מתכון לאושר, בכל שפה ושפה

המתכון לאושר

עם יד על הלב, מה יעשה אתכם מאושרים? זכייה בלוטו, פרסום וסלבריטאות או אולי פנסיה מוקדמת? למרות שרוב האנשים בטוחים שמה שחסר להם בחיים בשביל אושר אינסופי הוא כסף ותהילה, מחקר שנעשה באוניברסיטת הרווארד מצא שהגורם הראשון לאושר שלנו הוא דווקא מערכות יחסים ואיכות הקשר עם הסובבים אותנו: בני זוג, משפחה, חברים ומעגל חברתי מהעבודה, מהלימודים, מפעילות התנדבותית ומתחביבים.

לכבוד המאמר הראשון שלנו, קבלו מאיתנו את המתכון לאושר: הקיפו את עצמכם באנשים נהדרים, ערבבו היטב עם אהבה, ידידות או שכנות טובה והוסיפו תחושת משפחתיות לפי הטעם.

קשרים במספרים

מערכות היחסים הכי קרובות שלנו הן אמנם עם המשפחה, אבל מי מאיתנו לא רצה לעזוב מקום עבודה רק בזכות העובדים או החליט לעבור דירה ממש בהמשך הרחוב כדי לא להיפרד מהשכנים? מסתבר שהקשרים האלה משפיעים על בריאות טובה של הגוף ואפילו מגנים על המוח! המחקר של הרווארד גילה שהאנשים שהיו הכי מרוצים ממערכות היחסים והקשרים שלהם בגיל 50, הם אלה שהיו הכי בריאים בגיל 80.

הנה עוד כמה נתונים מפתיעים שאספנו על מערכות יחסים בישראל ובעולם:

*  33% מעידים שהקורונה שינתה את מערכות היחסים שלהם עם חברים קרובים

*  27% מהנשים מצפות מגברים לשלם בדייט הראשון

*  כ- 14 מיליון אמריקאים מנהלים מערכת יחסים מרחוק

*  רק 66% ממשתמשי אתרי הכרויות יצאו לדייט בחיים האמיתיים

*  58% מהעובדים יצאו לדייט רומנטי עם חבר/ה לעבודה

*  71% מהמנהלים חושבים שמעורבות עובדים הכרחית להצלחת החברה

*  צוותי עבודה מגובשים מעלים את הרווחיות והפרודוקטיביות ב- 21%

צידה לדרך

אמרתם מערכות יחסים, אמרתם ביטוח חקלאי: חברת ביטוח שבנויה על שותפות.

שאלנו את פזית כהן-חזות, מנכ"לית החברה, על עובדים וניהול, ולא שכחנו לקחת ממנה גם טיפ שיהיה לכם כצידה לדרך:

איך מערכות היחסים עם הלקוחות שלכם משפיעים על העבודה המשותפת?

"אחד הדברים העיקריים שמבדלים אותנו מחברות ביטוח אחרות הוא העובדה שביטוח חקלאי זו אגודה שיתופית, וזה חריג שהבעלים של החברה הם גם חלק הארי מהלקוחות שלה. ביטוח חקלאי קיימת כ- 85 שנים ויש פה מערכת יחסים מאוד ארוכה והדדית, קשרים ונאמנות שהם מעבר ליחסי מבטח ומבוטח. כמנכ"לית, יש לי קשר ישיר ובלתי אמצעי עם הקיבוצים המבוטחים, וזה לא משהו שקורה בחברת ביטוח אחרת. יחד עם הפן האישי, הרגש והערבות ההדדית, בסופו של דבר אנחנו מסתכלים על הכול בצורה מאוד מקצועית, עניינית ושירותית".

איך העובדים שלכם מבינים את הקיבוצים, למרות שהם עצמם לא חברי קיבוץ?

"הקהל הקיבוצי מכתיב ניואנסים ייחודיים שאין לחברות ביטוח אחרות, גם בצרכים הביטוחיים וגם בהתנהלות, וההיכרות המשמעותית איתו מאפשרת לנו לייצר פתרונות מותאמים. אמנם רוב עובדינו אינם תושבי קיבוץ, אבל האופי השונה והייחודי של ביטוח חקלאי בא לידי ביטוי גם בתרבות הארגונית: תקשורת פתוחה וישירה, היכרות מעמיקה, התאמת צרכים ושירות נגיש וקרוב. בנוסף, אין אצלנו תחלופה מסיבית של עובדים, אלא עובדים שנמצאים במערכת יחסים של 20 שנה עם הלקוחות".

איפה ביטוח חקלאי תהיה בעוד 10 שנים?

"החזון שלי הוא להגדיל את הביטוח לפרט בעולמות ביטוחי רכב ודירה. אנחנו מתכננים להיכנס לתחומי ביטוח נסיעות לחו"ל ולסוגי מוצרים חדשים שמתהווים תוך כדי תנועה וניתן להם פתרונות בעולם הקיבוצי. המיקוד שלנו יישאר במגזר הקיבוצי, אבל יתרחב גם אל מחוץ לקיבוץ".

איזה טיפ תתני למנהלים בהקשר של מערכות יחסים?

"ניהול הוא חלק בלתי נפרד מדוגמה אישית, מיכולות הנהגה ומהובלה של חברה. הוא טמון ביכולת להקשיב, להבין את התמונה הרחבה ולהוביל קשרים בין-אישיים. בסופו של דבר אנחנו לא עובדים לבד, וחייבים שותפות ועבודת צוות. אני מאמינה שכל מנהל צריך לצאת לשטח, כי יש חשיבות עצומה לתקשורת הבלתי פורמלית ולראיית הדברים כהווייתם. הפיזיות היא חלק בלתי נפרד מניהול אישי-מקצועי ואין טוב ממראה עיניים".

יחסינו לאן

יחסים הם דבר מורכב, וכך גם יחסי עבודה. תשאלו את ג'ורג' קלוני, שכיכב בסרט "תלוי באוויר" כעובד בחברה המספקת שירותי פיטורי עובדים לחברות אחרות, או את אן האת'וויי, שקיבלה את מריל סטריפ בתור בוסית מהגיהנום בסרט "השטן לובשת פראדה".
עולם העבודה הסבוך מספק הרבה תוכן להוליווד, אך גם לחברות וארגונים רבים בישראל שכבר נהנים משירותי הפיירול שלנו במסגרתם חבר הון אנושי מעסיקה באופן ישיר את עובדי החברה על כל מה שמשתמע בכך: שכר, אדמיניסטרציה, תפעול ובק אופיס, עובדי מחשוב ותמיכה, רווחה וכדומה.

אם אתם חברה המעסיקה עובדים עונתיים, מוקד שירות לקוחות ומכירות או שאתם פשוט צריכים העסקה חיצונית מטעמי התייעלות, אנחנו כאן כדי לדאוג במקומכם לשכר העובדים ורווחתם. תוכלו להיות בטוחים שהעובדים שלכם (ושלנו) נמצאים בידיים הכי טובות שיש, ממצים את כל זכויותיהם על פי חוקי העבודה בישראל ויותר מכך, ואילו אתם זוכים לשקט שמאפשר לכם להתמקד בניהול השוטף של החברה.
במסגרת שירותי הפיירול תקבלו מאיתנו גם צוות מקצועי וותיק הכולל חשבי שכר בכירים, ייעוץ משפטי בדיני עבודה וליווי צמוד כמו שרק אנחנו יודעים לתת. מילה שלנו: זו ההזמנה המשתלמת ביותר למערכת יחסים שתקבלו היום, ובשביל זה הרי אנחנו פה, לא?!

לפרטים נוספים >>