כיצד מוצאים עבודה ללא ניסיון ?

2/04/2014
עבודה ללא ניסיון

מציאת עבודה חדשה אינה משימה פשוטה, לא עבור מי שמחפש עבודה והינו בעל ניסיון בתחומו, ובוודאי שלא עבור מי שמחפש עבודה ללא כל ניסיון קודם. בקבוצה זו נכללים גם מחפשי עבודה שהינם בעלי תואר אקדמי או ידע מקצועי בתחום אחר, ולאחר שפנו להסבת המקצוע, הם רוצים להשתלב שוב בשוק העבודה והפעם בתחום החדש שבחרו.

 

איך למצוא עבודה ללא ניסיון ?

רבים מהמעסיקים דורשים ניסיון כתנאי הכרחי לדרישות המשרה, ולכן חשוב להיעזר בטיפים שונים על מנת להצליח להתגבר על משוכה זו, ולמצוא עבודה גם ללא ניסיון:

  • להתחיל מלמטה – כאשר אתם מעוניינים במשרה בתחום שאין לכם ניסיון בו, יהיה נכון להתחיל לעבוד במשרה בסיסית יותר, הקשורה לתחום המבוקש, אך אינה דורשת ניסיון. באופן זה, תוכלו ללמוד את רזי התפקיד ולהכיר את חוקי העבודה בתחום על בוריים, וכך להשתלב באופן קל וטבעי יותר. בדרך כלל, דרך תפקידים כאלו ניתן לצבור ניסיון בסיסי, מה שיכול להיחשב כניסיון בראיון העבודה הבא שלכם.  

  • נטוורקינגהמושג נטוורקינג מתייחס אל חיפוש עבודה דרך קשרים חברתיים, בין אם ברשת האינטרנט ובין אם מחוץ לה. באופן זה תוכלו להפיץ בפני האנשים הקרובים אליכם, מכרים מעבודות קודמות וקולגות, את העובדה שאתם מחפשים עבודה. ככל שיותר אנשים ידעו זאת, הם יוכלו להמליץ עליכם לתפוצת אנשים גדולה יותר. ידוע גם כי המלצה אישית מאדם כלשהו למעסיק פוטנציאלי, היא משמעותית מאוד ויכולה להשיג לכם ראיון ואולי גם עבודה בהמשך, בדרך מהירה יותר.

  • פנייה לחברת השמה – כאשר ניגשים לחברת השמה, בדרך כלל עוברים ראיון על ידי עובד מוסמך לאיתור מועמדים פוטנציאליים, אשר מעביר את המידע למעסיקים הפוטנציאלים. פניה לחברת השמה יכולה לחשוף אתכם להיקף רחב יותר של משרות, מה שיכול להועיל במיוחד כאשר מחפשים עבודה ללא ניסיון. כמו כן, חברות ההשמה חשופות להצעות עבודה, שאינן בהכרח מתפרסמות במקורות אחרים, ולכן ההיעזרות בהן מומלצת מאוד.

  • הבעת מוטיבציה ורצון – מעסיקים רבים בשוק העבודה מודעים לכמות העצומה של מחפשי העבודה ללא ניסיון: ישנם מעסיקים אשר יעדיפו לקבל רק עובדים עם ניסיון, אך מעסיקים אחרים לעומתם דווקא יעדיפו לקחת תחת חסותם אדם חסר ניסיון אך מוכשר ומלא מוטיבציה, ללמד אותו את רזי העבודה ולטפח אותו. למרות שבמרבית המקרים תידרש הכשרה ארוכה יותר לעובדים אלו, באופן זה הם מרוויחים עובד נאמן ומוקיר תודה.

על כן, מומלץ לחפש מעסיקים כאלו ובעיקר לשדר בראיונות העבודה כי אתם בעלי מוטיבציה, רצון ללמוד ולהתפתח ובעלי מחויבות גדולה לעבודה שמציעים לכם. בהחלט ייתכן שכאשר תביעו את הנכונות הבלתי מתפשרת הזו, המעסיק ייתן לכם עדיפות והזדמנות, וזאת על פני אדם שאומנם הוא בעל ניסיון אך הראה פחות מוטיבציה.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד