5 השגיאות הכי נפוצות בחיפוש עבודה

29/04/2014
חיפוש עבודה

חשוב לדעת כי חיפוש עבודה בימינו שונה במהותו מההליך המקובל לפני מספר עשורים. כיום נדרש מחפש העבודה להכיר את נתוני וצרכי השוק, ולהפגין מידה ניכרת של השקעה, יצירתיות, תכנון וחשיבה. יחד עם זאת, רבים מקרב מחפשי העבודה נוטים לחזור על אותן טעויות ושגיאות, ולכן ממשיכים להחמיץ הזדמנויות תעסוקתיות.  


1. חיפוש עבודה לא מקצועי


אנשים רבים מתייחסים עדיין לתקופת חיפוש העבודה כפרק זמן בלתי מחייב, שאפשר להתנהל בו באופן אקראי ולא מסודר. חשוב להבין כי עם גישה שכזו בשוק התחרותי, הסיכוי למצוא עבודה טובה נמוך מאוד. למעשה, יש לאמץ גישה הפוכה לפיה החיפוש הוא בבחינת משרה בפני עצמו. מכאן שעל מנת לבצעו כיאות נדרשים סדר וארגון, הקצאת שעות ומשאבים, עמידה ביעדים ולוחות זמנים, ופיקוח ובקרה עצמית גבוהים.


2. קורות חיים לא נאותים


טעות ראשונית ונפוצה בקרב מחפשי העבודה היא שליחת קורות חיים שאינם מעודכנים כנדרש, ויתרה מכך - יש בהם שגיאות כתיב. על מנת להימנע ממצבים אלו יש לבדוק את קורות החיים ולא להסתפק בעדכון משרה אחרונה בה עבדתם. כמו כן, רבים מתייחסים לקורות החיים כמסמך לאקוני ואחיד עבור כל מקומות העבודה. ואולם, מדובר בטעות מכיוון שלכל מקום עבודה יש דרישות ספציפיות שחשוב להתייחס אליהן או להדגישן בקורות החיים. מעבר לכך, מומלץ להוסיף כשלוש שורות אישיות בסוף הדף, המציינות את סיבת הפניה למשרה המסוימת.


3. חיפוש עבודה שמושפע ממצבי רוח


תקופת חיפוש העבודה עלולה להיות לא פשוטה בשל מטענים רגשיים כמו כעס, תסכול, מתח, חרדה או חוסר אונים. יחד עם זאת, הטעות הגדולה ביותר היא לחפש עבודה ולהגיע לראיונות עבודה עם מטענים, אשר בוודאי ישפיעו לרעה על הסיכוי לזכות במשרות המבוקשות. במקרים אלו עדיף לקחת חופשה קצרה, להתאוורר ולחזור לחפש עבודה באופן מקצועי וענייני, ולגייס למטרה זו כמה שיותר בטחון עצמי וגישה חיובית.


4. חוסר מוכנות בראיון עבודה


שגיאה נפוצה נוספת בקרב מחפשי עבודה הינה הגעה לראיון ללא הכנה מוקדמת, מבלי שיכירו את החברה המדוברת, ומבלי שהמרואיין הבין והכין את עצמו לקראת הראיון. יש להבין כי הגעה ללא היערכות מעידה מבחינת המעסיק על חוסר רצינות של המועמד, ומפחיתה באופן ניכר את הסיכוי  להתקבל למקום העבודה.


5. חיפשו עבודה ללא חברת השמה


בשל חוסר הבנה בסיסי במאפייני השוק יש הנוטים לחפש עבודה בכוחות עצמם, ללא סיוע של חברות השמה. גם כאן מדובר בטעות בסיסית שמקורה באי הכרת אמצעי גיוס העובדים בעשור השני של שנות האלפיים. חשוב לדעת כי חברות השמה מספקות את שירותיהן בחינם, ומעניקות למחפשי עבודה מגוון אפשרויות תעסוקה במשק וכלים להשיגן. לכן, אם עדיין לא פניתם לחברת השמה או שחברת ההשמה הנוכחית שלכם אינה עומדת בציפיות, פנו אלינו עוד היום לקבלת סיוע והפנייה מקצועית אל המשרות הרלוונטיות עבורכם.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד