סליחה יש סטודנט בחדר ?

סליחה יש סטודנט בחדר ?

 

המחאה של קיץ 2011 לימדה אותנו  שאנחנו חייבים לתכנן קדימה – משכנתא, גני ילדים, אוניברסיטה, וזה לא נגמר. ומה יותר בסיסי מבחירת קריירה כאשר מתכננים "קדימה"? כלומר, איך ניתן בכלל לתכנן קדימה שאין אופק מקצועי?

בשנה האחרונה שוק העבודה עבר ממצב שבו היינו של "שוק של עובדים" שבו כל מחפש עבודה יכל להרשות לעצמו לברור מבין מספר הצעות עבודה אטרקטיביות, למצב של "שוק של מעסיקים" שבו המעסיקים בוררים לעצמם את המועמד המתאים ביותר בשכר הנמוך ביותר. 
למשל, בתחום הכלכלה, ניתן לראות שחברות רבות מגייסות כיום עובדים בעלי ניסיון לתפקידים שעד לא מזמן אוישו ע"י בוגרי תואר צעירים, באותו השכר. 
מועמדים רבים הפנימו את כללי המשחק החדשים בשוק ומצאו את עצמם במקומות יוקרתיים אבל במחיר של התפשרות בשכר או בדרג הניהולי. מועמדים אלה "עוקפים" מועמדים אחרים הבוחרים להתעקש על מרכיבי השכר או הגדרת התפקיד.
במצב הקיים היום במשק, ואולי בעיקר במצב כזה ישנה חשיבות רבה לניהול קריירה. 
ניהול קריירה, הכולל הצבת יעדים ומטרות ריאלים וברי השגה, תוך מודעות גבוהה, הוא מהלך נדרש לכל מי ששואף להגיע רחוק בקריירה שלו- לעבוד במקומות עבודה המעניקים לו סיפוק, חופש ביטוי ושכר מתגמל. 
רוב האנשים מסתכלים קדימה צעד אחד בלבד, ואנחנו טוענים שכדי לנהל את הקריירה בצורה נכונה, צריך להסתכל כמה צעדים קדימה ולא לחשוב רק על התפקיד הבא שאני מעוניין בו, אלא מה אני ארצה לעשות שני צעדים קדימה ויותר מכך-חשוב לתכנן ולנהל את הקריירה ולבחור במשרות ובמשימות שיעניקו את הניסיון הדרוש. 
ולכן, אם אתם מחפשים עבודה ויש לכם ניסיון בתחום מסוים, עליכם לחשוב ולתכנן את הקריירה שלכם עוד לפני שאתם מתחיל בתהליך חיפוש עבודה – עליכם לברר לעצמכם מספר דברים: 
מהם הדברים שאתם יותר אוהבים לעשות בעבודה ומה היה חסר לכם בתפקיד הנוכחי ושהייתם רוצים לפתח בתפקיד הבא. 
מהן נקודות החוזק שלכם או התרומה הייחודית שלכם בתחום שבו אתם עובדים. 
לעצב עתיד-היכן אתם רואים את עצמכם בהמשך, בעוד חמש שנים והאם המשרה שבחרתם תעזור לכם להגיע לשם. 
במידה והתפקיד המוצע עונה על השאלות ואכן יכול לספק לכם עניין ואתגר ועשוי לקדם אתכם בהמשך הדרך, כדאי ורצוי להתגמש בנושא השכר. 
כשהמצב במשק ישתפר, תהיה עדיפות לאותם אנשים שהמשיכו לצבור ניסיון בתחום מסוים ואז יוכלו לשפר גם תנאי השכר.

 

סטודנטים ובוגרי תואר צעירים עומדים בפני הדילמה הגדולה – להתחיל עבודה מקצועית אבל בשכר נמוך או "לברוח" לעבודה מזמדנת בשכר יותר גבוה. התשובה שלי לכל המתלבטים היא בצורת שאלה: אם תתמידו ותצטיינו בעבודה, איפה תרוויחו יותר בעוד 5 שנים? התשובה שתקבלו, היא התשובה המתאימה לכם.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד