איך לחפש עבודה חדשה תוך שמירה על דיסקרטיות?

31/03/2014
חיפוש עבודה בדיסקרטיות

אם הגעתם להחלטה שהעבודה הנוכחית לא מספקת אתכם, ואתם רוצים להתחיל לחפש משרה חדשה, מה שבטוח זה שהתהליך חייב להיות דיסקרטי. אתם בוודאי לא הראשונים שמחפשים עבודה "תוך כדי", אך יש להצטייד בכללי זהירות בכדי לשמור על מקום העבודה הנוכחי, וזאת עד למציאת המשרה החדשה. אומנם חיפוש עבודה בצורה דיסקרטית יכול להערים מספר קשיים, אך ניתן לייעל זאת באמצעות כמה דרכים.

 

טיפים בסיסיים שיעזרו לכם לחפש עבודה בדיסקרטיות

  • עובדים כרגיל.... – ההתנהלות בעבודה חייבת להיות כבשגרה. הימנעו מאיחורים והיעדרויות ובצעו את המשימות השוטפות בדיוק כפי שעשיתם זאת עד היום. זכרו גם שאסור לכם לנצל את זמן העבודה לחיפוש משרות באתרי דרושים... המשיכו להתלבש בסגנון הרגיל שלכם, ובמידה ואתם מעוניינים להחליף לבגדים רשמיים יותר לפני הראיון, אל תחליפו במקום העבודה אלא מצאו מקום חלופי אחר לכך.

  • לצורך שליחת קורות חיים לעולם אל תשתמשו במייל שלכם בעבודה. פתחו לכם מייל חדש לצורך חיפוש עבודה בלבד, ודרכו תנהלו את כל ההתכתבויות הקשורות בכך. כך גם במידה ויש לכם טלפון נייד מהמעסיק, אל תשתמשו בו לצורך שיחות חיפוש עבודה.

  • שמרו את דבר חיפוש העבודה לעצמכם ולבני משפחתכם הקרובים. אל תשתפו חברים בעבודה, גם אם אתם עובדים איתם כבר עשר שנים בצורה צמודה. מילה אחת קטנה שלא במקומה, יכולה לערער ולהעמיד בסכנה את הרצון שלכם לדיסקרטיות.

  • ישנה חשיבות מכרעת להפרדת חיפוש העבודה הפוטנציאלית מהעבודה הנוכחית. באופן זה, יש לנהל את שיחות הטלפון וראיונות העבודה רק לאחר סיום העבודה. במקרים בהם אין אפשרות לדחות את השיחה עם המעסיק הפוטנציאלי, מומלץ לתאם עימו את שעת ההתקשרות, ובזמן זה לצאת החוצה להפסקה קצרה או לבקש את מספר הטלפון ולחזור אליו לאחר כמה דקות.

  • מומלץ שלא לקבוע ראיונות בדרך אל העבודה, מה שיכול לפגוע בראיון עצמו ובעבודה הנוכחית. על מנת לקיים את הראיונות לעבודות הפוטנציאליות, אפשר לנצל ימי חופשה וכך להגיע אל הראיונות בראש שקט, תוך שמירה על ריכוז והתמקדות בראיון, ומבלי לדאוג או להיות מוטרדים מסדר היום העמוס שמצפה לכם בעבודה הנוכחית.

  • חיפוש עבודה ברשתות החברתיות באופן נכון יוכל להעמיק את החיפוש, ובאמצעותו תוכלו להיחשף להצעות עבודה פוטנציאליות ולהציע עצמכם באופן דיסקרטי. יש לפתוח פרופיל ולאט לאט להצטרף לקבוצות שונות וליצור קשרים. מומלץ לעשות זאת בשלבים, להגביל את המידע שאתם חושפים רק למי שאתם מעוניינים, כל זאת תוך שימת לב והקפדה על אבטחת המידע והגדרות הפרטיות הספציפיות.

מחפשים דיסקרטיות? פנו לחברת השמה

 

כאמור, אחת הבעיות שיש בחיפוש עבודה דיסקרטי היא הטלפונים והמיילים שמגיעים במהלך יום העבודה ממעסיקים פוטנציאלים, מה שיכול לחשוף את העובד ולגרום לפיטוריו. פנייה לחברת השמה תועיל מאוד במקרה של חיפוש עבודה דיסקרטי, מכיוון שהיא מאפשרת למחפש העבודה מרחב פעולה לפי נוחיותו. בחברת ההשמה יחפשו עבור העובד את העבודה המתאימה לכישוריו, יקבעו לו ראיונות ויתקשרו אליו בזמן מתאים, וכל זאת כמובן תוך דגש על דיסקרטיות כפי שמתבקש במקרים אלו.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד