוחשיים.
בעולם העבודה: ארכיטקטים, צלמים, מעצבים וממציאים

5. אינטליגנציה לשונית – אנשים עם כישרון שכנוע שהופכים כל דבר לסיפור מרתק, שיודעים לבחור מילים נכונות ולומר אותן בטיימינג מדויק.
בעולם העבודה: אנשי שיווק ומכירות, סופרים וכותבים, עורכי דין וקומיקאים.

6. אינטליגנציה של הטבע – אנשי המרחבים הפתוחים שמרגישים בבית רק כשהם בחוץ. הם 'מגדיר צמחים אנושי', מגדלים בעלי חיים וחובבי גינון.
בעולם העבודה: מורי דרך, חזאים, אדריכלי נוף ואפילו שפים

7. אינטליגנציה מוזיקלית –  בעלי חוש קצב ושמיעה פנומנלית שרגישים לסאונד ושומעים צלילים שאנשים אחרים כלל לא שמים אליהם לב.
בעולם העבודה: נגנים ומנצחים בתזמורת, זמרים, מלחינים, אנשי סאונד ומטפלים במוזיקה.

8. אינטליגנציה קיומית – מי שמעמיקים במחשבות פילוסופיות על היומיום ומחפשים תשובות לשאלות בנושאי מוסר ותפקידנו בעולם.
בעולם העבודה: פילוסופים והוגים, מדריכי יוגה ואנשי דת.

9. אינטליגנציה גופנית-תנועתית – אנשים עם שפת גוף דומיננטית שמדברים עם הידיים, מביעים רגשות בתנועה ולא מפסיקים לזוז בעיקר כשהם חושבים.
בעולם העבודה: רקדנים, שחקנים, ספורטאים, פיזיותרפיסטים ומטפלים ברפואה אלטרנטיבית

צידה לדרך, והפעם עם אילן גת, מנכ״ל Qlik Israel

אומרים שאינטליגנציה מלאכותית היא העתיד, אבל כבר כמה שנים שהיא לגמרי כאן. תפסנו את אילן גת, מנכ"ל חברת Qlik Israel, לשיחה קצרה על חשיבות האינטליגנציה המלאכותית והרגשית, ולא שכחנו לקחת ממנו גם טיפ שיהיה לכם כצידה לדרך:

איך הגעת לבינה מלאכותית?

"הייתי עשרים שנה בתחום הביטוח כמנהל ויזם ולאחר מכן עברתי להייטק. היכולת לעבור בין תעשיות שונות בתור מנהל היא לא פשוטה, ולמשך חצי שנה לפחות ניהלתי את החברה ביום ולמדתי בינה עסקית ומערכות מידע בלילה. לשנות תחום, ללמוד ולפתח דברים חדשים, ולא להיות במקום אחד כל הקריירה זה הכי כיף שיש. זה מקום טוב לרענון וליצירתיות, ואני מאמין שמי שמגיע מתחום אחר גם רואה את הדברים בצורה שונה. מה לגבי פערי הידע? אפשר ללמוד הכל".

כשהעולם הולך לקראת אינטליגנציה מלאכותית, איפה המקום של האינטליגנציה הרגשית?

"בינה עסקית היא מדע מדויק שמחייב אינטליגנציה, יכולת ניתוח אנליטית וכן ראיית והבנת מספרים, אבל בסופו של דבר כדי לנתח את הנתונים, להסיק תובנות עסקיות ולחלץ את הפעולות הנובעות מהדאטה – נדרשים שיתוף פעולה ארגוני ועבודה מערכתית שינצלו את הידע שצבור בדאטה. זאת אומרת שהאינטליגנציה כשלעצמה מספיקה עד לשלב שבו יש תובנות. לאחר מכן כבר נכנסות לתמונה עבודת הצוות, מנהיגות, האצלת סמכויות וכל אותן תכונות שדרושות למנהלים".

איפה Qlik תהיה בעוד עשר שנים?

"אנחנו עוסקים בתהליך שמתחיל בדאטה הגולמית שהיא בשלב הראשון בליל של נתונים, ומסתיים בפעולות שנובעות מניתוח ועיבוד הנתונים האלו. אני רואה אותנו מרחיבים את היכולות שלנו מקצה לקצה, גם בתחום ניוד הדאטה וגם בעולם היכולות המתקדמות בניתוח דאטה: Data science, חיזוי, סטטיסטיקה וכל מה שמאפשר לנבור עמוק-עמוק בדאטה ולהוציא תובנות שיעזרו ללקוחות שלנו להגדיל רווחיות, לצמוח ולהיות יעילים".

איזה טיפ תיתן למנהלים בהקשר של אינטליגנציה?

"אינטליגנציה היא רק תכונה אחת נדרשת מבין שלל תכונות של מנהל או מנהיג. אי אפשר לנהל ארגון ללא יחסי אנוש, לדוגמה. בסופו של יום אינטליגנציה גבוהה אינה ערובה למערכות יחסים טובות. אם האינטליגנציה והאישיות לא מתחברים יחד – לא נקבל את העובד או המנהל שאנחנו רוצים, ולכן צריך לזכור שהיא רק חלק אחד של המשוואה. היום, ובעיקר לנוכח המשבר העולמי והקושי בגיוס עובדי הייטק, החשיבות ביצירת מערכות יחסים, העצמת תחושת הערך של העובדים והעצמאות שלהם היא דרמטית, וארגון שלא ישכיל להתאים את עצמו לעידן החדש יישאר ללא עובדים".

חוכמה גדולה

רוצים לשפר את האינטליגנציה שלכם? התחילו להרכיב פאזלים! הם מפעילים את שני צידי המוח בו זמנית, משפרים את התפיסה המרחבית, מגבירים את המהירות המנטלית ואת תהליכי החשיבה וגם משפרים את היכולת לפתור בעיות. ויש עוד יתרון: זה ממש כיף!
ההון האנושי בעולם העבודה הוא כמו פאזל. צריך לדעת לחבר את כל החלקים יחד עם תשומת לב קפדנית לפרטים, ולמצוא את המיקום הנכון של כל החתיכות כדי להשלים את הפאזל. אנחנו יודעים שבמיוחד בהשמת בכירים, חיבור האדם הנכון לארגון הנכון הוא קריטי. שנים של ניסיון לימדו אותנו איך להתאים לכל ארגון את נושא המשרה המתאים לו ביותר: החתיכה החסרה שתביא איתה את הניסיון התעסוקתי האידיאלי, את תחומי ההתמחות הנדרשים ואת האישיות והאנרגיה שיניבו הצלחה.
לאורך השנים עזרנו למאות ארגונים במשק הישראלי למצוא את מי שישלים את הפאזל ויבין את הדינמיקה הייחודית שלהם. אם אתם צריכים לאייש משרות בכירות וסמי-בכירות, חטיבת השמת הבכירים שלנו כאן לרשותכם כדי ליצור את החיבורים המקצועיים המדויקים בשבילכם.

לפרטים נוספים >>